آبی پوشان در بی تابی دربی

آبی پوشان در بی تابی دربی: قهرمانی جام حذفی در سال 97 برای آبی های پایتخت کافی نبود ، حالا شاگردان وینفرد شفر می‌خواهند با قهرمانی در لیگ برتر هواداران خود را خوشحال کنند.
به گزارش (اسپرت اسکولار)، آبی پوشان پایتخت سال نسبتا خوبی را سپری کردند. آن ها در ابتدای سال به جمع 8 تیم برتر آسیا صعود کردند و قهرمان جام حذفی نیز شدند اما اوضاع در لیگ هجدهم برای آبی پوشان خیلی خوب نبود. البته استقلالی ها موفق شدند در ادامه به روند خوب برسند و حالا در اندیشه رقم زدن نتایج بهتر در سال 98 هستند.

1 -استقلال در طول سال دو گلر شماره 1 داشت که هر کدام جزو بهترین دروازه‌بان‌های فوتبال ایران هستند؛ البته در این سال سید مهدی رحمتی بیشتر از سید حسین حسینی در درون دروازه آبی پوشان رفته است .

2 -مهم ترین ماموریت وینفرد شفر در سال جدید رسیدن به پیروزی شماره 2 در مقابل پرسپولیس است؛ در این صورت استقلال به مدعی اول قهرمانی تبدیل خواهد شد.

3 -استقلال سه بار در این سال با پیکان روبرو شد و 2 بار این تیم را شکست داد؛ پیروزی چهار گله آبی ها در نیم فصل دوم یکی از شیرین ترین بردهای این تیم بود.

4-روزبه چشمی مدافع شماره 4 استقلال با حضور در جام جهانی و جام ملت ها، خود را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان امسال استقلال مطرح کرد.

5-استقلال در سال 97 دو بار به قطر رفت و در مجموع 5 گل خورد؛ آن ها در ابتدا به تساوی ۲-۲ مقابل السد رسیدند و چند هفته قبل نیز ۳-۰ به الدحیل باختند.

6 -استقلال در سال 97 شش بازیکن خارجی خرید؛ بی تردید ایسما و پاتوسی بهترین خریدهای خارجی این تیم بوده اند. نویمایر، طارق، منشا و گرو دیگر خریدهای خارجی استقلال بوده اند.که نسبط به دو بازیکن دیگر عملکرد خوبی را در میدان به نمایش نگذاشته اند.

7 -یکی از مهم ترین اتفاقات سال گذشته برای آبی ها بازگشت شماره 7 سابق این تیم، فرهاد مجیدی بود. او که محبوبیت بسیار زیادی نزد هواداران استقلال دارد، امیدوار است پله های ترقی در مربیگری را در کنار وینفرد شفر طی کند.

8- وریا غفوری با 8 گل در سال 97 یکی از بهترین بازیکنان استقلال بود. غفوری که در سال های اخیر جزو بهترین دفاع راست های فوتبال ایران بوده، در نتایج درخشان استقلال تاثیر مثبتی داشت.

9-استقلال امسال 9 گل آسیایی به ثمر رساند. آن ها در بازی برگشت مقابل السد شانس بازگشتی تاریخی را داشتند اما اخراج چشمی همه چیز را به هم ریخت.

10- استقلال در تابستان 10 بازیکن سرشناس به خدمت گرفت. گرو، کریمی، باقری و… مهره های شناخته شده ای هستند که استقلال در تابستان جذب کرد.

11- آبی ها در سال 97 یازده بار به نتیجه تساوی دست یافتند.

12-استقلال در لیگ هجدهم 12 بازیکن یک یا دو گله داشته است؛ منشا یک گل به ثمر رساند و آبی ها امیدوار به درخشش او هستند.

13- استقلال در سیزدهمین بازی سال تونست یکی از بهترین بردهای سال را به دست بیاورد؛ 3-0 مقابل تراکتور.

14 -وینفرد شفر امسال 14 خارجی را در کنار خود داشت. 9 بازیکن و 5 مربی.

15-خریدهای جدید تیم استقلال 15 گل لیگ برتری به ثمر رساندند.

16- استقلال در سال 97 شانزده کلین شیت در مسابقات لیگ برتری انجام داد.

17 -هفدهمین گل استقلال در لیگ هجدهم، آخرین گل آن ها در دور رفت بود. این گل در دقیقه 75 توسط رضا آذری زده شد؛ بازیکنی که به او فرصت زیادی نرسیده اما شاید باتوجه به نزدیکی رقابت بین تیم ها، این گل در پایان فصل خیلی به کار استقلال بیاید.

اخبار جدید ورزشی را در سایت اسپرت اسکولار بخوانید و از نتایج مسابقات و زمان پخش مسابقات مطلع شوید

آبی پوشان در بی تابی دربی2 (1)

دیدگاه‌ها 0

*
*