آژاکس 1 – تاتنهام 0 : پسران خدایان توقف ناپذیر تر از همیشه

آژاکس 1 – تاتنهام 0 : پسران خدایان توقف ناپذیر تر از همیشه ! به گزارش “اسپرت اسکولار”، شاگردان اریک تن هاگ که در مراحل قبلی رئال مادرید و یوونتوس را شکست دادند، در دیدار امشب هم در لندن موفق شدند تاتنهام را مغلوب کنند و در آستانه صعود به دیدار پایانی قرار گرفتند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. البته این بازیکنان آژاکس بودند که بیشتر توپ را در اختیار داشتند. بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 15، تیم میهمان روی یک حمله غافلگیر کننده به گل رسید.

روی پاس عمقی عالی از حکیم زیاش بود که دونی فن د بیک پشت مدافعان تاتنهام صاحب فرصت شد و در موقعیت تک به تک با هوگو لوریس، با یک ضربه نه چندان محکم، توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

بعد از این گل باز هم این بازیکنان آژاکس بودند که بیشتر صاحب توپ و میدان بودند و در دقیقه 24، روی همکاری با دوشان تادیچ، بار دیگر فن د بیک صاحب موقعیت شد اما این بار لوریس اجازه باز شدن دروازه تاتنهام را نداد.

به روز تریناخبار مهم ورزشی ایران و جهان را در وب سایت اسپرت اسکولار مشاهده نمایید.

در ادامه :

دو دقیقه بعد، چیزی نمانده بود که روی ارسال تریپیه، فرناندو یورنته کار را به تساوی بکشد اما ضربه سر او از کنار دروازه آژاکس به بیرون رفت. حملات دو تیم ادامه داشت و در دقیقه 39، فرتونگن که با برخورد به آلدروایرلد، از ناحیه سر دچار مصدومیت شد، مجبور شد زمین را ترک کند.

در ادامه این بازیکنان میزبان بودند که ابتکار عمل را در دست گرفتند و حملات بیشتری روی دروازه حریف داشتند و در مقابل بازیکنان میهمان به دنبال استفاده از ضد حملات بودند. در دقیقه 62، حرکت خوب لوکاس مورا و ارسال او، یک موقعیت خوب برای یورنته ایجاد کرد اما این مهاجم اسپانیایی نتوانست از این فرصت استفاده کند.

بازی با همین روند ادامه داشت و تا اینکه در دقیقه 78، آژاکس بهترین موقعیت برای زدن گل دوم را از دست داد. نِرِس که در محوطه جریمه تاتنهام صاحب موقعیت شده بود، ضربه ای زد که لوریس نمی توانست کاری برای مهار آن انجام بدهد اما توپ به تیر خورد و به زمین برگشت.

تلاش شاگردان پوچتینو برای زدن گل تساوی در دقایق پایانی هم ثمری نداشت و در نهایت این آژاکس بود که با یک پیروزی خارج از خانه ارزشمند، در آستانه صعود به دیدار نهایی قرار گرفت.

 

آژاکس 1 - تاتنهام 0 پسران خدایان توقف ناپذیر تر از همیشه (2)

 

دقایق حساس

دقیقه 15: پاس حکیم زیاش در بین مدافعین تاتنهام به فن د بیک رسید و او با یک بغل پای ساده دروازه لوریس را باز کرد.

دقیقه 24: فن د بیک فرصت داشت که آژاکس و خودش را 2 گله کند، اما لوریس تک به تک را به مهار کرد.

دقیقه 27: ضربه سر یورنته مهاجم تاتنهام از بالای دروازه آژاکس به بیرون رفت.

دقیقه 39: فرتونگن بعد از برخوردی که با آلدروایرلد داشت، از زمین بازی بیرون رفت و موسی سیسوکو به جای او وارد شد.

دقیقه 46: یورنته با سر توپ 2 مدافع آژاکس را از پیش رو برداشت، اما ضربه نهایی او به ماتیاس د لیخت برخورد کرد.

دقیقه 71: دوشان تادیچ مهاجم آژاکس می توانست اختلاف را دو برابر کند ولی ضربه او توسط مدافعین تاتنهام بلاک شد.

دقیقه 78: شوت نرس به تیر دروازه تاتنهام اصابت کرد.

در نهایت آژاکس با پیروزی 1 بر 0 برابر تاتنهام در لندن به پیروزی رسید تا شانس زیادی برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا داشته باشد.

دیدگاه‌ها 0

*
*