دو طلا و یک برنز برای ایران

دو طلا و یک برنز برای ایران.پویا دادمرز و میلاد رضانژاد در دیدار پایانی و محمد ناقوسی در دیدار رده‌بندی اوزان خود در رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جایزه بزرگ کرواسی حضور پیدا می کنند.

رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی بزرگسالان جایزه بزرگ رومانی که جز طرح رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی کشتی به شمار می آید در شهر زاگرب کشور کرواسی شروع شد و ۸ کشتی‌گیر جوان کشورمان با راهنمایی حمید باوفا به مقابل حریفان خود رفتند که در آخر مسابقات روز اول پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم و میلاد رضانژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم به فینال رفتند و محمد ناقوسی راهی دیدار رده‌بندی وزن ۷۷ کیلوگرم شد. ۵ نماینده دیگر کشورمان نیز با شکست تیم حریفان خود از دور رقابت‌ها کناره گیری کردند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در بازی وزن ۵۵ کیلوگرم که ۴ کشتی‌گیر حضور داشته پویا دادمرز در رقابت‌های رده بندی در دو کشتی به ترتیب واسیل بوتز الکساندراف از رومانی را ۸ بر ۴ و آیازچیدوگوس از ترکیه را ۵ بر ۱ توانست شکست دهد. دادمرز در مسابقه سوم و برای بدست آوردن مدال طلا به مقابل اکرم اوزترک دارنده مدال برنز جهان از ترکیه می‌رود.

همچنین در وزن ۶۰ کیلوگرم میلاد رضانژادحسینوند پس از استراحت در دور اول و دوم با توجه به حاضر نشدن حریف خود از کشور کرواسی به دور سوم رفت وی در این دور مقابل حریف خود از کشور رومانی با نتیجه ۹ بر صفر موفق به پیروزی شد و به مرحله نیمه نهایی دست پیدا کرد. رضانژاد در این مرحله حریف خود را از کشور مجارستان۶ بر ۳ شکست داد و به فینال رفت. وی در این دیدار به مقابل حریف خود که قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از ترکیه است، می‌رود.

همچنین در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور نخست و در دور دوم به مقابله با حریف خود از روسیه با نتیجه ۷ بر ۶ رفت و پیروز شد اما در دور سوم مقابل چنگیز ارسلان که قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از ترکیه است را با نتیجه ۹ بر ۱ شکست خورد و با توجه به این شکست کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، متاسفانه از دور رقابت‌ها کنار رفت.

دو طلا و یک برنز برای ایران

 

در مسابقه در وزن ۷۷ کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل حریف خود از کرواسی با نتیجه ۸ بر صفر توانست پیروز شود. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل حریف خود از ترکیه با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. ناقوسی در این مرحله مقابل یونس امره باشار که قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از ترکیه بوده را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد به راهی دیدار رده‌بندی رفت.

همچنین در وزن ۸۲ کیلوگرم حسین فروزنده در دور اول ۸ بر صفر حریف خود از اسلوونی را شکست داد. وی در دور بعد مقابل حریف خود که مدال طلای امیدهای جهان داشته بود با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف خود از ترکیه، فروزنده حذف شد.

در بازی با وزن ۸۷ کیلوگرم حسن فروزنده در دور نخست در مقابل با گورامیختسوریانی از گرجستان با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شد. وی در دور بعد مقابل تادیوس میچالیکدارنده مدال برنز اروپا از لهستان ۵ بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، حسن فروزنده از دور رقابت‌ها خارج شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم ابوالفضل سید مهدوی در دور نخست مقابل تریسیهانکوک از آمریکا با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر آمریکایی در مرحله نیمه نهایی، سید مهدوی حذف شد.

همچنین در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی‌اکبر یوسفی در دیدار اول در مقابل عثمان ایلدریم دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از ترکیه ۶ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر ترک در مرحله نیمه نهایی مقابل قهرمان بازی‌های آسیایی از ازبکستان، یوسفی از دور رقابت‌ها خارج شد.

شایان ذکر است که رقابت‌های رده‌بندی و فینال عصر یکشنبه برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها 0

*
*