بازیکن خارجی برای بسکتبال ایران

بازیکن خارجی برای بسکتبال ایران : در هفته‌ی ششم لیگ بسکتبال، تیم بسکتبال بانوان گروه بهمن برای حضور در مسابقات غرب آسیا به دنبال جذب بازیکن خارجی است و این در حالی است که پردرآمدیترین بازیکن جهان خارجی است.

دوره مسابقات بسکتبال باشگاهی بانوان غرب آسیا ۲۰ فروردین ماه به میزبانی اردن برگزار خواهد شد. تیم گروه بهمن که دور گذشته در جایگاه دوم جدول رده بندی قرار گرفت در سال جاری به عنوان نماینده ایران در این مسابقات شرکت می نمایند. البته ابتدا مقرر شده بود همراه با گروه بهمن، پالایش نفت آبادان هم که مقام قهرمانی فصل گذشته را کسب کرده بود به این مسابقات اعزام شود اما مسئولان این تیم ازشرکت در این مسابقات انصراف دادند.

نازی طائرپور سرمربی تیم بسکتبال بانوان گروه بهمن در خصوص شرکت در این مسابقات اظهار کرد: قرار است از ایران پالایش نفت آبادان و ما که دو تیم اول و دوم در دور گذشته لیگ هستیم به این مسابقات اعزام شویم. مطمئن نیستم که تیم  پالایش نفت در این مسابقات شرکت خواهد کرد یا نه ولی چنانچه آنها شرکت نکنند ما حضور پیدا خواهیم کرد.

بازیکن خارجی برای بسکتبال ایران

تیم بسکتبال بانوان

او به تجربه بازیکنان تیم خود از حضور در این مسابقات اشاره کرد و اعلام کرد: سال گذشته پالایش نفت آبادان و کوشا برای حضور در مسابقات غرب آسیا هر کدام چند بازیکن از ما قرض گرفتند. این بدان معناست که بازیکنان ما تجربه و شناخت کافی این مسابقات را دارند. البته از بازیکن خارجی نیز استفاده خواهیم کرد و به دنبال آن خواهیم بود که تا قبل از مسابقات دو بازیکن دیگر به ترکیب‌مان اضافه کنیم.

سرمربی تیم گروه بهمن در مورد سطح تیم‌های حاضر در این مسابقات بیان کرد: قطعا تیم بومی کشورهای حاضر خیلی قوی نیستند ولی به دلیل آنکه  از بازیکن‌های خارجی استفاده می‌کنند سبب شده که تیم خوب و قدرتمندی داشته باشند. ما هم همین کار را می‌کنیم. به دنبال نتیجه خوب هستیم به همین خاطر می‌خواهیم نشان دهیم ایران چقدر قدرتمند است و با تجربه‌هایی که یافته می‌تواند موفق باشد.

طائرپور در پایان به بازی برابر دانشگاه آزاد در نیمه نهایی لیگ بسکتبال بانوان اشاره کرد و گفت: متأسفانه بازی نخست را به تیم مقابل واگذار کردیم و عملکردمان در لحظات پایانی بازی خوب نبود. البته یکی از بازیکن‌های خوب‌مان پنج و دو بازیکن دیگرمان چهار خطاء شده بودند که این موضوع بر عملکردمان تاثیر زیادی گذاشت. برای بازی برگشت ۱۰۰ درصد آماده‌ایم و تلاش می‌کنیم با ارائه یک بازی خوب بتوانیم نتیجه هفته گذشته را جبران کنیم.

دیدگاه‌ها 0

*
*