پرسپولیس 2 – السد 0 : پایان تلخ ژاوی در ایران

پرسپولیس 2 – السد 0 : پایان تلخ ژاوی در ایران ! به گزارش وب‌سایت اسپرت اسکولار، این دیدار در چارچوب رقابتهای هفته آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ از ساعت ۲۱:۰۰ در ورزشگاه آزادی آغاز شد.

پرسپولیس هفته گذشته از گردونه این رقابتها حذف شده بود و السد برای صعود به عنوان تیم نخست احتیاج به یک امتیاز داشت.

پرسپولیس در این بازی نمایش مطلوبی داشت و با دو گل مهدی ترابی و علی علیپور حریف قدرتمند خود را شکست داد تا با ۷ امتیاز به کار خود در این رقابتها خاتمه بخشد.

اما مهم ترین اتفاق این بازی،خداحافظی ژاوی هرناندز بازیکن پرآوازه فوتبال اسپانیا بود.

خبرهای مهم ورزشی را در اسپرت اسکولار از دست ندید.

پرسپولیس-2-السد-0-پایان-تلخ-ژاوی-در-ایران

ترکیب پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، مهدی شیری، شجاع خلیل‌زاده، شایان مصلح(دقیقه ۵۴-محمد نادری)، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی (دقیقه ۸۹-امین اسدی)، سروش رفیعی (دقیقه ۸۰-مهدی شریفی)، امید عالیشاه و علی علیپور

 

ترکیب السد

سعد الشیب، پدرو کوریا (دقیقه ۷۸-باقر)، عبدالکریم حسن، وو یونگ(دقیقه ۷۰-حامد خلیفه) ، ژاوی، حسن الهیدوس(دقیقه ۸۵-حسن احمد)، بغداد بونجاح، طارق سلمان، خوخی، سالم الهاجری و اکرم عفیف

 

اخطار

شجاع خلیل زاده ، مهدی ترابی و علیرضا بیرانوند از پرسپولیس ،پدرو از السد

 

شرح گل ها

پرسپولیس 1 – السد صفر (دقیقه 16: مهدی ترابی): پاس امید عالیشاه از جناح راست، مهدی ترابی را در میانه زمین صاحب توپ کرد که شوت استثنایی او از فاصله‌ای حدودا 30 متری، جدا از دستان سعد الشعیب در کنج دروازه ی السد جای گرفت .

 

پرسپولیس 2 – السد صفر (دقیقه 67: علی علیپور): مهدی ترابی حرکت سریعی از میانه زمین انجام داد که پاس در عمق او را علی علیپور با وجود خطای طارق سلمان مهار کرد و با سعد الشیب تک به تک شد که شوت محکم پای چپ او از میان پای دروازه بان السد عبور کرد و گل دوم پرسپولیس به ثمر رسید.

پرسپولیس-2-السد-0-پایان-تلخ-ژاوی-در-ایران2

 

اتفاق ویژه

ژاوی هرناندز امیدوار بود امشب که آخرین حضورش در زمین فوتبال را به‌عنوان بازیکن تجربه می‌کند، با برتری آسیایی مقابل پرسپولیس کارش را به اتمام رساند ولی در شبی که او مثل همیشه فوق‌العاده ظاهر شد و با پاس‌های چیپ و در عمق چشم‌نواز و ضربات خطرناک عملکرد خوبی داشت، اما هم تیمی های این ستاره ی بزرگ از درخشش او در زمین بهره ای نبردند و تیم السد قطر با دو گل در خانه ی حریف بازنده ی میدان بودند.

 

بهترین بازیکن

مهدی ترابی بعد از پاس گل ارزشمندی که در آخرین بازی فصل برابر پارس جنوبی داشت و در قطعی کردن قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر تاثیرگذار بود، امشب هم در برابر السد به خوبی درخشید و مرد اول زمین شد.ترابی در دقیقه 16 با شوت استثنایی دروازه سعد الشیب را باز کرد و در دقیقه 67 هم پاس گل دوم قرمزها را به زیبایی برای علی علیپور فرستاد تا با این عملکرد به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شود؛ ضمن اینکه او با فرارها، سانترها و پاس‌های در عرض خود بارها خطرساز ظاهر شد.

دیدگاه‌ها 0

*
*