پرسپولیس1_ماشین سازی0:پایان خوش در آخرین لحظات

پرسپولیس1_ماشین سازی0:پایان خوش در آخرین لحظات ! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، تیم ماشین‌سازی بعد از شروع درخشان لیگ نوزدهم با برتری برابر استقلال، سه شکست متحمل شد ولی در دیدار اخیرش توانست شاهین شهرداری بوشهر را شکست دهد و از بحران خارج شود و امروز با انگیزه مضاعفی در نخستین مسابقه جام حذفی به مصاف پرسپولیس برود ولی شاگردان خطیبی در دیداری که تلاش زیادی برای بسته نگه داشتن دروازه خود و زدن ضد حملات برای رسیدن به برتری داشتند، اما قرمزها با وجود ایجاد موقعیت‌های زیاد و از دست دادن پنالتی، در دقیقه 11+90 توانست روی پاس بشار رسن و ضربه وحید امیری به گل برسد و به جمع 16 تیم نهایی جام حذفی صعود کند.

مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی؛ دوشنبه: 98/07/08 ؛ ساعت: 15
استادیوم: بنیان دیزل تبریز/ تماشاگر: 2500 نفر
داور: کوپال ناظمی/ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و سعید علی‌نژادیان؛ داور چهارم: مرتضی منصوریان/ ناظر داوری: حیدر شکور.

اخطار

محمد مسلمی‌پور(4+90) از ماشین‌سازی

محسن ربیع‌خواه(71) از پرسپولیس

ماشین‌سازی تبریز

حامد لک
ادواردو دوسانتوس
شاهین توکلی
محمد سهراب‌نژاد
محمد مسلمی‌پور
احمدرضا زنده‌روح
سید محمد خرم‌الحسینی(62- محمد قادری)
بابک مرادی
شاهین ثاقبی(43- عزیز معبودی)
سامان نریمان‌جهان
علی آل‌کثیر
سرمربی: رسول خطیبی

پرسپولیس

علیرضا بیرانوند
محمدحسین کنعانی‌زادگان
شجاع خلیل‌زاده
مهدی شیری
محمد نادری(65- محمد انصاری)
محسن ربیع‌خواه
بشار رسن
وحید امیری
مهدی ترابی
مهدی عبدی(64- علی علیپور)
جونیور براندائو(74- احمد نوراللهی)
سرمربی: گابریل کالدرون

شرح گل

ماشین‌سازی صفر – پرسپولیس 1 (دقیقه 1+100: وحید امیری): بشار رسن نفوذ سریعی از جناح چپ زمین انجام داد که ارسال زمینی او به بعد از تیرک دوم را وحید امیری روی غفلت مدافعان ماشین‌سازی تبدیل به گل کرد.

 

پرسپولیس1_ماشین-سازی0پایان-خوش-در-آخرین-لحظات-3

لحظات حساس

دقیقه 2: ارسال خطرناک نادری از جناح چپ زمین را حامد لک بالاتر از براندائو دراختیار گرفت.

دقیقه 9: پاس در عمق بشار رسن به مهدی عبدی رسید، اما این مهاجم جوان در برخورد با دوسانتوس روی زمین افتاد تا توپ به حامد لک برسد که در این صحنه کوپال ناظمی اعتقادی به اعلام خطای پنالتی نداشت.
دقیقه 10: شوت پای چپ زمینی مهدی ترابی را حامد لک جمع کرد.

دقیقه 11: سانتر پای چپ خطرناک وحید امیری را لک مُشت کرد که توپ بعد از برخورد به سر براندائو از کنار دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت.

دقیقه 13: پاس در عمق خرم‌الحسینی می‌توانست ماشین‌سازی را صاحب یک موقعیت جدی کند که بیرانوند با خروج به موقع از دروازه توپ را دفع کرد.

دقیقه 20: ارسال دقیق ترابی از روی کرنر سمت چپ زمین را خلیل‌زاده با ضربه سر به کنعانی‌زادگان رساند که ضربه قیچی برگردان این مدافع پیشتاخته راهی اوت شد.

