گزارش عجیب دلو اسپورت؛استراماچونی در ایران زندانی شده است!

گزارش عجیب دلو اسپورت؛استراماچونی در ایران زندانی شده است! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، روز گذشته شکست استقلال تحت الشعاع اظهارات تند استراماچونی سرمربی این تیم قرار گرفت. گلایه های سرمربی ایتالیایی که به زبان اعتراضی مطرح شد، به سرعت به رسانه های ایتالیایی راه پیدا کرد و حتی روزنامه گاتزتا دلو اسپورت که مهم ترین روزنامه ورزشی کشور ایتالیاست، نیز گزارشی در این خصوص نوشت. این گزارش به قلم یکی از روزنامه های معروف این روزنامه نوشته شده و در آن عبارت هایی شگفت انگیز، عجیب و شاید توهین آمیز به کار رفته است. در ابتدای این گزارش آمده: «مربی سابق اینتر و اودینزه که اکنون در استقلال تهران حضور دارد، از سوی باشگاه استقلال بدون مترجم رها و بایکوت شد!»

در ادامه این گزارش آمده است: «در زمان مدیریت موراتی نیمکت اینترمیلان به این مربی پیشنهاد شد و این در حالی رقم خورد که او آمادگی لازم برای هدایت اینتر را نداشت. البته او پیش تر لیگ قهرمانان اروپا در رده جوانان را کسب کرد اما در نهایت کار سرمربی اهل رم به ایران ختم شد؛ یک کابوس واقعی. او بعد از تجربه های فراوان در ایتالیا و بازی مقابل یوونتوس، حالا آخرین تجربه او در استقلال تهران است. این تجربه پس از چالش های سخت در اودینزه، پاناتینایکوس و اسپارتاپراگ روی داده است.»

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید  

در ادامه :

سپس گاتزتا  نوشت: «او با قرارداد دو ساله با آپشن سال سوم که می تواند سالیانه 1.5 میلیون یورو حقوق را برایش داشته باشد، به نیمکت باشگاهی رفته که در سال آخر لیگ ایران با 57 امتیاز چهار امتیاز کمتر از پرسپولیس در رده سوم قرار گرفت. این تیم قهرمان 2 دوره لیگ قهرمانان آسیا هست اما در هفته اول لیگ برتر مغلوب ماشین سازی شد. مسئله شوک برانگیز، کنفرانس خبری استراماچونی است که خاطرات تراپاتونی را زنده و یک کابوس واقعی را نمایان می کند.»

خبرنگار این روزنامه گزارش خود را به این شکل ادامه داد: «همه چیز از استعفای علی خطیر (عضو ایرانی سابق فیفا معرفی می شود) شروع شد که اینتر را در زمان استراماچونی دنبال کرده بود. مشکلات بازار نقل و انتقالات خطیر را به سمتی بردند که باشگاه را رها کند و همینطور مربی ایتالیایی را. همانطور که او (استراماچونی) با صدای آشفته از ایران برای ما تعریف کرد.»

بخش بعدی گزارش  به وضعیت استقلال اشاره دارد: «در ابتدا زمین تمرینی پیشرفته را به استراماچونی نشان داد که باشگاه هیچ وقت آنجا تمرین نکرد. سپس برای جذب مدافع کراوات میلیچ بازیکن سابق فیورنتینا مشکلاتی پیش آمد. باشگاه هزینه بلیت او را پرداخت نکرد و استراماچونی مجبور شد این هزینه را متقبل شود. متاسفانه زمانی که او به ایران رسید، ویزای این بازیکن را رد کردند و مجبور شد در ساعات بامدادی به دوبی بازگردد.»

تایدلی  ادامه می دهد: «از سرزمین پارس سیگنال های بدی می آید. استراماچونی دو مترجم دارد که یکی برای مسائل زمین است و دیگری که توانایی بیشتری دارد در زمین صحبت می کند. اما زمانی که وارد زمین تبریز شدند برای بازی با ماشین سازی تبریز، هیچ کدام از آن دو روی نیمکت حضور نداشتند. برای این که به صورت رسمی از حضورشان روی نیمکت جلوگیری شده بود.

گزارش-عجیب-دلو-اسپورت؛استراماچونی-در-ایران-زندانی-شده-است-2

در ادامه :

در یکی از آخرین پاراگراف ها به مشکل زبان در بازیکنان ایرانی پرداخته شده است: «متاسفانه هیچ کدام از بازیکنان استقلال مثل آن هایی که روی نیمکت بودند، انگلیسی صحبت نمی کردند و استراماچونی خود را در موقعیتی پیچیده و ناممکن برای انتقال صحبت هایش می دید. سپس متوجه می شود که تیم مقابل 20 بازیکن دارد، اما او 18 بازیکن دارد. چون هیچ کدام از دستیارانش به او نمی گویند که بازیکنان زیر 23 سال جزو سهمیه نیستند. بعد از عصبانیت در کنفرانس خبری، فدراسیون فوتبال ایران ممانعت از ورود مترجم های او را رد کرد و باشگاه نیز تصمیم به سکوت گرفت.

بخش آخر با واژه زندانی با فونت بزرگتر آغاز شده است: «مشکل اینجاست که استراماچونی زندانی شده. ایجنت رسمی اش پاستورلو تلاش کرد تا این مشکل را حل و قراردادش را بدون پرداخت پول فسخ کند اما پاسخ باشگاه استقلال منفی بود. اگر او بخواهد قراردادش را فسخ کند باید جریمه 3 میلیون یورویی پرداخت کند. پنج شنبه روز دوم لیگ است و استقلال بازی خانگی دارد؛ هواداران پشت استراماچونی هستند اما او آرزو می کند هرچه زودتر از کابوسی که در ایران گرفتارش شده، بیدار شود.»

دیدگاه‌ها 0

*
*