انتقام داخلی پس از حذف کی‌روش

انتقام داخلی پس از حذف کی روش

انتقام داخلی پس از حذف کی‌روش : هنگامی که کارلوس کی‌روش از فوتبال ایران استعفا داد در حالیکه هنوز او خاک ایران را ترک نکرده بود ، متفقین از رو شمشیر خود را بر هم بستند.

خروج کارلوس کی روش از ایران به وقوع نرسیده بود که شکافی عمیق در جبهه متفقین برای سرنگونی کی‌روش ایجاد کردند. آنها پس از این واقعه تلخ باخت در حالی خوشحال بودند که از اینکه رویای شیرین قهرمانی به باد رفته و این همه فشار و حملات شان برای برهم زدن تمرکز ملی‌پوشان ایجاد بار روانی کشنده روی تیم که اگر قهرمان نشوید یک تیم بازنده بی هیچ داشته ای هستید، به سرانجام رسیده است ، اکنون خیلی زود بر سر تقسیم قدرت به مشکل خورده اند.

رسول کربکندی در خصوص عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا می گوید:

تیم ژاپن فکرش را نمی کرد که بازی با این نتیجه خاتمه پیدا کند. نتیجه سه بر صفر، نتیجه‌ای باورنکردنی برای ما و نیز ژاپنی ها بود‌ و این نتیجه غیر قابل پیش بینی بود. یکی از دلایل شکست تیم ایران در مقابل تیم ژاپن غیر حرفه ای بودن تیم ما بود. بر خلاف تیم ما تیم ژاپن آنالیز خوبی از ما داشت . آن‌ها می‌دانستند که ما به چه شکل کار می‌کنیم.

وی ادامه می دهد: بازیکنان تیم ما از داور می خواستند که باید به بازیکن ژاپن کارت زرد دهد. اما داور سوتی نزده بود و اجازه داد آن‌ها به بازی خود ادامه دهند. این بخش کاملا غیر حرفه ای بود چرا که بازیکنان اروپایی به دنبال جبران هستند اما بازیکنان ایرانی فقط به اعتراض مقابل داور فکر می کنند.
کربکندی در خصوص گل اول به ایران اینگونه بیان می کند: در ادامه یک بازی سراسر احساسی داشتیم و منطقی در عملکرد ما دیده نشد. ژاپنی‌ها هم خیلی خوب این شرایط را رصد کرده و از آن استفاده کردند و به گل‌های بعدی رسیدند. ما در این بازی نشان دادیم که تفکرات غیرحرفه ای در بازی داریم و بازی‌های داخلی ما هم به این تفکرات غیر حرفه ای دامن می‌زند و متاسفانه تمرکز ما روی مسأله‌ای که به ما مربوط نیست خیلی زیاد است. بازیکنان ما در پایان بازی کار غیر اخلاقی داشتند و کاری کردند که نمره خوبی از اخلاق بازی هم کسب نکنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر چشم‌مان را روی همه کارهایی که کی‌روش کرده است ببندیم، بی‌انصافی کرده‌ایم؛ مطرح می کند:

مهم‌ترینش برخورد کی روش با بازیکن سالاری بود که در این زمینه فوق‌العاده موفق عمل کرد. در همین جام ملت‌ها دیدیم که هربازیکنی که روی نیمکت می‌نشست، صدای اعتراضی شنیده از کسی شنیده نمی شد که همه این ها را مدیون کی روش هستیم. آنچه که لازم به ذکر بوده آنست که این اتفاقات زمان برانکو هم رخ داده بود و ما نتیجه آن را هم مشاهده کردیم.
کربکندی اضافه کرد: کار بزرگ بعدی او این بود که پای همه خواسته‌هایش ایستاد و به تیم ملی شخصیت داد. البته مسائل این چنینی در گذشته با کدخدا منشی رفع می شد ولی او پای تفکرات خود ایستاد و یک چارچوب برای تیم ملی تعریف کرد. ناگفته نماند که یک سری نقدها به او انکارناپذیر است. به عنوان مثال برخی از بازیکنان خیلی به او علاقه مند بودند و تحت هر شرایطی دعوت می‌شدند. به عنوان مثال دژاگه و شجاعی تحت هر شرایطی به تیم ملی دعوت می‌شدند.

دیدگاه‌ها 0

*
*