قانون عجیب پاداش تیم فوتبال

قانون عجیب پاداش تیم فوتبال : به نظر می رسد پاداش های برد در قبل تنها برای شاگردان کارلوس کی روش بوده و دیگر تیم های ملی حتی در صورت پیروزی در بازی های آسیایی و جهانی از این موهبت بی بهره بوده اند.

پس از اینکه شهرزاد مظفر سرمربی سابق تیم ملی فوتسال بانوان گفت پاداش 20 میلیون تومانی قهرمانی در جام ملت های آسیا هنوز به دختران ایرانی پرداخت نگردیده است پیمان ساحلی دروازه بان تیم ملی فوتبال ساحلی نیز گفته است پاداش جام جهانی هنوز به آنها به طور کامل پرداخت نشده است.

وی در این خصوص بیان می کند: « متأسفانه ما همچنان پاداش جام جهانی را اخذ نکرده ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ زیادی هم نیست که عقب‌افتاده است.» این در حالی است که تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در بازی های جام جهانی 2017 برای نخستین بار روی سکوی سوم ایستاد و از همه با اهمیت تر پاداش هایی که برای چنین عناوینی از سوی تیم ملی فوتسال بانوان یا تیم ملی فوتبال ساحلی تصویب شده، ناچیز است.

پاداش برای تیم کی روش

همان طور که شهرزاد مظفر گفت پاداش وی و دختران ایرانی که در جام ملت های آسیا پرچم ایران را به اهتزاز درآورند تنها 20 میلیون تومان بوده است. در حالی که همگی می دانید ملی پوشان بابت هر پیروزی در بازی دوستانه نزدیک به 10 هزار دلار پاداش دریافت می کردند یعنی چیزی در حدود 120 میلیون تومان البته با دلار امروزی.

 

تیم ملی فوتسال بانوان ایران

 

از قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان در جام ملت های آسیا بیش از یک سال می گذرد و بر اساس آنچه که کارشناسان اقتصادی بیان کرده اند ، ارزش پول ایران ده برابر کم شده است. به عنوان مثال چنانچه این پول در موعد مقرر به دختران ایرانی پرداخت می گشت آنها می توانستند با دو سه میلیون تومان بیشتر یک دستگاه خودروی پراید برای خود خریداری کنند اما در بازار دیروز تهران قیمت پراید 45 میلیون تومان اعلام شده بود.

کسب عنوان سومی تیم ملی فوتبال ساحلی در جام جهانی نیز مقام  شایسته ای است که بهتر بود از اوکتاویو و شاگردانش تقدیر می شد. هر چند پاداش اندکی تصویب شده و هم همان طورکه می دانید از سوی فدراسیون فوتبال به بازیکنان و کادر فنی تیم ملی پرداخت نمی شود. البته در تمام دنیا و در فوتبال حرفه ای پاداش بازیکن تیم ملی کلان تر و بیشتر از بازیکن تیم ملی فوتسال یا تیم ملی فوتبال ساحلی است ولی بحث بر سر آن است که به ملی پوشان پاداش های کلان پرداخت می گردد ولی دیگر تیم های ملی با وجود موفقیت در بازی های آسیایی و جهانی با گذشت یک سال نیز پاداش دریافت نمی کنند.

دیدگاه‌ها 0

*
*