سپاهان 2 – ماشین سازی 0 : بالاتر از استقلال در تعقیب پرسپولیس

سپاهان 2 – ماشین سازی 0 : بالاتر از استقلال در تعقیب پرسپولیس ! به گزارش “اسپرت اسکولار”، سپاهان بعد از برد پُر گلی که مقابل سایپا داشت، در دیدار اخیرش به تساوی برابر پرسپولیس رسید تا فرصت کم کردن فاصله امتیازی با این تیم را از دست دهد ولی در هفته‌ای که سرخ پوشان صدرنشین برابر تراکتورسازی متوقف شده بودند، طلایی پوشان سعی داشتند امشب که میزبان ماشین‌سازی هستند به برتری برسند تا به 3 امتیازی پرسپولیس برسند و در فاصله دو هفته به پایان لیگ برتر شانس خود را برای کسب قهرمانی افزایش دهند که با نمایش سراسر هجومی موفق به انجام این کار شدند و با گل‌های کی‌روش استنلی و مهرداد محمدی توانستند از سد شاگردان مهاجری عبور کنند تا در رده دوم جدول قرار بگیرند.

هفته بیست و هشتم لیگ برتر؛ جمعه: 98/02/13 ؛ ساعت 19:15
استادیوم: نقش جهان اصفهان/ تماشاگر: 11 هزار نفر
داور: حسن اکرمی؛ کمک‌ها: حسن یوسفی و امیررضا آشورماهانی؛ داور چهارم: محمد راهی/ کمک داوران خط: حسین زیاری و محمدرضا تارخ/ ناظر داوری: مسعود مرادی.

سپاهان اصفهان

سید پیام نیازمند
عزت‌الله پورقاز
محمدرضا مهدی‌زاده
محمد ایران‌پوریان
سعید آقایی
مهدی کیانی
محمد کریمی
محسن مسلمان(62- حامد بحیرایی)
مهرداد محمدی(78- جلال علی‌محمدی)
سجاد شهباززاده
کی‌روش استنلی(83- علی قربانی)
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ماشین‌سازی تبریز

فرناندو دخسوس
محمدحسین کنعانی‌زادگان
سید محمد خرم‌الحسینی(58- محسن یوسفی)
سید احمد مهدی‌زاده
عزیز معبودی
احمدرضا زنده‌روح(73- احسان تاییدی)
سعید مهری
مسیح زاهدی
یوسف سیدی(49- جای کویتونگو)
فرید بهزادی‌کریمی
رضا خالقی‌فر

سرمربی: محمدرضا مهاجری

شرح گل

سپاهان 1 – ماشین‌سازی صفر (دقیقه 19: کی‌روش استنلی): ضربه مهرداد محمدی روی توپ ارسالی از جناح چپ زمین را دخسوس در شرایط مشکوک به گل از روی خط دفع کرد که در ادامه حمله خطرناک جدی دیگری برای سپاهان به وجود آمد که این بار سانتر سعید آقایی از سمت چپ با دخالت کی‌روش استنلی به سمت راست رفت و این بار ارسال ایران‌پوریان را استنلی با ضربه سر عالی تبدیل به گل کرد.

سپاهان 2 – ماشین‌سازی صفر (دقیقه 56: مهرداد محمدی): ارسال زمینی سعید آقایی از سمت چپ زمین را کی‌روش استنلی به زیبایی رها کرد و از روی توپ پرید تا مهرداد محمدی در مقابل دروازه ماشین‌سازی قرار بگیرد و با شوت سرضرب گل دوم سپاهان را به نام خود ثبت کند.

تازه ترین اخبار ورزشی ایران و جهان را در وب سایت اسپرت اسکولار مشاهده فرمایید.

