امید تازه ی شفر و شاگردانش به قهرمانی

امید تازه ی شفر و شاگردانش به قهرمانی :  به گزارش ” اسپرت اسکولار “، تا قبل از آن که استقلال در استادیوم نقش جهان با گل دقیقه 97 پاتوسی سپاهان را شکست دهد ، گمانه زنی ها بر این مبنا بود که استقلال در این دوره از رقابت ها از شانس کمتری برای قهرمانی نسبت به رقبایش برخوردار است. آن‌ها در دو بازی با پرسپولیس و سایپا ، 5 امتیاز از دست دادند و از لحاظ امتیازی با صدر جدول فاصله ی زیادی داشتند .

اما با کسب 3 امتیاز حساس در اصفهان و شکست تراکتورسازی راه قهرمانی برای آبی پوشان هموارتر از قبل شده است . استقلالی‌ها حالا شانس بالایی برای رسیدن به یکی از دو سکوی اول و دوم جدول دارند.

استقلال تهران با پیروزی در اصفهان، فاصله 3 امتیازی با سپاهان را جبران کرد و این تیم را پشت سر گذاشت. فاصله با تراکتورسازی هم به 2 امتیاز رسیده است. تنها تیمی که فاصله زیادی با استقلال دارد، پرسپولیس است که همین حالا 4 امتیاز بیشتر گرفته و این فاصله پس از بازی با سایپا، می‌تواند به 5 یا 7 امتیاز برسد.

راه هموار استقلال در بازی های باقی مانده

برتری استقلال نسبت به سایر حریفان اما، بازی‌های ادامه فصل است. پرسپولیس به عنوان صدرنشین، در سه هفته آینده با ذوب آهن در اصفهان، با سپاهان در تهران و با تراکتورسازی در تبریز بازی می‌کند. مسیری که احتمال امتیاز از دست دادن سرخپوشان در آن زیاد به نظر می‌رسد.

تراکتورسازی و سپاهان هم علاوه بر رویارویی با پرسپولیس صدرنشین، بازی‌های سخت دیگری هم دارند. تراکتور در اصفهان با ذوب آهن و در اهواز، با فولاد بازی می‌کند. سپاهان هم که از استقلال عقب افتاده یک سفر دیگر به تهران و یک سفر هم، به مشهد برای بازی با پدیده خواهد داشت. بر خلاف استقلال، که فقط یک بازی دشوار در برنامه‌اش دیده می‌شود.

استقلال هفته بیست و هفتم، در مشهد روبروی پدیده قرار می‌گیرد و بازی سختی دارد. بجز این مسابقه، برنامه استقلال از حریفانش ساده‌تر است. آن‌ها هفته بعد میزبان ماشین سازی هستند و سه هفته آخر، با سه تیم پایین جدولی استقلال خوزستان، صنعت نفت و سپیدرود بازی می‌کند.

احتمال اینکه تا هفته پایانی لیگ برتر، سقوط سپیدرود قطعی شده و استقلال کار ساده‌تری در آزادی داشته باشد هم هست. به صورت میانگین حریفان استقلال تا پایان فصل، رتبه 11.6 را در جدول لیگ دارند. با این شرایط، می‌توان دوباره نام استقلال را به مدعیان قهرمانی لیگ برتر اضافه کرد. تیمی که یک بار شانس صدرنشینی را از دست داد و برای جبران آن، دیگر نباید بلغزد.

تازه ترین خبر های ورزشی ایران و جهان را در وب سایت اسپرت اسکولار مشاهده نمایید

حریفان باقی مانده استقلال تا پایان فصل

ماشین سازی / خانگی / رتبه 9

پدیده / بیرون خانه / رتبه 5

استقلال خوزستان / خانگی / رتبه 16

صنعت نفت / بیرون خانه / رتبه 13

سپیدرود / خانگی / رتبه 15

دیدگاه‌ها 0

*
*