پیام اعتراض آمیز پل پوگبا به شعار های نژاد پرستانه

پیام اعتراض آمیز پل پوگبا به شعار های نژاد پرستانه : به گزارش ” اسپرت اسکولار”، پل پوگبا در تمام روزهای نقل و انتقالات فوتبال انگلیس سوژه داغ رسانه ها بود. ستاره فرانسوی قصد جدایی از یونایتد را داشت و این موضوع را حتی علنی کرد اما در نهایت یونایتد با جدایی او و پیوستنش به رئال مادرید مخالفت کرد.

پوگبا ماندنی شد و در اولین بازی فصل یونایتد برابر چلسی نیز یکی از ستاره های زمین بود اما او هفته گذشته در تساوی 1-1 برابر وولوز، یک پنالتی حساس را از دست داد تا شیاطین سرخ شانس پیروزی را از دست بدهند.

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید  

در ادامه :

در پی این اتفاق، او مورد هجوم انتقادات قرار گرفت و توهین های نژادپرستانه زیادی در شبکه های اجتماعی به خصوص در توئیتر متوجه او شد.

اتفاقی مشابه از دیروز برای مارکوس راشفورد رخ داده است. او هم دیروز یک پنالتی حیاتی را در بازی برابر پالاس از دست داد و در نهایت منچستر در زمین خود 1-2 مغلوب شد.

پوگبا در اولین واکنش رسمی خود به توهین های نژادپرستانه هواداران منچستریونایتد توئیت کرد:« اجدادم و والدینم زجر زیادی کشیدند تا امروز نسل من بتواند آزاد باشد، کار کند، سوار اتوبوس شود و بتواند فوتبال بازی کند. توهین های نژادپرستانه کار افراد نادان است و این تنها من را قوی تر خواهد کرد و به من انگیزه بیشتر برای جنگیدن به خاطر نسل بعدی خواهد داد.»

اوله گنار سولسشر سرمربی یونایتد هم در واکنش به اتفاقات اخیر، خطاب به بازیکنانش گفت:« مجبور نیستید چیزهایی که علیه شما می‌نویسند را بخوانید. بعضی وقتها باید روی بعضی حرفها چشم بست و آنها را ندیده گرفت. می‌دانیم که این افراد اکثریت هواداران فوتبال نیستند. آنها عده معدودی هستند که خودشان را پشت نقاب قایم می‌کنند. شما که فوتبالیست هستید و معروف دیگر به این حمله‌ها تا حدی عادت کرده و پوست‌کلفت شده‌اید.»

دیدگاه‌ها 0

*
*