کالدرون:دو بازیکن من نزدیک بود در دربی کشته شوند!

کالدرون:دو بازیکن من نزدیک بود در دربی کشته شوند! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، گابریل کالدرون که آخرین نشست خود پیش از جدال با استقلال را با حواشی به پایان رساند و فردای آن روز البته پیروزی برابر رقیب دیرینه را جشن گرفت، اینبار در نشست خبری دیدار با سپاهان صحبت‌های جالبی مطرح کرد.

او صحبت‌هایش را اینچنین با انتقاد از شرایط نابرابر استراحت دو تیم برای این بازی آغاز کرد و گفت: همان‌طور که می‌دانید بازی برای هر دو تیم مهم است، دو تیم مدعی که متأسفانه استراحت ما دو روز کمتر بوده است.

وی ادامه داد: هر دو تیم برای قهرمانی می‌جنگند اما ما دو روز فرصت ریکاوری کمتری نسبت به حریف داشتیم و این نکته را در نظر بگیرید که آخرین بازی ما در دربی و یک بازی پرفشار بود.

ادعای عجیب کالدرون

در شرایطی که بعد از انجام دربی خیلی از کارشناسان نسبت به کیفیت فنی این بازی انتقاداتی داشتند، کالدرون با نظر خود همه را غافلگیر کرد و گفت: دربی بسیار سنگین بود و همانطور که شما می‌دانید این بازی از بازی‌های در لیگ قهرمانان سنگینی بیشتری داشت اما تیم از نظر روحی به خاطر برد در دربی شرایط خوبی دارد و صد درصد امیدوار به این بازی می‌رسیم.

این در حالی بود که یکی از خبرنگاران از او پرسید منظور شما لیگ قهرمانان آسیاست که با واکنش جالب کالدرون مواجه شد: از تیم‌هایی مثل یونتوس و… بیشتر دویدیم.

واکنش سرمربی پرسپولیس به محرومیت احمدزاده

سرمربی آرژانتینی پرسپولیس در بخش بعدی سوالات درباره محرومیت فرشاد احمدزاده بعد از درگیری در دربی از سوی کمیته انضباطی گفت: حقیقتا از رای صادر شده تعجب کردم. چراکه امیدوار بودم تصمیماتی که گرفته می‌شود عادلانه باشد و معیار و ملاک برای همه تیم‌ها یکسان باشد، اما می‌بینیم که بیرانوند به خاطر یک حرکت محروم می‌شود و دیدید که ما به آن احترام گذاشتیم.

از طرف دیگر به خاطر همان اتفاقات قرار بود هواداران تراکتور به دلیل ناسزاهایی که گفتند محروم شوند، اما بیرانوند محروم شد و تراکتور را بخشیدند. از طرف دیگر در شهرآورد فرشاد احمدزاده بازیکن استقلال را یک هل کوچک داد، او را محروم کردند، هرچند که شماره 11 استقلال که کنعانی‌زادگان را هل داد، هیچ محرومیتی برایش در نظر نگرفتند.

خشم کالدرون از بی تفاوتی به عملکرد حریف

گابریل کالدرون که به نظر می‌رسید در انتظار چنین سوالی بود، در ادامه انتقاداتش نسبت به آرای کمیته انضباطی گفت: بازیکن شماره 5 استقلال (عارف غلامی) بعد از اینکه از داور کارت زرد گرفت مقابل چشم او برایش دست زد، اما داور عکس‌العملی نشان نداد و او را جریمه نکرد. به نظر من این معیارها عادلانه نیست. من خوشحال هستم که در اینجا حضور دارم؛ چراکه انگار در خانه خودم هستم و راحت زندگی می‌کنم و هیچ وقت هیچ کجا مثل اینجا با من رفتار نکردند. فوتبال ایران می‌تواند آینده خوبی داشته باشد ولی همه باید دست به دست هم بدهیم تا این اتفاق رخ بدهد و باید عدالت برقرار باشد. من اگر قرار است ببازم، می‌خواهم در زمین ببازم و اگر قرار است برنده شوم، باید در زمین ببرم.

شهامت قبول شکست را دارم، اما بگذارید قهرمان شویم

سرمربی پرسپولیس در ادامه با اشاره به نمایش تیمش و اتفاقاتی که طی چهار هفته اخیر رخ داده گفت: می‌خواهم که به ما اجازه بدهند که دوباره قهرمان شویم. اگر هم قرار باشد ببازم مثل بازی با تراکتور که هیچ صحبتی نکردم و شکست را پذیرفتم برای این که تراکتور ما را یک بر صفر برد.

من اگر در هفته های آینده شاهد باشم که تصمیمات ناعادلانه خارج از زمین برای ما گرفته می‌شود؛ چون داورها در داخل زمین امکان دارد اشتباه کنند، همانطور که مربیان و بازیکنان اشتباه می کنند. اما وقتی من می بینم که بازیکنان دیگر همانند رفتار فرشاد را انجام می دهند اما محروم نمی‌شوند. هر جایی که فوتبال بازی کردم و مربی بودم این شرایط را ندیدم. اگر ببینم که نمی توانم در زمین برنده شوم و مبارزه کنم، من نمی مانم!

