چالش 60 روزه استقلال

ییی

چالش 60 روزه استقلال : بازی با پیکان پیش درآمد ماراتن سخت پیش روی استقلال ،در نیم فصل دوم بود. بررسی عملکرد تیمی استقلال بیانگر آن است که شفر برای لیگ و آسیا برنامه ی ویژه ای تدارک دیده است .
قبل از بازی تعیین کننده ی آبی ها مقابل تراکتور استقلال نخستین بازی نیم فصل دوم را با پیروزی حتمی پشت سر گذاشت.تیم شفر با برگشت مصدومان و اضافه شدن خریدهای زمستانی ، نیم فصل نسبتا جذابی را برای هواداران آبی وعده می دهد.
در بازی پیکان شفر تصمیم گرفت مانند نیم فصل نخست با چیدمان ٤١٤١ استقلال را راهی زمین کند اما در ترکیب اولیه بازیکنان تغییرات جالبی را ایجاد کرده بود که در زیر بررسی خواهیم کرد:

خط دفاع

انتخاب شفر برای دفاع مرکزی زوج سهرابیان ،دانشگر بود که نمره قبولی در بازی باپیکان اخذ می کنند به جز یک صحنه که سهرابیان در مقابل با مومنی جا ماند تقریبا برنده تمامی نبردها و دوئل های قسمت عقب زمین استقلال ، مدافعان جوان این تیم بودند .
البته مهم ترین ویژگی بازی هر دو مدافع جوان استقلال قدرت بازی سازی در پشت زمین است که سبب شده بود استقلال بسیار منظم تر بازی کند و نیز دانشگر پاس گل اول را هم به نام خود به ثبت برساند.البته با توجه به محرومیت دانشگر مقابل تراکتور به احتمال زیاد منتظری دوباره به دفاع مرکزی باز خواهد گشت.
در پست مدافع کناری منتظری و نورافکن برای بازی با پیکان برگزیده شده بودند که در بخش هجومی موانع زیادی از تیم باز نکردند اما به احتمال زیاد دلیل انتخاب این دو ،که در پشت زمین موثرتر هستند ،آزمایش این خط دفاعی برای چند بازی سنگین مقابل تراکتور ،ذوب آهن و بازی های آسیایی استقلال است .در آسیا به احتمال زیاد شفر از مدافعان کناری خود توقع نفوذ کمتری دارد و روی قدرت تخریبی آنان حساب خواهد کرد.

 

چالش 60 روزه استقلال

 

خط میانی

در بازی با پیکان خط هافبک استقلال با حضور فرشیداسماعیلی ، شجاعیان، وریا،فرشید باقری و چشمی به عنوان هافبک دفاعی بازی را آغاز کرد. اما روزبه چشمی برای بازی در سیستمی مبتنی بر تک هافبک دفاعی (pivot) انتخاب حرفه ای به نظر نمی رسد. با اینکه در کار های دفاعی روزبه نمره خوبی می گیرد اما در بازیسازی و میزان سرعت انتقال تفاوت کیفیت او با بازیکنی مثل علی کریمی بسیار مشهود است.

خط هجومی

مرتضی تبریزی تک مهاجم استقلال توانست گل نخست را برای استقلال به نتیجه برساند اما نکته منفی بازی تبریزی درگیری ها و نبردهای هوایی با مدافعان حریف است که اغلب شکست می خورد و این اشکال در چیدمان مبتنی بر تک مهاجم ببشتر به چشم می آید.مهاجم هدف در این روش بازی بایستی قابلیت توپ نگه داشتن در بالای زمین داشته باشد و همچنین از قدرت بالای سرزنی در مقابل مدافعان وسط حریف برخوردار باشد.

آغاز لیگ قهرمانان آسیا همزمان برگزار شد

دیدگاه‌ها 0

*
*