هشدار خطیبی به اشتباهات داور

هشدار خطیبی به اشتباهات داور

هشدار خطیبی به اشتباهات داور : خبرها حاکی از آن است که رسول خطیبی ملی پوش و سرمربی سابق تیم تراکتورسازی تبریز از شرایط داوری دیدار امروز تراکتور به شدت گلایه کرد.

رسول خطیبی سرمربی سابق تمامی تیم های تبریزی در خصوص مساوی شدن نتیجه تیم تراکتورسازان در مقابل تیم نساجی  گفت: یک امتیاز خارج از خانه برای تیم ها می تواند خوب باشد اما تیم تراکتور می توانست این بازی را پیروز شود چرا که لیاقت 3 امتیاز بازی را داشت اما اشتباهاتی که همیشه عنوان سهوی و غیر عمدی بودن به آن اختصاص داده می شود بردها و امتیازات تراکتور را به طور کامل از بین برد

خطیبی که به شدت از داوری این دیدار شاکی و معترض  بود ادامه داد: مشخص نیست داور بازی بر چه معیار و ارزیابی خطای روی ساسان انصاری را پنالتی ندانست . دیگر باید چکار میکردند  که پنالتی محسوب می شد و اگر هم آوانتاز داده باشد در چنین شرایطی آوانتاز دادن بسیار غلط است که در این صورت اگر گل نشود باید پنالتی گرفته شود.

فوروارد سال های گذشته تیم ملی در مورد صحنه شک برانگیز به پنالتی توضیح داد: من خودم فوروارد بودم و کاملا این شرایط ساسان را درک می کنم و هنگامی که در چنین شرایطی خطای پنالتی گرفته نمی شود دیگر تمرکزی برای بازیکن نمی ماند . بنابراین انگیزه بازیکن از ادامه بازی از دست میرود و همچنین بازیکن دیگر نیز تمرکز کافی و لازم رابرای باز کردن دروازه ندارند . این موضوع را در همان صحنه مشاهده کردید که در برگشت ،توپ دوباره به ساسان رسید و او هنوز نتوانسته بود از شوک و ناباوری پنالتی گرفته نشده خارج شود.

خطیبی ادامه داد: تیم تراکتور در سال های اخیر با یک امتیاز اختلاف قهرمانی را از دست داده است و اکنون این امتیازات به راحتی و با اشتباهات داوری از دست رفته و حق ایتن تیم ضایع می شود که  در انتها نیز در روند بازی تاثیر گذار خواهد شد اما متاسفانه هیچ گونه برخوردی با داوران پر اشتباه تیم نمی شود و دیگر این قبیل اشتباهات عادی شده است. در سال جاری تیم تراکتور با بستن چنین تیم مقتدری و با بازیکنان حرفه ای سطح کیفی لیگ را افزایش داده است . این تیم در سطح بالایی قرار دارد  ولی متاسفانه اشتباهات داوری تمامی زحمات یکساله را نابود کرد.

خطیبی در انتهای صحبت های خود گفت: هفته آینده تراکتور میزبان استقلال تهران است و لازم است که از همین امروز کمیته داوران و فدراسیون به فکر داوری این دیدار باشند تا خدای ناکرده یک اشتباه سهوی دیگر باعث رخ دادن  اتفاقات ناگواری  نشود.

دیدگاه‌ها 0

*
*