8 نکته درباره ی تفکر تهاجمی ویلموتس در دیدار با کره ی جنوبی

8-نکته-درباره-ی-تفکر-تهاجمی-ویلموتس-در-دیدار-با-کره-ی-جنوبی

8 نکته درباره ی تفکر تهاجمی ویلموتس در دیدار با کره ی جنوبی : به گزارش ” اسپرت اسکولار ” ، دیدار دوستانه بین دو تیم ایران و کره ی جنوبی که در شهر سئول برگزار شد ، خوشبختانه با عملکرد جذاب دو تیم به بازی با کیفیت و تماشایی ای بدل شد که این بازی و بازی پیشین ایران برابر سوریه موجب امیدواری هواداران تیم ملی ایران به عملکرد و اندیشه ی  تهاجمی مارک ویلموتس ، سرمربی بلژیکی تیم ملی ایران شد.

با بررسی و آنالیز دیدار ایران و کره ی جنوبی می توان به 8 نکته ی عمده و امیدوار کننده درباره ی این بازی دست یافت.

 

خبرهای داغ ورزشی اسپرت اسکولار را از دست ندید.

۱- ایجاد بیش از ۱۰ موقعیت مسلم گلزنی

در دومین باری که ویلموتس به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم ملی ایران نشسته بود باز هم یک نمایش تهاجمی را از سوی او دیدیم و بار‌ها و بار‌ها توانستیم موقعیت‌سازی کنیم و البته در سوی مقابل حملات کره‌ای‌ها هم به همان اندازه روی دروازه تیم ملی افزایش داشت و آن‌ها هم حملات مداومی را روی دروازه ما تدارک دیدند که همین سرمایه‌گذاری هر دو تیم روی بازی هجومی سبب شد یک دیدار با ایجاد موقعیت گل زیاد را از سوی هر دو تیم شاهد باشیم.

 

۲- عملکرد درخشان دروازه بان ها

یکی از دلایل کم گل بودن بازی (نسبت به ایجاد موقعیت گلزنی که وجود داشت) بدون شک درخشش هر دو دروازه‌بان بود که بار‌ها با عکس‌العمل‌های خوب‌شان توانستند مانع گلزنی مهاجمان حریف بشوند ضمن اینکه لرزیدن تیر دروازه‌ها هم که هر بار به سود یکی از این دو تیم بود دیگر مانع افزایش گل‌های این دیدار بود.

 

۳- قطر‌هایی که در نیمه اول زده شد

یکی از تاکتیک‌های ویلموتس که فقط در نیمه اول شاهد آن بودیم توپ‌های قطری بود که از جناح راست بعد از رد و بدل شدن چند پاس ما بین رامین رضاییان، علیرضا جهانبخش و امید ابراهیمی و سپس تعویض منطقه بازی با یک پاس قطری بلند به منظور استفاده ترابی از فضای مخالف انجام می‌شد، تاکتیکی که در همان نیمه نخست نزدیک به ۴ بار در زمین پیاده شد.

 

۴- سیستم و استراتژی کره جنوبی

کره جنوبی به عنوان میزبان با سیستم پایه ۲-۳-۱-۴ وارد زمین شد و با استفاده از قابلیت‌های این سیستم در فضای متراکم و قابلیت بالای هجومی آن توانست شروع بسیار خوبی داشته باشد و البته این تراکم در طول زمین با حمایت دو مدافع کناری آن‌ها باعث می‌شد تا عرض زمین هم (در زمان مالکیت توپ آنها) در اختیار این تیم قرار بگیرد، سیستم و استراتژی که به خوبی اتخاذ شده بود، ولی در ادامه بازی خوب بازیکنان ما و بالا آمدن تمامی خطوط ما در زمین باعث شد تا از فشار اولیه حریف کاسته شود و در ادامه چند حمله خطرناک هم از سوی تیم ملی ایران همه چیز را به تعادل کشاند.

 

۵- دو تغییر ایران نسبت به بازی مقابل سوریه

بعد از نمایش خوب تیم ملی برابر سوریه که با ترکیب آشنای همیشگی تیم ملی در این سال‌ها بود، ویلموتس در بازی مقابل کره دو تغییر در ترکیب اولیه‌اش ایجاد کرد که یکی حضور کنعانی‌زادگان به جای مجید حسینی در قلب خط دفاعی بود و دیگری حضور ترابی به جای وحید امیری به عنوان وینگر چپ.

 

۶- کرنر‌های بسیار زیاد بازی

در این بازی کرنر‌های بسیار زیادی از سوی هر دو تیم زده شد و تنها به غیر از یک بار (که با اشتباه مدافع کره‌ای و گل به خودی که او زد) در دیگر موارد هیچ‌کدام از این دو تیم در این حجم بالا از موقعیت کرنر‌ها که نصیب‌شان شد نتوانستند بهره‌ای ببرند. طبق آمار کره‌ای‌ها در این دیدار ۹ کرنر زدند و ایرانی‌ها ۸ کرنر تا در مجموع ۱۷ کرنر در این بازی ثبت شود و البته ذکر این نکته ضروری است که بیشتر این کرنر‌ها در نیمه اول ارسال شده بود.

 

۷- دو اشتباه و دو گل

هر دو گل این بازی روی اشتباه مدافعان دو تیم به ثمر رسید که به رغم پر موقعیت بودن این بازی به نوعی نقطه ضعف آن به شمار می‌رفت چرا که با این حجم موقعیت‌سازی بالاخره هر دو تیم باید از این فرصت‌های زیاد گلزنی‌شان در جریان بازی استفاده می‌کردند.

 

۸- رکوردی که همچنان حفظ شد

در ۵ بازی اخیر ۴ پیروزی و یک تساوی نصیب تیم ملی ما شده بود و تیم ملی ایران به خصوص با حضور کی‌روش کابوس کره جنوبی بود و حالا همچنان این رکورد در اختیار تیم ماست و ایران یک سد بزرگ و غیر قابل نفوذ برابر کره جنوبی پرمدعا محسوب می‌شود.

دیدگاه‌ها 0

*
*