دقیقه 29: شوت محکم علی آل‌کثیر از زاویه بسته از بالای دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه 35: سانتر کم‌نقص وحید امیری را حامد لک جلوتر از عبدی دفع کرد و در ادامه شوت فنی و چیپ بشار رسن را دروازه‌بان ماشین‌سازی به خوبی دراختیار گرفت که البته در این صحنه خطای مهاجم پرسپولیس روی لک اعلام شده بود.

دقیقه 40: دفع ناقص دوسانتوس روی ارسال ترابی را خلیل‌زاده با ضربه آکروباتیک زد که توپ بعد از برخورد به مدافع خارجی ماشین‌سازی مجددا به کرنر رفت.

دقیقه 44: ضربه سر محکم خلیل‌زاده روی ارسال وحید امیری از روی دروازه ماشین‌سازی به اوت رفت.

نیمه دوم پرسپولیس-ماشین سازی تبریز

دقیقه 57: چرخش و شوت ناگهانی براندائو با واکنش عالی لک دفع شد و در ادامه دوسانتوس توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 58: حمله همه جانبه پرسپولیس باز هم ثمری نداشت و این بار ریباند شوت ترابی و شوت زمینی امیری را لک با عکس‌العمل خوبی راهی کرنر کرد.

دقیقه 60: پاس خلیل‌زاده با ضربه سر و ضربه کنعانی‌زادگان وارد دروازه ماشین‌سازی شد، اما پیش از آن محمدرضا ابوالفضلی آفساید مدافع پرسپولیس را اعلام کرده بود.

دقیقه 67: شوت راه دور بی‌دقت بشار رسن با فاصله زیادی از بالای دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت.

دقیقه 71: پاس بلند معبودی به پشت مدافعان پرسپولیس به مرادی رسید که حرکت تکنیکی او ثمری نداشت و به راحتی دراختیار بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 76: بازیکنان پرسپولیس ضربه آزاد را کوتاه کار کردند که پاس در عرض مهدی ترابی و شوت فنی تماشایی بشار رسن از قوس محوطه جریمه را حامد لک با شیرجه و واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.
دقیقه 77: در شلوغی محوطه جریمه ماشین‌سازی توپ به خلیل‌زاده رسید که ضربه روی پای این بازیکن به بیرون رفت.

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

دقیقه 80: علی علیپور در برخورد با دوسانتوس در محوطه ماشین‌سازی روی زمین افتاد که کوپال ناظمی، داور مسابقه در تصمیمی بحث برانگیز به سود پرسپولیس اعلام پنالتی کرد.

دقیقه 88: شوت محکم علی علیپور از روی نقطه پنالتی را حامد لک با واکنشی استثنایی با شیرجه به سمت راست دروازه مهار کرد و در ادامه بازیکنان پرسپولیس در گل کردن ریباند توپ ناکام بودند.

دقیقه 9+90: پرتاب اوت بلند دوسانتوس و در ادامه ضربه سر توکلی نزدیک بود وارد دروازه پرسپولیس شود که مدافعان این تیم توپ را از محوطه جریمه خودی دور کردند.

دقیقه 9+90: پرتاب اوت بلند دوسانتوس و در ادامه ضربه سر توکلی نزدیک بود وارد دروازه پرسپولیس شود که مدافعان این تیم توپ را از محوطه جریمه خودی دور کردند.

دقیقه 4+100: نریمان‌جهان با خودخواهی ضربه ایستگاهی و آخرین فرصت گلزنی ماشین‌سازی را هدر داد و شوت بی‌دقت او به بیرون رفت.

بهترین بازیکن

با وجود اینکه پرسپولیس توانست با یک گل ماشین‌سازی را شکست داده و صعود کند، اما بدون تردید حامد لک بهترین بازیکن زمین بود؛ دروازه‌بان باتجربه ماشین‌سازی برابر تمام حملات قرمزها ایستادگی کرد و شوت‌های خطرناک بازیکنانی همچون مهدی ترابی، بشار رسن، وحید امیری و … را با واکنش های عالی گرفت و حتی پنالتی جنجالی علی علیپور را به زیبایی دفع کرد ولی در ثانیه‌های پایانی مسابقه روی ارسال زمینی رسن، غفلت مدافعان ماشین و ضربه امیری دروازه خود را باز شده دید تا در این بازی حساس که با درخشش او همراه بود، نتواند کلین‌شیت کند.