همچنان به بازیکنانم اعتماد بنفس می‌دهم

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به انتقادی درباره عملکرد مهاجمان این تیم که طی چهار هفته ابتدایی موفق به گلزنی نشده‌اند گفت: مهاجمان ما هنوز به آن سطح که مدنظرمان است نرسیدند. روی این موضوع کار می کنیم تا موقعیت برای خط حمله ایجاد کنیم و به آنها کمک کنیم تا گزینه گل زدن داشته باشند. من سعی می کنم با اعتماد بنفس به آنها بهوسطحی که مدنظرمان است برسند. این کاری بود که من تا به امروز می توانستم انجام دهم اما باید ببینم آنها چه می کنند.

عبدی باید از این فرصت استفاده کند

کالدرون با اشاره به اعتماد و اعتقادش به جوانان و در واکنش به این سوال که آیا عبدی در بازی فردا با توجه به گلزنی در دربی به میدان خواهد رفت گفت: باید ببینید فردا چه می شود. او به نظر می رسد بازیکن بزرگی است و کار بزرگی در دربی کرد. من به جوانان در دربی بازی دادم و مسوولیت آن برعهده من بود و این نشان می دهد که آنها برای من با اهمیت هستند و کم کم این موقعیت را به او می‌دهیم که توانایی هایش را نشان دهد.

تیم من مودب است، بازیکنان را اذیت نکنید

کالدرون با انتقاد از عملکرد بازیکنان در اعتراض به تصمیمات داوری در واکنش به این سوال گفت: شما همانطور که می دانید من دوست دارم با فوتبال بازی کردن برنده شوم و دوست ندارم از راه دیگری استفاده کنم. در بازی های دوستانه که انجام دادم به بازیکنان گفتم که آنها برابر اشتباه داوری حتی اگر حق با آنها باشد باید بپذیرند. در واقع هر کاری کنیم که تصمیم داور عوض نمی شود اما فقط باعث از دست رفتن تمرکز و خطر برای تیم ما می شود. تیم من همیشه مودب و منظم بوده و حتی در دربی که آن پنالتی گرفته شد ما به تصمیم داور احترام گذاشتیم.

استقلال گریه نکند و بگذارید در زمین بجنگیم

جنجال نشست خبری بار دیگر با پیش کشیدن موضوع استقلال و آرای کمیته انضباطی علیه این باشگاه شکل گرفت. کالدرون که هفته گذشته مدعی شده بود استقلال فرزند وزارتخانه است و آنها قصد دارند با بهانه جویی بعد از سه قهرمانی اکنون قهرمان شوند، اینبار حرف‌های عجیب دیگری را مطرح کرد.

صحبت‌های کالدرون پیش از دربی در نشست قبلی بار دیگر باعث شد تا خبرنگاران به سراغ این موضوع بروند و از او در خصوص صحبت‌هایش درباره وزارتخانه و استقلال و حمایت از این تیم بار دیگر بپرسند. کالدرون در اینباره گفت: من درباره وزارتخانه صحبت بدی نکردم. فقط گفتم که تیم هایی هستند هفت بازیکن جدید گرفتند و این یک حقیقت است و به نظرم چیز عجیبی نیست. نمی دانم که مصاحبه قبل متفاوت بوده؟ چیزی که گفتم این است که تیم های بزرگ مسوولیت پذیر باشند و اعتراض نکنیم. استقلال از وزارتخانه شکایت نکند.

حاشیه و درگیری شدید در دربی ۹۰ استقلال و پرسپولیس+ویدیو

وی در واکنش به اینکه آیا گفته بازیکن ارزان برای ماست و گران برای آنها که با واکنش استراماچونی که درباره تیمش صحبت نکند مواجه شده گفت: دقیقا همین منظورم بود. حقیقت همین است. اگر استقلال یک مهاجم گران خرید و نه یک مهاجم ارزان من در اینباره حرفی نمی زنم و فقط گفتم که استقلال گلایه نکند. یک مهاجم گرانتر خریدند و باز هم گلایه می کنند. سنگ میزنند به سر بازیکن ما که شاید احتمال داشت بازیکن ما کشته شود.

بازی تعطیل نمی شود و از زمین خارج نمی شوند. جلوی داور دست می زنند اما واکنشی نداشت. با زانو به سر بازیکن من می زنند که امکان داشت بازیکن من کشته شود اما کمک داور روی آن صحنه حضور دارد ولی محروم نمی شود اما فرشاد یک هل کوچک داد و محروم شد. برای آنها هیچ اتفاقی نمی‌افتد؟ من هیچ مشکلی با وزارتخانه ندارم اما تیم‌های دیگر گریه نکنند.

من سه بازیکن در دربی ندارم اما گلایه ندارم که آنها بازیکنان گرانقیمت دارند. من یا می‌برم یا میبازم یا مساوی می‌کنم. خواهان عدالت برای همه هستم. ما سه قهرمانی داشتیم و به من اجازه بدهند در داخل زمین بازنده یا برنده باشم و برای قهرمانی بجنگم. بازی جوانمردانه را به اجرا بگذاریم و آن وقت اگر همانطور که برابر تراکتور باختم، همه چیز را قبول می کنم. این فوتبال است و باید در زمین برنده یا بازنده باشید و نتیجه مشخص شود. من خیلی خوشحالم که اینجا هستم و از رفتار بااحترامی که طرفداران پرسپولیس و حتی استقلال با من داشتند خیلی خوشحالم. لطفا کمک کنید تا فوتبال ایران پیشرفت کند و در مسیر جوانمردانه باشد.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*