حضور پیشکسوت کشتی در انتخابات

حضور پیشکسوت کشتی در انتخابات : علیرضا حیدری پیشکسوت کشتی از حضور احتمالی خود در انتخابات خبر می‌دهد و نقد‌هایی به سیستم موجود در کشتی هم وارد می‌کند.

از هنگامی که رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی استعفا داد، علیرضا حیدری نامش به عنوان یکی از گزینه‌های جدی برای رسیدن به این جایگاه مطرح شد. حالا که داورزنی هفته اول اسفندماه را زمان آغاز ثبت نام از نامزد‌های فدراسیون کشتی اعلام کرده، بازار گمانه زنی درباره حضور چهره‌های مطرح در انتخابات داغ است. در ادامه مشروح صحبت‌های علیرضا حیدری را پیرامون انتخابات فدراسیون، مسائل روز کشتی و تنش اخیر میان ورزشکاران را می‌خوانید. اما علی رغم آن امیدواری برای سال های آتی کشتی گیران در انتظار است.

بایستی تا چند روز آینده بعد از مشورت با یکی، ۲ تن از دوستان به جمع بندی برسم. اینکه می‌خواهم در انتخابات حضور پیدا کنم یا خیر، تصمیم کمی نیست. با این حال اینگونه که اکنون می‌توانم به شما بگویم، احتمالا ثبت نام خواهم کرد. من چنانچه وارد عرصه انتخابات شوم و متوجه شوم که مرا نمی‌خواهند، بازهم پیش خودم راحتم که تکلیفم را انجام دادم. قرار باشد کسی با کسی از قبل توافق کرده باشد، دیگر این مسائل از دست امثال من خارج است.

متاسفانه شنیدم برخی می‌گویند علیرضا حیدری دنبال بیزنس خودش است و به کشتی دقت نمی‌کند. چنانچه من در چند سال اخیر خیلی در کنار کشتی نبودم، به دلیل این بود که بستر فراهم نبوده است. تا چند ماه گذشته می‌دیدم که خادم کار خودش را انجام می‌داد؛ ولی اکنون کشتی در وضع خوبی نیست. برای المپیک ۲۰۲۰ باید بسیار بیشتر از این کار کنیم.

علیرضا حیدری در فدراسیون کشتی

ردیف بودجه همه فدراسیون‌ها مشخص است. من می‌گویم مثلا اگر یک وزنه بردار وزنه‌ای بزند و مدال طلا بگیرد، دادن پاداش یک میلیارد تومانی به او یک کار هیجانی است. پس درباره فوتبال نیز نباید پاداش‌های ویژه از منابع دولتی به آن‌ها تعلق بگیرد، چرا که بیشتر جنبه هیجانی دارد.  ردیف بودجه کشتی گیران نیز باید مشخص شود و این موضوع در مقاله دو طلا و یک برنز برای ایران گفته شد.

اینکه علی دایی گفته چنانچه کشتی و وزنه برداری قهرمان جهان شوند، مردم در خیابان‌ها شادی نمی‌کنند، بیشتر به سبب تبلیغات است. من نمی‌خواهم پاسخ کسی را بدهم، ولی آنقدری که به فوتبال توجه می‌شود به سایر رشته‌ها توجه نمی‌شود. به همین خاطر وقتی موفقیتی هم برای فوتبال به دست می‌آید، بیشتر مورد توجه مردم قرار می‌گیرد. هنگامی که فوتبالیست‌ها بردی به دست می‌آورند، من به آن‌ها افتخار می‌کنم و حتی در همین مسابقات اخیر برایشان دعا می‌کردم. نباید بین ورزشکاران تفرقه ایجاد شود.

دیدگاه‌ها 0

*
*