اتوئو از دلیل ناراحتی اش از گواردیولا می گوید

اتوئو از دلیل ناراحتی اش از گواردیولا می گوید : به گزارش “اسپرت اسکولار”، زمانی که گواردیولا هدایت تیم بارسلونا را در سال 2008 بر عهده گرفت ، تصمیم بر این داشت تا ستاره ی کامرونی تیمش را مانند رونالدینیو و دکو در لیست مازاد قرار دهد ام ساموئل اتوئو یک فصل دیگر بارسلونا را همراهی نمود .

نتیجه ی این همراهی درخشان ،دستیابی بارسلونا به یک سه گانه ی تاریخی بود که وجود ستاره ای چون اتوئو محقق شد .

اما رابطه او با گواردیولا هرگز خوب پیش نرفت و او اکنون مربی سابقش را مورد انتقاد قرار داد.

برای اطلاع از پر بازدید ترین خبر های ورزشی ایران و جهان به وب سایت اسپرت اسکولار مراجعه فرمایید .

اتوئو در مصاحبه با خبر نگاران گفت :” پپ همه زندگی اش را در بارسلونا گذراند اما در سال هایی که من در بارسلونا بودم، او بازیکنان تیم را درک نمی کرد. او نمی توانست خودش را جای بازیکنان تیم بگذارد.”

 

اتوئو از دلیل ناراحتی اش از گواردیولا می گوید (2)

 

اتوئو:من دلیل برد های بارسا بودم

 

در آن زمان گفته می شد که دلیل اختلاف اتوئو و گواردیولا، ترجیح مسی به این گلزن کامرونی توسط مربی آبی و اناری ها بود؛ چیزی که اتوئو هم آن را تایید می کند:” به گواردیولا گفتم از من عذرخواهی خواهی کرد زیرا این من هستم که پیروزی های بارسا را رقم می زنم، نه مسی.

شرایط در آن زمان اینطور بود. مسی بعد از من به بارسا آمد. می توانید از ژاوی، اینیستا و بقیه بپرسید. آن دوره، دوره من بود. این من بودم که پیروزی های بارسا را رقم زدم و پپ از من عذرخواهی کرد.”

اتوئو در نهایت در تابستان 2009 بارسا را به مقصد اینتر ترک کرد؛ در حالی که فصل پیش از آن در لالیگا 30 گل به ثمر رساند و اولین گل بارسا در فینال چمپیونزلیگ مقابل منچستریونایتد را نیز او زد.

به همین دلیل از اینکه متوجه شد گواردیولا قصد فروش او را دارد، بسیار شوکه شد:” وکیلم به من گفت که باشگاه من را برای فروش در بازار گذاشت. من گفتم واقعا؟ او گفت بله، به درخواست گواردیولا.

اکنون واضح است که آن انتقال و فرصتی که گواردیولا به من داد، در تاریخ ثبت شد زیرا به من اجازه داد تا با اینتر، در تاریخ فوتبال نقش بیشتری داشته باشم. او به اینتر اجازه داد تا بهترین انتقال تاریخ فوتبال را انجام بدهد.”

اتوئو در فصل 10-2009 با شکست بارسلونا در نیمه نهایی، توانست با اینتر هم قهرمان چمپیونزلیگ شود.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*