واکنش لیورپول به رفتار نژاد پرستانه هوادارن چلسی

واکنش لیورپول به رفتار نژاد پرستانه هوادارن چلسی : در پی انتشار ویدئویی از چند هوادار چلسی که علیه محمد صلاح شعارهای نژادپرستانه سر می دادند، باشگاه لیورپول بیانیه ای رسمی صادر کرد.

به گزارش “اسپرت اسکولار”، انتشار این فایل ویدئویی که در آن محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول مورد اهانت چند هوادار چلسی قرار گرفته بود، دیدار شب گذشته چلسی و اسلاویا پراگ در یک چهارم نهایی لیگ اروپا را تحت الشعاع قرار داد. باشگاه چلسی ضمن محکومیت این اتفاق در پی شناسایی سه هوادار مظنون و منع ورود آنها به ورزشگاه هاست.

در همین رابطه باشگاه لیورپول هم بیانیه ای رسمی صادر و این قضیه را محکوم کرد.

جدید ترین خبر های ورزشی ایران و جهان را در وب سایت اسپرت اسکولار مشاهده نمایید

در این بیانیه آمده است:« در یک فایل ویدئویی منتشر شده، رفتاری نژادپرستانه و شعارهایی تبعیض آمیز علیه یکی از بازیکنان ما مشاهده می شود که ناراحت کننده و خطرناک است. تا همین جای فصل شاهد اتفاقاتی مشابه در ورزشگاه های انگلیس و سایر نقاط اروپا و دنیا بوده ایم. رفتارهای زننده ای که ضبط شده و در فضای مجازی پخش شده اند. در شبکه های اجتماعی نیز موارد متعددی از حملات نفرت انگیز را دیده ایم. این نوع رفتارها باید به عنوان هواداری نابخردانه تعریف شود.

باشگاه لیورپول بر این اعتقاد است که مسئولان موظف هستند تا این افراد که رفتارهای نفرت انگیز را از خود بروز می دهند، شناسایی و تنبیه کنند. در فوتبال جایی برای اینگونه حرکات نیست. در اجتماع نیز جایی برای این افراد نیست. اینگونه جرایم، تبعاتی فراتر را در پی خواهند داشت و تنها یک فرد را هدف قرار نمی دهند و به همین دلیل نیاز به اقداماتی موثر و بازدارنده در مورد آنها ضروری است.»

دیدگاه‌ها 0

*
*