سوت پایان حضور شفر در جمع آبی پوشان پایتخت شنیده شد

سوت پایان حضور شفر در جمع آبی پوشان پایتخت شنیده شد : به گزارش “اسپرت اسکولار”، باشگاه استقلال در حالی رای به تعلیق فعالیت های شفر و ساشا داده که تیم شانسی برای قهرمانی در لیگ برتر ندارد و در جام حذفی هم موقعیت قهرمانی را از دست داد و در لیگ قهرمانان آسیا هم شانس زیادی برای صعود به مرحله حذفی ندارد! شکست در برابر پدیده شاید برای مدیران باشگاه استقلال بهترین بهانه بود که این تصمیم را اجرایی کنند.

اما سوالی که اکنون در ذهن شکل می گیرد آیا باشگاه نمی توانست این سه هفته را هم دندان روی جگر بگذارد و در پایان فصل با وینفرد شفر خداحافظی کند؟ به خصوص که یک فصل دیگر با این مربی قرارداد دارد و شفر اگر لج کند و به فیفا نامه بزند 1 میلیون و 200هزار دلار فصل بعد را هم تا سنت آخر از باشگاه خواهد گرفت.

به نظر می رسد باشگاه قصد دارد در بازی های باقی مانده عیار فنی فرهاد مجیدی را در پست سرمربی بسنجد و یک تصمیم خوب برای فصل آتی بگیرد. هر چند سه بازی باقی مانده در لیگ برتر بازی های سختی برای استقلال نیست اما به هر صورت نوع تمرین دادن فرهاد مجیدی در این هفته ها و هم چنین سبک بازی تیم و چینش ها خیلی از واقعیت ها را در مورد فرهاد مجیدی مشخص خواهد کرد.

از سویی بازی های لیگ قهرمانان آسیا نیز ارزیابی خوبی برای فرهاد مجیدی خواهد بود. خیلی ها البته این تصمیم را تصمیم خوبی نمی دانند و بر این عقیده اند این رفتارها منجر به سوختن فرهاد مجیدی خواهد شد. فرهاد مجیدی می تواند برای سرمربیگری استقلال گزینه خوبی باشد اما نه الان، به این خاطر که اکنون در مسیر کسب تجربه است.

اما سرنوشت استقلال بدون سرمربی چه خواهد شد ؟

فرهاد اگر در سه هفته پیش رو به عنوان سرمربی خوب کار نکند برای همیشه خواهد سوخت و این اتفاقی بود که در دوره حضور رولند کخ برای جواد زرینچه رخ داد. جواد زرینچه باید در گذشته زمانی به عنوان سرمربی انتخاب می شد که همه راه های منتهی به نیمکت اول استقلال را طی می کرد.

شفر آلمانی که در فصل اول حضور در استقلال با علم به قعرنشینی این تیم در دوره مربیگری علیرضا منصوریان و خوردن 6 گل از العین می دانست آبی ها غرور خود را از دست داده اند ازنظر روحی و روانی روی تیم خوب کار کرد و شرایط استقلال را به خوبی تغییر داد. او موفقیت خود را تمام و کمال مدیون یک تمام کننده خوب بود. تیام که ابتدای این فصل جمع آبی ها را ترک کرد.

خیلی ها می گویند اشتباه اصلی را شفر زمانی انجام داد که روی ماندن تیام اصرار نکرد و تصور می کرد برای او یک جایگزین خوب پیدا خواهد کرد و بعد به آلمان رفت تا استراحت کند در حالی که باید می ماند و روی جذب نفرات حساسیت به خرج می داد.

 

سوت پایان حضور شفر در جمع آبی پوشان پایتخت شنیده شد2

 

باشگاه استقلال در فصل دوم حضور شفر از این مربی آلمانی قهرمانی می خواست. با اینکه جام جهانی هم موجب شد بعد از تیام چند مهره کلیدی دیگر جدا شوند. اما استقلال شفر با شکست در برابر سایپا جام حذفی را از دست داد و در لیگ برتر هم با شکست در برابر پدیده شانس قهرمانی به قدری کمرنگ شد که قابل رویت نیست و دیگر بازی با واژه ها و وعده آینده برای مدیران باشگاه استقلال قانع کننده نیست.

اخبار داغ ورزشی ایران و جهان را در وب سایت اسپرت اسکولار مشاهده نمایید.

در ادامه :

با وجود همه کمبودها مدیران تیم استقلال بر این عقیده اند با نیروهای موجود هم قهرمانی امکان پذیر بود، کما اینکه پرسپولیس فصل گذشته در شرایطی در لیگ برتر قهرمان شد و در آسیا بر سکوی دوم ایستاد که حق جذب مهره های جدید را نداشت و چند مهره خوبش را مثل مهدی طارمی از دست داد که از این زوایه باید حق را به باشگاه استقلال داد. شفر چند خارجی بی کیفیت گرفت و ترکیب تیمش مدام دچار تغییر می شد. برای ایراد از شفر می توان بهانه های دیگری هم جور کرد.

و پایان راه یک مربی خارجی دیگر در استقلال. استقلال با مربی خارجی خیلی روزهای خوبی را در فوتبال باشگاهی تجربه نکرده است. بر خلاف پرسپولیس. با این حال شاید مربی آینده استقلال هم یک خارجی باشد. شاید هم فرهاد مجیدی و شاید هم امیر قلعه نویی. گام اول فسخ قرارداد با شفر است .

دیدگاه‌ها 0

*
*