شانس قهرمانی استقلال با مجیدی چند درصد است؟

شانس قهرمانی استقلال با مجیدی چند درصد است؟ به گزارش اسپرت اسکولار، فرهاد مجیدی در شرایطی هدایت استقلال را به عهده گرفته که فقط سه هفته تا پایان لیگ باقی مانده است. آن هم با 6 امتیاز اختلاف نسبت به صدر جدول و در فاصله یک امتیازی تیم دوم جدول یعنی سپاهان.

البته آبی‌ها هنوز شانس قهرمانی را به طور کامل از دست نداده‌اند و نیم‌نگاهی به نتایج پرسپولیس و سپاهان دارند. برتری استقلال نسبت به دو تیم بالای جدول، تفاضل گل بهتری است که دارد.

استقلال در صورت جبران امتیازها، شانس حضور در رتبه‌ای بالاتر از این دو تیم را دارد. با توجه به سه بازی نسبتا ساده‌ای که استقلال پیش‌روی دارد اصلا بعید نیست که فرهاد مجیدی هر 9 امتیاز را کسب کند. البته مهمتر از نتایج استقلال، این تیم باید امیدوار به از دست دادن امتیاز توسط پرسپولیس باشد.

استقلال علاوه بر اینکه بازی‌های خیلی ساده‌تری نسبت به پرسپولیس دارد، تا پایان فصل یک میزبانی بیشتر هم دارد. پرسپولیس در این سه بازی فقط میزبان ماشین‌سازی است، در حالی که استقلال در تقابل با استقلال‌خوزستان و سپیدرود باید در ورزشگاه آزادی بازی کند.

بازی‌های استقلال تا پایان فصل مقابل استقلال‌خوزستان (میزبان)، نفت آبادان و سپیدرود (میزبان) است. در حالی که پرسپولیس با تراکتورسازی، ماشین‌سازی (میزبان) و پارس‌جم باید دیدار کند. سخت‌ترین بازی سپاهان هم در مشهد و مقابل پدیده برگزار می‌شود. فرهاد مجیدی امیدوار است همان‌طور که یحیی گل‌محمدی هفته قبل شفر را از کورس عقب انداخت، هفته آینده از تیم امیر قلعه‌نویی نیز امتیاز بگیرد تا استقلال دوباره مدعی شود.

در ادامه :

برای استقلال مهمتر از همه این اتفاقات، از دست دادن امتیاز توسط پرسپولیس است. پرسپولیس هم‌اکنون 6 امتیاز بیشتر از استقلال دارد و با کسب حداقل 4 امتیاز، به طور قطعی در رتبه‌ای بهتر از استقلال قرار خواهد گرفت. البته آبی‌ها امیدوارند که همین هفته تراکتورسازی بتواند پرسپولیس را متوقف کند تا این فاصله جبران‌پذیر شود.

اخبار داغ فوتبالی ایران و جهان را در وب سایت اسپرت اسکولار مشاهده نمایید.

پرسپولیس اگر حداکثر سه امتیاز از این سه بازی کسب کند و استقلال در هر سه مسابقه پیروز شود، معجزه برای فرهاد مجیدی رخ می‌دهد و می‌تواند بعد از سه مسابقه، جام قهرمانی را بالای سر ببرد. البته در صورتی که سپاهان هم در این سه بازی حداقل یکی را پیروز نشود. سپاهان تا پایان فصل با ماشین‌سازی، پدیده و استقلال‌خوزستان بازی دارد.

دیدگاه‌ها 0

*
*