آغاز لیگ قهرمانان آسیا

آغاز لیگ قهرمانان آسیا پس از سه ماه برگزار شد. و برگزاری فینال مسابقات  لیگ قهرمانان آسیا در تهران بار دیگر شروع  بزرگترین مسابقات باشگاهی قاره کهن برای ایرانی‌ها رقم می خورد و باید دید چهار تیم ایران چه نتیجه ای می گیرند.

آخرین بازی لیگ قهرمانان آسیا در تهران برگزار شد و در آن پرسپولیسی‌ها به مقام نایب قهرمانی قاره کهن دست یافتند تا بعد از چندین سال یکی از نمایندگان کشورمان به رتبه قابل توجهی رسید.

ذوب‌آهن در انتظار شکست

شاگردان علی دایی در سایپا اولین دیدار خود و تیم‌های ایرانی در آسیا را برابر پنجاپ هندمی بینند. پنجاب که مدت هاست طعم پیروزی را نچشیده تلاش  می‌کند با بهره گیری از کاپیتان سوری خود به نام محمود آمنه که تجربه بازی در ایران و علی دایی را دارد مقابل سایپا به برتری رسیده و روانه مرحله بعد پلی آف شود. از سویی دیگر نارنجی پوشان تهرانی نیز تا به اینجا تنها یک بار در تاریخ خود، روانه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شده‌اند که باز هم علی دایی هدایت این تیم را بر عهده داشت.

آغاز لیگ قهرمانان آسیا

مسابقاتی که در آن سایپا ایران توانست بالاتر از القوه سوریه؛ الوصل امارات و الکویت کویت قرار بگیرد در تیم اول راهی مرحله بعد مسابقات شود اما با شکست برابر بنیادکار قدرتمند از دور مسابقات آسیایی کنار رفت. اکنون این تیم به دنبال شکست طلسم چندین ساله خود است. البته در این میان شاگردان دایی در صورت پیروزی برابر پنجاب به قرعه قدرتمندی به نام الریان قطر می رسند و در صورت پیروز شدن در آن مسابقه راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا خواهند شد.

در اینجا سبزپوشان اصفهانی اما آوازه بیشتری نسبت به دیگر نماینده ایران دارند. بعد از شکست برابر سئونگنام کره جنوبی بعد از سپاهان به عنوان دومین تیمی شناخته شد که در فرمت جدید مسابقات به مقام نایب قهرمانی معرفی می شود. همچنین ذوب آهنی ها نیز میزبان تیم الکویت در ورزشگاه فولادشهر خواهند بود.

در گروه پرسپولیس نیز وضعیت به همانقدر سخت است. الاهلی عربستان با اخراج پابلو گوئیدی، خورخه فوساتی با تجربه را به عنوان سرمربی انتخاب کرده  که از این طریق نتایج ضعیف نیم فصل اول را جبران کند. السد قطر هم با استخدام نام تائه هی از الدحیل خط هافبک قوی‌تری با حضور ژاوی و گابی ساخته است. اکنون آن‌ها به دنبال جذب ویلفرد بونی سرشناس درخط حمله نیز هستند تا با جایگماری آن در کنار بغداد بونجاح اینبار حضور در فینال را تجربه کند. دیگر حریف سرخپوشان هم از بین النصر امارات و پاختاکور ازبکستان انتخاب می شود و باید دید در نهایت چه خواهد شد.

دیدگاه‌ها 0

*
*