برانکو : هدف ما فقط بردن برای قهرمانیست

برانکو : هدف ما فقط بردن برای قهرمانیست. سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از داربی شرکت کرد.
به گزارش وب سایت اسپرت اسکولار ، استقلال و پرسپولیس فردا (شنبه) در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر و داربی ۸۹ به مصاف هم می‌روند. برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس تهران در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: متأسفانه برای خیلی از خانواده‌های ایرانی سال نو به خوبی آغاز نشد. به خانواده‌ها و مردم ایران به خاطر قربانیان سیل اخیر تسلیت می‌گویم. متأسفانه به خاطر این اتفاق غم‌ناک نمی‌توان آن طور که باید به خاطر داربی شاد بود.

او افزود: امیدوار هستم خرابی‌های سیل تا جایی که امکان دارد جبران شود. از لحاظ فوتبالی زیباترین وضعیت شروع سال است. آن هم با داربی که بزرگترین بازی فوتبال ایران و آسیا است. خودتان جایگاه ما و استقلال را در جدول می‌بینید. به جرأت می‌توانم بگویم که سال‌ها بود که چنین وضعیتی در جدول را شاهد نبودیم. حضور شما خبرنگاران عزیز نشان‌دهنده اهمیت این بازی است. حضوری که در بازی‌های لیگ قهرمانان هم به چشم نمی‌آید.

همینطور مایلم به بازیکنانم برای نتایج درخشان سال گذشته تبریک بگویم. سال جدید را با صدر جدول شروع کردیم. همینطور این که کاندیدای برتری مطلق در هر سه جام هستیم یعنی هم در لیگ برتر، هم جام حذفی و هم لیگ قهرمانان آسیا. هدفمان این است که در هر سه جام با بهترین نتایج جام را به پایان برسانیم. لازم نیست بگویم قبل از داربی شرایط بازیکنان به چه شکل است چون همه شوق این بازی را داریم تا بخشی از این بازی بزرگ باشیم. خودم هم افتخار می‌کنم که جزئی از این اتفاق بزرگ هستم.

اخبار ورزشی به روز ایران و جهان در وب سایت اسپرت اسکولار

 

برانکو هدف ما فقط بردن برای قهرمانیست

 

نظر برانکو درباره ی دربی

او در ادامه درباره قضاوت خورشیدی و نگرانی دو تیم استقلال و پرسپولیس راجع به انتخاب او، بیان کرد: ما دلایل زیادی داریم که از داوری گله داشته باشیم. من قبلاً گفتم که برایم مهم نیست که چه کسی داور است. مطمئن هستیم که داور محترمانه قضاوت می‌کند. حداقل این انتظار را دارم. با این حساب که داور هم می‌تواند اشتباه کند. مهم‌ترین مسئله بازیکنان هستند که باید جوانمردی را نشان دهند و ما این جا هستیم که به آن‌ها کمک کنیم.

برانکو درباره لزوم پیروزی دو تیم در داربی به خاطر حضور نزدیک سپاهان و تراکتور پشت سر این دو تیم، بیان کرد: در برخی مسائل می‌توانیم تأثیر گذار باشیم و در برخی نه. بازیکنان هستند که تصمیم‌گیرنده هستند اما قطعاً بازیکنان هیچ کدام از دو تیم برای مساوی نمی‌روند. بازی مهم است. بازیکنان من همیشه تحت فشار و استرس هستند و فرقی نمی‌کند بازی با سپیدرود، استقلال یا سپاهان باشد. این نشان دهنده کیفیت ماست چون همیشه تلاش می‌کنند ۱۰۰ درصد توانشان را نشان دهند. بازیکنانم نشان دادند که از نظر روحی و فیزیکی بهترین هستند. البته احساسات تأثیرگذار است اما در کنار این احساسات تلاش می‌کنیم که منطقی و باهوش باشیم و حواسمان به بازی باشد..

برانکو در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا برای مساوی به زمین می‌آیند، اظهار کرد: این را قبلاً گفتم که هدف و خواست ما این است که همه بازی‌ها را ببریم. حریف هم تمرین می‌کند و استقلال هم تیم خوبی است. سپاهان و پدیده و تراکتور هم تیم‌های خوبی هستند. واقعاً این لیگ برای همه فوتبالی‌ها جذاب است. همه ما برای یک هدف و میل به بازی می‌آییم.

برانکو از تاکتیک تیمش در دربی میگوید

او همچنین در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای برای حفظ تمرکز بازیکنان دارد، بیان کرد: البته طبیعی است که حفظ تمرکز راحت نیست. امسال خودتان شاهد هستید که سپاهان، استقلال و پدیده و ما در پایان نیم فصل ۳۰ امتیاز داشتیم که غیر قابل انتظار بود. در حالی که همیشه ۶۰ امتیاز برای قهرمانی کافی است. اتفاقات غیرمترقبه زیادی برای ما رخ داد. ما به فولاد به لطف داور باختیم اما دوباره برگشتیم. ما به السدی که از تیم ملی قطر هم قوی است و قهرمان آسیاست برخورد کردیم. هدف ما در تمام بازی‌ها برد است.

سرمربی پرسپولیس درباره نخستین تجربه شیری، بودیمیر، ترابی و نادری در داربی گفت: شما از کجا می‌دانید چه کسی بازی می‌کند؟ مطمئن هستم که بازیکنانی که برای اولین بار در داربی بازی می‌کنند، مشتاقانه در انتظار داربی هستند. فکر می‌کنم همیشه هیجان بازیکنانی که اولین بار بازی می‌کنند مانند بازیکنان دیگر است. من هم که نهمین داربی‌ام است، هیجانم مانند داربی نخست است.

 

برانکو هدف ما فقط بردن برای قهرمانیست (4)

 

برانکو در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا سورپرایزی برای بازی فردا دارد، توضیح داد: من مسئولیت را گردن بازیکنان ننداختم اما آن‌ها هستند که در زمین بازی می‌کنند. برای همه افتخار بزرگی است که عضوی از این نمایش باشیم. این جا دیگر نه استقلال و نه ما چیز مخفی نداریم. چند وقت پیش گفتم که اولین داربی که استقلال را یک بر صفر بردیم، پرسپولیس برای بقا و استقلال برای قهرمانی می‌جنگید. این جا دیگر بحث کیفیت نیست و جایگاه در جدول مطرح نیست. هر دو تیم با نهایت انگیزه به بازی می‌آیند.

سرمربی پرسپولیس درباره آمادگی بازیکنانش توضیح داد: به جز انصاری، ماهینی و مصلح بقیه بازیکنان سرحال و کاندیدای ترکیب اصلی هستند. بشار هم از تیم‌ملی به تمرینات برگشت. به جز بازیکنانی که عرض کردم همه آماده هستند.

دیدگاه‌ها 0

*
*