اعتراف به خطا در بازی

اعتراف به خطا در بازی : مرجان کلهر خطای خود را به داوران مسابقات قهرمانی جهان اسکی اعلام و سپس از دور مسابقات حذف شد.

مرجان کلهر عضو تیم ملی اسکی آلپاین زنان ایران که در دور رقابت های قهرمانی جهان در سوئد شرکت کرده و حضور داشت، اقدام عجیب ولی قابل تقدیری از وی سر زد و در حالی که نامش توسط داوران برای حضور در مرحله دوم مسابقات عنوان شده بود، با اعلام خطای خود به داورانی که متوجه آن نشده بودند، از ادامه در بازی و مسابقات انصراف داد. وی با این اقدام مورد تحسین رسانه ها و داوران و ورزشکاران حاضر در مسابقات قرار گرفت که در این باره به خبرنگاران گفت:

لازم است در ابتدا یک توضیح درباره قوانین بازی دهم. بنا بر قانون فدراسیون جهانی اسکی هر ورزشکاری که تصمیم داشته باشد در مسیر مسابقات شرکت کند با شعاع پیچ را رد کند.در واقع دروازه ها چنانچه از بین پاهای ورزشکار رد شود،اوت حساب می آید که البته چندان آشکار نیست. اغلب کمتر اتفاقی از چشم دوربین ها دور می ماند ولی نمی دانم چطور این خطا را دوربین ها ثبت نکردند. هنگامی که به پایان راه رسیدم دریافتم که خطا کرده ام ولی دیدم که اسمم در مانش دوم قرار گرفته است. ضمن اینکه به جز من،عاطفه احمدی و فروغ عباسی هم به مانش دوم راه یافتند.

حذف مرجان کلهر از مسابقات اسکی

البته این قضیه مقداری هم وسوسه برانگیز بوده و من گمان می کردم که به احتمال 99 درصد من را اوت اعلام کنند زیرا من اوت کردم و هیچ چیزی هم از نظر داوران مخفی نمی ماند ولی وقتی به خط پایان رسیدم دیدم که نامم در رنکینگ است و می توانم در مانش دوم نیز شرکت کنم. می توانستم که تاریخ ساز شوم و در مانش دوم نیز حضور پیدا کنم زیرا این اتفاق ممکن است دیگر هیچ گاه برای من در دوران ورزش حرفه ای ام رخ ندهد ولی با توجه به ایمان و اعتقادی که داشتم و شناخت روحی خودم ،تصمیم گرفتم که این کار را انجام دهم.

متاسفانه آنقدر برخی افراد بد شده اند و تقلب در بازی زیاد شده که این عمل من که به هیچ عنوان کار خاصی هم نبوده با برداشت بزرگی مواجه شده است. در نهایت خیلی خوشحالم که این کار را انجام دادم.

مسابقات قهرمانی جهان مسابقات بزرگی بوده که تمام قهرمانان جهان در آن حضور می یابند و اینکه ما توانستیم به مرحله دوم مسابقات راه پیدا کنیم برای نخستین بار در تاریخ اسکی ایران بود.

دیدگاه‌ها 0

*
*