اتفاق ویژه

پرسپولیس برابر ماشین‌سازی نبض بازی را در دست داشت و حملات زیادی خلق کرد، اما پس از ناکامی آنها در گلزنی و ایستادگی تبریزی‌ها، در دقیقه 80 یک پنالتی به سود سرخ پوشان اعلام شد که همین اتفاق بازی را به جنجال کشید و موجب شد این مسابقه 8 دقیقه به وقفه بیفتد؛ در همین مدت رسول خطیبی و دستیاران‌اش اعتراض شدیدی به تصمیم کوپال ناظمی داشتند و حتی سرمربی و یکی از اعضای کادر فنی ماشین‌سازی اخراج شدند؛ بعد از آنکه لک نیز پنالتی علیپور را مهار کرد، جنجال‌های خطیبی بیشتر شد و او داور را به خدا واگذار کرد.
در نهایت این بازی جنجالی و حساس با برتری قرمزها به پایان رسید، اما ماشین سازان پس از بازی نیز به نحوه قضاوت کوپال ناظمی اعتراض داشتند.

پرسپولیس1_ماشین-سازی0پایان-خوش-در-آخرین-لحظات-

درحاشیه

* فرید بهزادی‌کریمی و مسیح زاهدی به دلیل مصدومیت دور از فهرست ماشین‌سازی هستند.
* سید جلال حسینی بخاطر مصدومیت در لیست پرسپولیس دیده نمی‌شود.
* علیرضا بیرانوند در غیاب کاپیتان‌های پرسپولیس ازجمله سید جلال، ماهینی، عالیشاه و نوراللهی، بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته است.
* تماشاگران زیادی برای حمایت از ماشین‌سازی به استادیوم بنیان دیزل نرفته‌اند.

* کنعانی‌زادگان پیش از شروع مسابقه به سمت کادر فنی ماشین‌سازی رفت و از مربیان تیم سابق خود برای حضور در زمین رخصت گرفت.
* در دقیقه 2 حامد لک در برخورد با براندائو مصدوم شد و روی زمین افتاد که به همین دلیل بازی یک دقیقه به وقفه افتاد.
* هواداران تراکتوری برای حمایت از ماشین‌سازی به استادیوم بنیان دیزل آمده‌اند.

* پرسپولیس تماشاگران زیادی در این مسابقه ندارد و حدود 300 نفر سرخ پوشان را برابر ماشین‌سازی حمایت می‌کنند.

* شاهین ثاقبی بخاطر آسیب دیدگی نتوانست به بازی ادامه دهد و در دقیقه 43 جای خود را به عزیز معبودی داد.

* در دقیقه 45 در میانه زمین درگیری بین دو بازیکن ماشین‌سازی و خلیل‌زاده اتفاق افتاد که با دخالت نفرات دو تیم این قائله ختم به خیر شد.

* مصطفی دنیزلی، سرمربی تراکتور در جایگاه ویژه حضور دارد و این بازی را از نزدیک تماشا می‌کند.

در ادامه :

* انصاری‌فرد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ازجمله مهمانان ویژه این دیدار است.

* بعد از اعلام پنالتی به سود پرسپولیس در دقیقه 82 ، کادر فنی ماشین‌سازی به شدت نسبت به تصمیم داور معترض بودند.
* هواداران ماشین‌سازی بخاطر اعلام پنالتی مشکوک برای پرسپولیس، علیه داور شعار دادند.
* رسول خطیبی، سرمربی ماشین‌سازی به دلیل اعتراض به داوری از کنار زمین اخراج شد.

* بعد از اعلام پنالتی به سود پرسپولیس، بازی به دلیل اعتراض ماشین سازان 8 دقیقه به وقفه افتاد.

* خطیبی پس از مهار پنالتی پرسپولیس توسط حامد لک، در زمان خروج از زمین و رفتن به سمت سکوها، مقابل دوربین تلویزیونی حاضر شد و با اشاره دست به سمت آسمان، «خدا خدا» می‌گفت.

دیدگاه‌ها 0

*
*