وقتی جدایی رونالدو از رئال ، هر دو طرف را پشیمان می کند !

وقتی جدایی رونالدو از رئال ، هر دو طرف را پشیمان می کند ! به گزارش “اسپرت اسکولار”، ستاره پرتغالی و 34 ساله در لباس رئال مادرید تقریبا همه ساله در بین نامزدهای مرد سال قرار داشته و از شانس زیادی برای فتح این عنوان برخوردار بود، اما پروژه مهاجرت به تورین باعث شد وی تقریبا در اواسط سال شانسی برای قرار گرفتن در بین سه نامزد پایانی نداشته باشد و از آن سو و علیرغم درخشش کریم بنزما، رئال مادرید نیز به خاطر از دست دادن بهترین گلزن تاریخ متحمل ضرر فراوانی شد.

از ابتدای فصل 14-2013 تا پایان فصل قبل، رئال مادرید 784 بار موفق به باز کردن دروازه رقبا شده بود که 249 گل و تقریبا 32 درصد گل ها به ستاره پرتغالی اختصاص داشت و کهکشانی ها به طور میانگین در هر فصل حدود 156 گل به ثمر می رساندند.

اما این رقم و در فاصله 5 بازی مانده به پایان فصل، به 104 گل در همه رقابت ها تقلیل پیدا کرده که این کمترین رقم از فصل 15-2014 و آخرین سالیست که رئال مادرید موفق به فتح جام معتبری نشده بود، می باشد و این آمار موید آن است که درخشش رونالدو چه تاثیر شگرفی در موفقیت این تیم داشت.

از مجموع 137 شانس مسلم گلزنی ایجاد شده، رئال مادرید آمار قابل توجه 83 موقعیت از دست رفته را در فصل جاری به ثبت رسانده که در این میان گرت بیل به تنهایی 28.5 درصد و 6 موقعیت از 15 فرصت بسیار خوب گلزنی را از دست داده است.

برای اطلاع از پر بازدید ترین خبر های ورزشی ایران و جهان به وب سایت اسپرت اسکولار مراجعه فرمایید .

 

وقتی جدایی رونالدو از رئال ، هر دو طرف را پشیمان می کند !

 

جدایی ای که هر دو طرف را متضرر کرد !

رونالدو متخصص درخشش در لیگ قهرمانان است و در این تورنمنت نبود او در ترکیب رئال مادرید نمود بیشتری داشته است. در 8 بازی اروپایی این فصل، قوهای سپید تنها موفق به زدن 14 گل شده و تنها 28 درصد موقعیت های مسلم این تیم تبدیل به گل گشت که اینجا نیز گرت بیل با از دست دادن 6 موقعیت بدون زدن حتی یک گل، رکورددار ناکامی بوده است.

سهم درخشش کریستیانو رونالدو در قهرمانی های متوالی کهکشانی ها در لیگ قهرمانان مادرید بزرگ بود و شاید اگر او نبود، جام های رئال مادرید از 9 به 13 افزایش پیدا نمی کرد. ستاره پرتغالی در 70 بازی آخر خود در اروپا با لباس سفید رئال مادرید، 70 بار گلزنی کرد و میانگین فوق العاده 55.7 درصد تبدیل شانس به گل را به ثبت رساند که البته در فصل 14-2013، این رقم تا 66.7 درصد نیز افزایش یافت.

اما جدایی از رئال مادرید برای رونالدو نیز زیان بار بود. وی در 39 بازی فصل جاری موفق به زدن 26 گل برای یوونتوس شده و این در حالیست که ستاره پرتغالی در بدترین فصل خود در مادرید حداقل 42 گل زده بود و در فصل 13-2014 این تعداد تا 61 گل نیز افزایش یافته بود.

البته این افت آمار گلزنی تنها تقصیر رونالدو نبوده زیرا موقعیت های گلزنی او از 1.2 موقعیت در هر بازی در مادرید به 0.6 در تورین کاهش یافته و این نشان می دهد جدایی ستاره پرتغالی به ضرر هر دو طرف بوده است.

دیدگاه‌ها 0

*
*