گواردیولا: از من متنفر باشید،هوادران تا حد مرگ قبولم دارند!

گواردیولا: از من متنفر باشید،هوادران تا حد مرگ قبولم دارند! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، پپ گواردیولا از سال 2008 در بارسلونا بود که به صورت رسمی پای به عرصه مربیگری در بالاترین سطح فوتبال اروپا گذاشت و بسیاری او را بهترین مربی حال حاضر دنیا می دانند. گواردیولا در هر تیمی که بوده، توانسته تاثیرگذاری خاصی روی آن داشته باشد و آنها را قهرمان لیگ کند اما تنها با بارسلونا توانسته فاتح لیگ قهرمانان شود.

او مثل هر مربی موفقی دشمنانی نیز دارد. پپ در این رابطه به گل تی وی گفت:« به دشمنانم نیاز دارم و به مردمی که از من متنفر باشند چرا که فوتبال آمیزه ای از برتری جویی و تلاش برای بالاتر رفتن از حد توانایی های خودت است. برای هر ورزشکاری نیز این اتفاق می افتد.»

اخبار ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

لیگ قهرمانان:« حاضرم همه چیزم را برای قهرمانی چمپیونزلیگ بدهم ولی هفت بازی بسیار دشوار در مراحل حذفی پیش روی شماست که در برخی، جزئیاتی بسیار کوچک تعیین کننده هستند. چه کسی فکر می کرد لاپورته آن پنالتی را خراب کند؟ شما را حذف می کنند و دو یا سه روز شرایط بدی از لحاظ روحی خواهید داشت اما در لیگ یک بازی را می برید و سپس برای بعدی آماده می شوید. رمز موفقیت در لیگ، داشتن حداکثر ثبات است و مثلا اگر در فوریه خوب نتیجه نگیرید، شرایط برای تان وحشتناک خواهد شد. واضح است که به لیورپول و تاتنهام که در فینال لیگ قهرمانان بودند، حسودی ام می شد. دوست داشتم ما در فینال باشیم ولی هر دو تیم فینالیست، شایسته اش بودند.»

سیتی:« اینجا همه چیز دارم و نمی توانم جایی بهتر برای خودم پیدا کنم. بگریستیان(مدیر ورزشی سابق بارسا و فعلی سیتی) مهمترین شخص در دوران مربیگری ام است؛ چرا که در بارسا به من اعتماد کرد؛ در حالی که اصلا تجربه مربیگری نداشتم. اینجا در سیتی من را به خاطر برد و باخت ها قضاوت نمی کنند. هواداران هم تا حد مرگ با من هستند.»

بارسا:« اگر هشت لالیگا از 10 لالیگا را برده اند، یعنی هیچ تیمی مثل آنها در طول رقابت ها انرژی نداشته است. بارسا تیم شایسته ای است و این را باها ثابت کرده است.»

مربیگری در تیم ملی:« دوست دارم مربی یک تیم ملی بشوم و در جام جهانی حضور داشته باشم. جام جهانی من را به یاد لیگ قهرمانان می اندازد. مزیتش نسبت به تیم باشگاهی در این است که قدرت انتخاب بین 400 بازیکن را خواهید داشت.»

دیدگاه‌ها 0

*
*