[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

سرمربی جدید تیم ملی کیست ؟

محمد مایلی کهن از منتقدان سرسخت علی دایی و همچنین حامیان محمد علی آبادی در سازمان ورزش است. وی در خصوص شایعه انتخابش به عنوان سرمربی جدید تیم ملی  و اینکه سرمربی جدید تیم ملی کیست ؟ حرفی نزده است.

بر خلاف اظهارات مسئولان فدراسیون فوتبال که مبنی بر نامشخص بودن نام سرمربی جدید تیم ملی فوتبال کشور ، یک منبع آگاه از  مذاکره با محمد مایلی کهن ساعاتی پس از دیدار تیم های ایران و عربستان خبر داد.

تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل ۱۲۰ هزار تماشاگر ایرانی در برابر میهمان خود عربستان نتیجه را واگذار کرد تا سرمربی تیم ملی کشورمان با این نتیجه بدست آمده از کار  کناره گیری کند.

این در حالیست که فدراسیون فوتبال ایران هیچ گونه ذهنیتی برای انتخاب جانشین کی‌روش ندارد و برخلاف ذهنیت برخی افراد،  جانشین کی‌روش را یک مربی متفاوت از کی‌روش در نظر دارند که انتخاب شود تا دیگر دچار دردسرهای مدیریتی کی‌روش نباشند. اما همین موضوع خود به تنهایی جای خطر دارد چرا که بحث اصلی فوتبال ایران در پایان کار ایران در جام ملت‌ها احتمالا فرسایشی و با نتایجی خطرناک در راه یک انتخاب تازه خواهد بود.

سرمربی جدید تیم ملی کیست ؟

محمد قراگزلو در مورد انتخاب جانشین کارلوس کی روش می گوید: گذشته ها گذشته و اکنون لازم است به دنبال یک سرمربی همه چیز تمام باشیم. سر مربی باید انتخاب گردد که به رسانه‌ها توهین نکند و دنبال تحقیر کسی نباشد.

وی افزود: فردی باید جانشین کی روش شود که به موازات پیشبرد اهداف فنی در تیم ملی، به لحاظ فرهنگی و شخصیتی نیز رشدش دهد و بازیکنان را به آن سطح از بلوغ که در واقع نوعی کار حرفه ای محسوب می شود،  برساند که دیگر کسی دنبال مقایسه فرهنگ ایرانی و ژاپنی و مطرح کردنش به عنوان دلیل اصلی باخت‌مان در زمین فوتبال نباشد.

قراگزلو متذکر شد: بایستی بدون مقایسه کردن دستاوردها و حاشیه‌های کی‌روش  از او بگذریم. نمی‌گویم قدردان نباشیم یا با بدی از او بدرقه کنیم اما دیگر این بحث ها که هیچ فایده ای ندارد را ادامه ندهیم.

همچنین مازیار ناظمی، مدیر روابط عمومی وزارت ورزش ایران با انتشار پیامی در توئیتر از مربیان بزرگ و مطرحی به عنوان گزینه های جانشینی کارلوس کی روش در تیم ملی ایران نام برد که به مراتب دستمزد بالاتری نسبت به کارلوس کی روش دارند. خبرهایی از انتقام داخلی پس از حذف کی روش نیز وجود دارد.

زیدان، مورینیو و کلیزمن که ساعتی بعد اروه رنارد و روژه بلان هم به آن‌ها اضافه شد، از جمله مریبانی هستند که از آنها برای جانشینی کارلوس کی روش  نام برده می شود. اما به نظر می‌رسد وزارت ورزش با عنوان کردن این نام ها، رسانه‌ها و هواداران فوتبال را برای مدتی سرگرم کرده تا سر موعد بتواند سرمربی مدنظر خودشان را معرفی کنند.

اما آنچه که بسیار عجیب بوده آنست که فدراسیون فوتبال ایران دستمزد ۱٫۴ میلیون یورویی کارلوس کی روش مربی پرتغالی را بارها با تاخیر پرداخت می کردند اما اکنون از مریبانی نام می برند که دستمزد آنها حداقل ۱۰ برابر  دستمزد کارلوس کی روش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *