دو ملی پوش ایران در تیم منتخب جام ملت ها

.علیرضا بیرانوند و اشکان دژاگه در تیم منتخب جام حضور پیدا می کنند
جام ملت های آسیا با قهرمانی تیم شایسته قطر به پایان رسید و ژاپنی ها در این جام مقام دوم را کسب کردند .در پایان این جام سایت معتبر ESPN، 11 بازیکن منتخب برتر هفدهمین دوره جام ملت های آسیا را انتخاب کرده است.

لازم به ذکر است که در این تیم منتخب این جام نام دوبازیکن ایرانی به نام های علیرضا بیرانوند و اشکان دژاگه به چشم می خورد.
تیم قطر با داشتن 5 بازیکن توانسته که یشترین تعداد بازیکن را به خود اختصاص دهد. تیم ملی ژاپن نیز مانند ایران با دو نفر، استرالیا و کره جنوبی هم هرکدام یک نفر در این تیم راه یافتند.

حضور بیرانوند در تیم منتخب آسیا

یازده تن از بازیکنان منتخب این سایت به نام های علیرضا بیرانوند (ایران)، تاکهیرو تومیاسو (ژاپن)، عبدالکریم حسن (قطر)، بسام راوی (قطر)، رایان گرانت (استرالیا)، گاکو شیبا ساکی (ژاپن)، بوعلام خوخی (قطر) ،تاکهیرو تومیاسو (ژاپن)، هوانگ این بئوم (کره جنوبی)، اکرم عفیف (قطر)، المعز علی (قطر) در این تیم راهی شدند.

ESPN درباره بیرانوند عنوان کرده است: دروازه ‌بان تیم ملی ایران که در جام جهانی ۲۰۱۸ همه را تحت تأثیر قرار داده بود، عملکرد شایسته خود را در سال ۲۰۱۹ نیز حفظ کرد. در واقع عملکرد او در جام ملت‌های آسیا پنالتی‌ای بود که در دقیقه دوم بازی ایران مقابل تیم عمان در مرحله یک هشتم نهایی مهار کرد.

علاوه بر آن سنگربان شماره ایران با کلین‌شیت‌های متوالی به این تیم برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی یاری کرد، اما از همانجا همه چیز تغییر کردو ایران ۳ بر صفر در برابر تیم ژاپن باخت.

حضور اشکان دژاگه در تیم منتخب آسیا

ESPN درباره اشکان دژاگه نیز عنوان کرد: باخت ۳ بر صفر به ژاپن برای هواداران و بازیکنان تیم ملی ایران بسیار سخت بود، اما با گذر زمان با خاطرات خوب به نیمه نهایی راه یافت. در این مقطع تیم ملی بازی های چشمگیری داشت که اشکان دژاگه با تجربه و کهنه‌کار نیروی محرکه تیم بود. حضور فیزیکی قدرتمند او در سمت راست استادیوم‌های امارات، لحظات سختی را برای مدافعان کناری تیم‌های حریف ساخت .

تیم ملی قطر با هدایت فلیکس سانچز اسپانیایی توانست همه معادلات را به هم زند.سرانجام حضور این مربی اسپانیایی از سال 2005 در قطر و یک برنامه ریزی طولانی مدت روی تیم های پایه جواب داد. حضور قطر با سانچز در اسپانیا هم بازتاب خوبی داشته و باعث تغییر نگاه ویژه رسانه های معتبر به جام ملت ها شد.

دیدگاه‌ها 0

*
*