ناظر خارجی برای تیم ملی جودو

ناظر خارجی برای تیم ملی جودو : سرپرست فدراسیون جودو با بیان اینکه نیازی به حضور ناظر خارجی در انتخابات این فدراسیون وجود ندارد، گفت: فکر می‌کنم رئیس فدراسیون جهانی در تصمیم خود در این خصوص تجدید نظر کند.

محمدرضا عمادی درباره قصد فدراسیون جهانی جودو برای اعزام ناظر فرانسوی به ایران و مخالفت ایران با این موضوع اظهار کرد: رئیس فدراسیون جهانی در نامه‌ای به فدراسیون جودو میشل هوت فرانسوی را به عنوان ناظر در انتخابات ریاست فدراسیون جودو مطرح کرد ولی با توجه به اینکه ما فرصت کوتاهی تا برگزاری انتخابات داریم و هیچ ضرورتی برای حضور ناظر خارجی وجود ندارد، از این اقدام فدراسیون خواستارتجدید نظر شدیم.

البته این موضوع سایر رشته های ورزشی به منظور درخواست جذب افراد خارجی در قسمت های مختلف رشته های ورزشی به تازگی رخ داده است و همانطور که در خبر بازیکن خارجی برای بسکتبال ایران خواندید این موضوع به روشنی بیان شده است.

رئیس فدراسیون جهانی جودو

سرپرست فدراسیون جودو افزود: کلیه امور برای برگزاری انتخابات در کمال آرامش و به طور قانونی در حال اجرا است و هیچ ضرورتی برای حضور ناظر خارجی برای تیم ملی جودو در انتخابات دیده نمی شود. اغلب اینگونه تصمیمات برای کشورهای خاص رخ می دهد که شرایط را برای برگزاری انتخابات عادلانه ندارند ولی در ایران کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به طور دقیق بر همه کار فدراسیون جودو به عنوان یک رشته المپیکی نظارت دقیق دارند و نمایندگان آن‌ها نیز در مجمع شرکت خواهند کرد که همه این موارد دلالت بر قانونی بودن و سلامت انتخابات دارد.

وی ادامه داد: درخشان نیز در بخش‌های چک لباس و کاتا فدراسیون جهانی شرکت می کند و او نیز پس از نامه من، نامه‌ای به رئیس فدراسیون جهانی فرستاد و خواستار تجدید نظر در اعزام ناظر خارجی به ایران شد.

عمادی تصریح کرد: مرجع من در این موضوع رئیس فدراسیون جهانی است و او بایستی به من اعلام کند چه کسی به او نامه زده است، اما ممکن است به سبب مصلحت نیز این کار را نکند.

سرپرست فدراسیون جودو با بیان اینکه نباید به یکسری از مسائل جو داد، خاطرنشان کرد: به نظر من رئیس فدراسیون جهانی در تصمیم خود در اعزام ناظر تجدید نظر خواهد کرد. ما نیز منتظر نظر ایشان هستیم. چنانچه سکوت کنند ما انتخابات را برگزار می‌کنیم و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.

عمادی در پاسخ به این سوال که گویا قرار است انتخابات جودو زودهنگام تر از تاریخ مقرر در ۲۵ اسفندماه برگزار شود، گفت: من درخواست داشتم انتخابات را زودتر برگزار کنند. در همه انتخابات‌ها ممکن است بعضی حواشی بوجود بیاید، در جودو نیز این امر ممکن است پیش آید ولی مساله مهم حرکت بر مبنای قانون و رعایت اخلاق است.

دیدگاه‌ها 0

*
*