حذف تیم های ایرانی از بازی های آسیایی

حذف تیم های ایرانی از بازی های آسیایی : مدیرعامل باشگاه ذوب آهن از سازمان لیگ و فشردگی مسابقات این تیم در آسیا و لیگ برتر انتقاد کرده و اظهار کرد: این برنامه مانند شمشیری است که ما را ذبح می‌کند و بایستی از همین حالا خودمان را حذف شده تصور کنیم. پیش از این مدیر عامل باشگاه ذوب آهن در آغاز لیگ قهرمانان آسیا این موضوع را متذکر شده بود.

سعید آذری در این خصوص ادامه داد: این روالی که به وجود آمده است نباید ادامه پیدا کند. ما بایستی هر سه، چهار روز در لیگ برتر و در آسیا حضور پیدا کنیم و در بازی شرکت داشته باشیم. اما با این برنامه ریزی بایستی از همین حالا خودمان را در مرحله گروهی حذف شده بدانیم و کناره گیری کنیم .

مدیر عامل باشگاه ذوب آهن

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن تصریح کرد: جالبتر این است که برخی آقایان در سازمان لیگ با این ذهنیت برنامه ریزی کرده اند که ذوب آهن در مرحله پلی آف در مقابل الغرافه مغلوب می شود و از دور بازی حذف می گردد. حتی یک درصد هم این شانس را برایمان قائل نشدند که با غلبه بر الغرافه به مرحله گروهی دست یابیم.
آذری درباره اینکه باتوجه به فشردگی مسابقات لیگ راهکار حل این مشکل چیست؟ با انتقاد ضمنی از کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی عنوان کرد: کسانی که لیگ را دو ماه تعطیل کردند و رفتند باید به دنبال راه چاره و راهکار باشند نه ماههایی که از ابتدا تا لحظه آخر خود را وقف تیم کرده ایم. آن موقع که گلویمان را پاره می کردیم لیگ را تعطیل نکنید برای این روزها بود که چنین نتیجه ای را تجربه نکنیم. ما ایمان داشتیم از مرحله پلی آف لیگ قهرمانان بالا می آییم ولی برنامه ای که ریخته اند چیز دیگری نشان می دهد.
وی ادامه داد: ساختار فوتبال در کشورهایی مانند قطر و امارات به تیم هایشان کمک می کند تا در آسیا در ردیف اول باشند ولی سازمان فوتبال ما «پدر همه را درآورده است». این چه نوع مدیریتی است؟ چرا اینگونه با این موضوع برخورد می شود؟
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن خاطرنشان کرد: با این تفاسیر یا مجبور هستیم لیگ را فدای آسیا کنیم و یا آسیا را فدای لیگ برتر. شاید هم مجبور شویم در لیگ برتر با تیم امیدمان وارد بازی شویم. که اگر این اتفاق افتد ، آن موقع چه کسی باید پاسخگوی هواداران ذوب آهن و مردم اصفهان باشد؟ آقایان انتظار دارند با این برنامه ریزی سال آینده AFC به جای سه سهمیه، هفت سهمیه به ایران بدهد. چنین چیزی چطور امکان پذیر خواهد بود؟

دیدگاه‌ها 0

*
*