4 مدال سهم ایران از وزنه برداری آسیا

4 مدال سهم ایران از وزنه برداری آسیا : به گزارش “اسپرت اسکولار “، رقابت گروه A دسته 89 کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی آسیا عصر امروز با حضور 2 نماینده ایران به میزبانی چین پیگیری شد.

علی میری در اولین حرکت یکضرب وزنه 155 کیلوگرم را انداخت، برای بار دوم توانست این وزنه را مهار کند. این وزنه بردار در آخرین حرکت یکضرب 161 کیلوگرم را هم بالای سر برد تا به مدال برنز یکضرب برسد.
مسعود چترایی در اولین حرکت برخلاف میری موفق بود و 160 کیلوگرم را بالای سر برد. این وزنه بردار که در حرکت دوم برای مهار 165 کیلوگرم ناموفق عمل کرد، در حرکت سوم این وزنه را مهار کرد تا به مدال نقره یکضرب برسد.

برای اطلاع از پر بازدید ترین خبر های ورزشی ایران و جهان به وب سایت اسپرت اسکولار مراجعه فرمایید .

در حرکت دوضرب داستان متفاوت بود. چترایی در اولین حرکت دوضرب 192 کیلوگرم را بالای سر برد. برخواه برای دومین حرکت چترایی 197 کیلوگرم را درخواست کرد و نماینده ایران موفق به مهار آن نشد و وزنه را انداخت. او در حرکت سوم هم این وزنه را انداخت و با همان 192 و مجموع 357 به کار خود پایان داد تا فقط به یک مدال نقره یکضرب دست پیدا کرده باشد.

اما علی میری در اولین حرکت پشت وزنه 195 کیلوگرم قرار گرفت که موفق به مهار آن شد. این وزنه بردار در دومین حرکت 200 کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم نیز 205 کیلوگرم را مهار کرد تا در دوضرب نقره‌ای شود.  بدین ترتیب علی میری با مجموع 366 کیلوگرم به مدال نقره و نایب قهرمانی آسیا دست یافت.

 

وزنه برداری از کره جنوبی به مدال طلا و یک ژاپنی به مدال برنز مجموع رسیدند.

دیدگاه‌ها 0

*
*