جنگ جدید در داوری فوتبال ایران

جنگ جدید در داوری فوتبال ایران از اعتراض ها به داوری و شرایط موجود در بین 4 تیم مدعی لیگ برتری هر روز اشکال جدید تری به خود می گیرد و حاشیه های پیرامون آن روز به روز افزایش می یابد.

بعد از پایان نیم فصل اول 5 و در بین این 5 تیم تنها شاید فقط تیم پدیده باشد که وارد فضای اعتراض آمیز بیانیه ای نویسی علیه شرایط موجود نشده است و 4 تیم استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و سپاهان در کنار رقابت های فوتبالی با طرح شکایت می کوشند که داوران را تحت تاثیر قرار دهند و از طرفی شرایط را بیرون زمین به نفع تیم خود تمام کنند.

اما امروز در آخر بازی استقلال مقابل تراکتورسازی اعتراض ها وارد دوره جدیدی شد، جایی که روزبه چشمی و داریوش شجاعیان به عنوان دو بازیکنی که در بازی کارت زرد گرفتند روبروی خبرنگاران ایستادند و مدعی شدند قوانین برای همه تیم های لیگ برتری به طور یکسان اجرا نمی شود و اعتراض شدید پرسپولیسی ها در دو هفته گذشته همان خطاهایی را داشته است که اعتراض سبک تر آنها در بازی با تراکتورسازی به همراه بوده است.

جنگ جدید در داوری فوتبال ایران

اما  اشاره داریوش شجاعیان و چشمی به صورت غیر مستقیم به اعتراض شدید بیرانوند و شجاع خلیل زاده در بازی با فولاد و استقلال خوزستان است که داور آنها را با کارت زرد روبرو کرد، اما این جریمه از نظر دو بازیکن استقلال بیشتر از خطایی بوده است که آنها مرتکب شده اند. البته صحبت های شجاعیان و چشمی موجب اعتراض رسمی باشگاه پرسپولیس شده است و پندار خمارلو، مدیر روابط عمومی این باشگاه نسبت به آن واکنش عکس العمل نشان داد و البته شجاع خلیل زاده هم دقایقی پیش با انتشار یک پست اینستاگرامی از خجالت دو بازیکن استقلال درآمد و عمل آنان را تلافی کرد.

قطعا این صحبت ها بوی جنگ جدیدی در فوتبال ایران می دهد، جنگی که به ظاهر از بیانیه نویسی خارج می شود و بازیکنان این بار در میسکدزون ها با هم رو به رو می شوند و علیه هم مصاحبه می کنند. البته پیش از این هم یک بار مهدی رحمتی در آخر بازی با پدیده پرسپولیسی ها را متهم به بهره بردن از لطف داوری کرد که صحبت های او واکنش تند بیرانوند، همتایش در پرسپولیس را به دنبال داشت.

آنچه که پیداست هرگونه بیانیه نویسی و اعتراض به داوری و البته تیم های رقیب نه به نفع تیم بوده و نه به نفع فوتبال و قطعا هیچ سودی به جز متشنج کردن اوضاع نابسمان فوتبال نخواهد داشت.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*