کمیته ی انضباطی با ورود تاج به پرونده ی بیرانوند،او را عفو خواهد کرد؟

کمیته ی انضباطی با ورود تاج به پرونده ی بیرانوند،او را عفو خواهد کرد؟ به گزارش ” اسپرت اسکولار “، علیرضا بیرانوند طی یک هفته گذشته در کانون اخبار و حواشی فوتبال ایران قرار داشته؛ ماجرایی که یکروز بعد از دیدار تراکتور و پرسپولیس با انتشار یک ویدئو برای او ایجاد شد، همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی یکی از پرتوجه ترین ها است. ویدئویی که نشان می داد بیرانوند هنگام خروج از زمین یادگار امام تبریز حرکت زشتی خطاب به هواداران تراکتور انجام داده است. همین مساله کافی بود تا انبوهی از انتقادها به سمت دروازه بان پرسپولیس بیاید و هواداران تراکتور و بعدا استقلالی ها در فضای مجازی موضع گیری تندی علیه گلر شماره یک تیم ملی داشته باشند.

ماجرا اما به همین جا ختم نشد و باشگاه تراکتور با تنظیم اعتراض نامه ای رسما از بیرانوند بابت حرکتش در ویدئوی مذکور شکایت کرد. با فراگیر شدن موضوع، بیرانوند طی مصاحبه ای به دفاع از خودش پرداخت و اعلام کرد که درخواست برای محرومیت خودش برای این است که تیم خودشان(تراکتور) قهرمان شود. او البته در این مصاحبه از هواداران تراکتور دلجویی و اعلام کرد که اگر موجبات دلخوری آنها را فراهم آورده عذرخواهی می کند.

همه این اتفاقات در شرایطی رخ داد که بیرانوند 3 جلسه محرومیت تعلیقی از گذشته در کمیته انضباطی دارد. او به خاطر توهین به مامور نیروی انتظامی در بازی آخر فصل گذشته لیگ برتر مقابل پارس جنوبی جم از سوی کمیته انضباطی با 3 جلسه محرومیت تعلیقی مواجه شد و البته به خاطر اتفاقات دیدار با سپاهان یک جلسه محرومیت قطعی را نیز تحمل کرد. به همین دلیل بیرانوند در مسابقه اول لیگ نوزدهم مقابل پارس جنوبی غایب بود و با اتفاقی که در تبریز برایش رخ داد خیلی ها تصور می کردند که 3 جلسه محرومیت تعلیقی او به جریان بیفتد و اجرا شود. در این باره روز گذشته محمدرضا زنوزی مالک تراکتور نیز با حضور در برنامه ورزش و مردم به محکوم کردن حرکت بیرانوند پرداخت و خواهان محرومیتش شد تا بحث بالا بگیرد.
در ادامه ببینید: حرکت زشت بیرانوند با مامور نیروی انتظامی

با وجود همه حواشی موجود اما امروز مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در مصاحبه با برنامه سلام صبح بخیر سعی کرد با تلطیف اتفاقات مساله را توجیه کند. او گفت: « بیرانوند مصاحبه ای کرد و باشگاه پرسپولیس هم اطلاعیه ای داد و اعلام کرد منظور او این نبوده است. اگر یک فردی بگوید منظورم این نبود و عذرخواهی کند بهتر از تنبیه کردن است! بیرانوند هفته اول لیگ را محروم بوده است. پس برخوردها باید منطقی باشد. هرگونه توهینی رخ بدهد من عذرخواهی می کنم و نباید این اتفاقات رخ بدهد. مردم دیگر طاقت این حرفها را ندارند و می خواهند از فوتبال لذت ببرند. رقابت تیم ها باید در زمین چمن باشد.»

این صحبت های تاج می تواند به منزله آن باشد که خبری از محرومیت بیرانوند برای ادامه رقابت های لیگ برتر نیست. اگرچه کمیته انضباطی باید درباره حرکت بیرانوند حکم صادر کند اما وقتی رییس فدراسیون در مصاحبه اش بحث عذرخواهی بیرانوند را مطرح می کند و این مساله را بهتر از تنبیه کردن می داند، به نظر می رسد کمیته انضباطی نیز محتاط تر در این باره گام بردارد. اگر باید در نظر داشته باشیم که کمیته انضباطی یک کمیته مستقل از ریاست فدراسیون فوتبال است و باید دید آیا این کمیته نظر متفاوتی درباره پرونده بیرانوند از مهدی تاج می دهد یا اینکه آنها نیز محرومیت تعلیقی دروازه بان تیم ملی را در نظر نمی گیرند.

از سوی دیگر از رفتارهای مسئولان فدراسیون اینطور برمی آید که ترجیح آنها در مواجهه با مسائل و حواشی موجود این است که با شدت عمل برخورد نکنند و موضوعات تنش زا را حدالامکان با برخوردهای مسالمت آمیز حل و فصل کنند. روندی که نشان می دهد مساله بیرانوند آخرین موضوعی نیست که با برخوردی مهربانانه ختم می شود و احتمالا در آینده نیز شاهد چنین مسائلی خواهیم بود.

دیدگاه‌ها 0

*
*