قیمت نجومی بازیکن استقلال

قیمت نجومی بازیکن استقلال : باشگاه استقلال که قبل از این عملکرد بالا و پایین شده ای در جذب بازیکنان خارجی داشت، برای حفظ «آیاندا پاتوسی» که نمایش خوبی داشته است بایستی مبلغ شگفت‌انگیزی را پرداخت کند.

ستاره این روزهای تیم فوتبال استقلال آیاندا پاتوسی هافبک آفریقایی است که در نقل و انتقالات زمستانی از تیم «کیپ تاون سیتی» آفریقای جنوبی به جمع  تیم آبی پوشان تهران پیوست. البته درآمد این بازیکن دست کمی از پردرآمدترین بازیکن جهان ندارد.

پاتوسی با قرارداد قرضی و ۶ ماهه از تیم آفریقایی راهی تیم استقلال شد و درخشش او در دو بازی با دو گل و دو پاس گل، سبب شده است تا هواداران این باشگاه از همین حالا خواهان تمدید قراردادش شوند و نسبت به این موضوع اصرار ورزند.

تجربه حضور مامه تیام مهاجم سنگالی در استقلال و نحوه جدایی او آنقدر تلخ و ناراحت کننده بود که هواداران استقلال هنوز آن را از خاطر نبرده اند. تیام در حالی با قرارداد کوتاه مدت به استقلال آمد که در همان مدت کوتاه عملکرد خیره کننده‌ای داشت، ولی بعد از چند ماه و با اتمام قراردادش، استقلال را به مقصد عجمان امارات ترک کرد.

آپاندا پاتوسی

قیمت نجومی بازیکن استقلال

نگرانی هواداران و شاید مسئولان باشگاه استقلال درباره پاتوسی همین موضوع است چرا که ممکن است این بازیکن نیز با ادامه این روند در پایان فصل از جمع آبی پوشان جدا گردد؛ هرچند که در قراردادش قید شده در صورت توافق طرفین، پاتوسی فصل آینده هم در استقلال بازی می‌کند.

البته این در شرایطی است که جذب ۶ ماهه پاتوسی هزینه سنگینی برای باشگاه استقلال به دنبال داشته است و برای حفظ او در سال آینده بایستی رقم سنگین و قابل توجهی پرداخت شود.

سایت «کیک‌آف» آفریقای جنوبی در گزارشی درباره مبلغ انتقال پاتوسی به تیم استقلال عنوان کرد:

«توافق باشگاه کیپ تاون با استقلال برای انتقال قرضی پاتوسی تا آخر این فصل مبلغ ۵ میلیون رند (واحد پول آفریقای جنوبی – حدود ۳۶۰ هزار دلار) بوده است. در صورتی که پاتوسی سال آینده هم در استقلال بماند، این باشگاه ایرانی باید مبلغ ۱۰ میلیون رند (حدود ۷۲۱ هزار دلار) علاوه بر مبلغ این فصل، پرداخت کند.»

با احتساب دلار ۱۴ هزار تومانی، خرید این بازیکن آفریقایی حدود ۵ میلیارد تومان برای استقلال رقم خورده است و چنانچه این بازیکن سال آینده برای ماندن در استقلال به توافق برسد، این باشگاه مجبور است در مجموع برای پاتوسی بیش از ۱۵ میلیارد تومان هزینه کند؛ البته در صورتی که قیمت دلار بالاتر از این نرود.

دیدگاه‌ها 0

*
*