اخطار

عزت‌الله پورقاز(53) سعید آقایی(87) محمد کریمی(5+90) از سپاهان

 

سپاهان 2 - ماشین سازی 0 بالاتر از استقلال در تعقیب پرسپولیس (2)

 

لحظات حساس

 

دقیقه 25: ارسال آقایی از جناح راست زمین با ضربه سر کی‌روش استنلی همراه شد که توپ او برگشت داده شد، اما در ریباند شوت مهاجم برزیلی سپاهان به اوت رفت.

دقیقه 34: اشتباه در خط دفاعی ماشین‌سازی سجاد شهباززاده را در فرصت خطرناکی قرار داد که ضربه او را دخسوس به کرنر فرستاد.

دقیقه 36: حملات همه جانبه سپاهان این تیم را تا آستانه زدن گل دوم پیش برد که عزیز معبودی توپ را از محوطه جریمه دور کرد.

دقیقه 41: فرید کریمی ضد حمله بسیار خوبی تدارک دید و بعد از حمل توپ تا پشت محوطه جریمه سپاهان به خرم‌الحسینی پاس داد که شوت عجیب پای راست این بازیکن به بیرون رفت.

دقیقه 43: یک موقعیت خطرناک دیگر برای ماشین‌سازی با حرکت سریع فرید کریمی به وجود آمد که پاس او و شوت بغل پای عزیز معبودی، با فاصله اندک از کنار تیرک دروازه سپاهان عبور کرد.

دقیقه 51: فرصت‌های سپاهان یکی پس از دیگری هدر می‌رود و این بار ارسال آقایی که به مهرداد محمدری رسید، با شوت فنی او به بیرون رفت.

دقیقه 62: ارسال دقیق عزیز معبودی در پشت محوطه جریمه به فرید کریمی رسید که ضربه بغل پای او مماس به تیرک دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه 63: مهرداد محمدی در بین مدافعان ماشین‌سازی صاحب توپ شد که شوت پای چپ او با فاصله زیادی از دروازه ماشین‌سازی به اوت رفت.

دقیقه 85: پاس یوسفی و شوت تماشایی مهری با کمترین فاصله از کنار دروازه سپاهان رد شد.

دقیقه 88: ارسال یوسفی در صحنه مشکوک به خطای هند پنالتی برخوردی با مهدی کیانی داشت و در ادامه دفع شد.

دقیقه 89: شوت پشت محوطه جریمه شهباززاده با دخالت عزیز معبودی به کرنر رفت.

دقیقه 3+90: سه حمله پیاپی سپاهان در نهایت با پاس در عمق مهدی کیانی و شوتی که توسط سجاد شهباززاده زده شد و دفع دخسوس را به همراه داشت، به کرنر رفت.

بهترین بازیکن

سعید آقایی با وجود اینکه مدافع چپ سپاهان در بازی با ماشین‌سازی بود، اما همانند وینگر چپ تا محوطه جریمه پیش می‌رفت و با سرعت، توانایی در حمل توپ و قدرت دریبل‌زنی بالای خود و مهم‌تر از آن سانترهای بی‌نقص، موقعیت‌های خطرناکی به وجود آورد که هر دو گل طلایی پوشان نیز روی ارسال‌های او به ثمر رسید تا این بازیکن بازی درخشانی برابر تیم سابق خود ارائه دهد؛ آقایی در کارهای دفاعی نیز کم‌نقص ظاهر شد و به غیر از یک بار، اجازه نداد از آن جناح فرصت چندانی نصیب شاگردان مهاجری شود.

اتفاق ویژه

در هفته‌ای که پرسپولیس در تبریز امتیاز از دست داد و مقابل تراکتورسازی به سومین تساوی متوالی رسید، سپاهان موفق شد از سد ماشین‌سازی عبور کند تا فاصله‌اش با صدرنشین را به 3 امتیاز کاهش دهد؛ حالا شاگردان قلعه‌نویی امیدوار به معجزه و لغزش پرسپولیس در دو هفته آینده هستند تا به رده اول صعود کرده و قهرمان شوند.

دیدگاه‌ها 0

*
*