فساد و تقلب در قهرمانی قطر

فساد در بازی قطر

  فساد و تقلب در قهرمانی قطر باعث شد رسانه‌های اماراتی اتهاماتی به ستاره‌های دو ملیتی قطر وارد کنند و خواستار رسیدگی به این ماجرا شوند.

روزنامه الاتحاد در ادامه اتهاماتی که رسانه های اماراتی در نیمه نهایی جام ملت های آسیا به دشمن دیپلماتیک خود زده بودند این بار توسط برخی اسناد موجود از تخلف محرز عنابی ها در اعطای تابعیت به برخی بازیکنان خود آشکارکردند.

بنا بر گزارش روزنامه الاتحاد کمیته انضباطی ای اف سی خواسته است تا بسام الروای و المعز علی به دفاع از خود در مقابل این اتهامات بپردازند.
بنا به ادعای مطرح شده نشستی در هتل فرمونت بابل البحر برگزار و ای اف سی در خصوص این پرونده تصمیم گیری کرد. علاوه بر این تصمیمات مستندات جدیدی به پرونده تابعیت قطری داده شد تا این پرونده تکمیل شود. همچنین عنوان شده که تقلب رخ داده و فدراسیون فوتبال قطر شرافت و عدالت در فوتبال را زیر سوال برده است.

الاتحاد ادعا کرده است که فدراسیون قطر با هزینه میلیارد دلاری در حال جمع آوری بازیکنان دو ملیتی در سراسر دنیا است تا با آموزش آنها نسلی جدیدی را به فوتبال خود معرفی کند. تنها این استعدادها در حالی راهی دوحه می شوند که تابعیت قطر را دریافت می کنند تا مجوز بگیرند.

در این شکایت عنوان شده که حضور عنابی ها به دلیل استفاده از 18 بازیکن با تابعیت از 9 کشور که 10 نفر از آنها زیر 23 سال هستند در این تورنمنت عادلانه نیست.

 

فساد و تقلب در قهرمانی قطر

 

تقلب در بازی قطر

 

این بازیکنان باید کمتر از 23 سال سن داشته باشند که طبق ماده 7 از قانون فیفا به قضیه تابعیت بازیکنان صدق کند. در ابتدا بایستی 5 سال از اقامت شان در کشور دوم بگذرد و سن آنها از 18 سال بیشتر باشد تا با این شرایط بتوانند در تیم زیر 23 سال آن کشور بازی کنند و این در حالی امکان پذیر است که یکی از اجداد پدر یا مادر در کشور ثانوی به دنیا آمده باشد یا اقوامی نزدیک داشته باشند که با این شرایط فیفا با تابعیت موافقت می کند.

در این روزنامه عنوان شده که فساد بزرگی صورت گرفته است. فدراسیون قطر به بازیکنان شناسنامه مستقیم کرده و گواهی تولد در دوحه صادر و شناسنامه صادر شده است.

همچنین کنفدراسیون فوتبال آسیا این شکایت ها را به کمیته انضباطی ارائه کرده تا با حضور دو بازیکن و شنیدن دفاعیات بسام و المعزعلی در این خصوص تصمیم گیری کند. اما فدراسیون قطر با فرصت ها را از بین برده و سعی دارد با دخالت وکلای اروپایی مقابل این شکایت بایستد.

اما هدف اماراتی ها از ابتدای پیگیری این شکایت بردن آبروی دشمن دیپلماتیک این روزهای این کشور است. هدف واقعی این شکایت برملا کردن تقلب قطری ها در تابعیت دادن به بازیکنان همین طور تقلب در راه به دست آوردن میزبانی جام جهانی 2022 است.

بر طبق مستندات موثقی که الاتحاد دارد قرار است پرده از یک مافیای بزرگ در فوتبال جهان برداشته شود.

دیدگاه‌ها 0

*
*