پرسپولیس 1 – داماش 0 : دبل قرمز ها در عجیب ترین فینال تاریخ

پرسپولیس-1---داماش-0--دبل-قرمز-ها-در-عجیب-ترین-فینال-تاریخ

پرسپولیس 1 – داماش 0 : دبل قرمز ها در عجیب ترین فینال تاریخ ! به گزارش “اسپرت اسکولار”،  این دیدار که قرار بود راس ساعت ۲۱:۰۰ در ورزشگاه فولاد آره‌نا اهواز برگزار شود به علت عدم رعایت ظرفیت تماشاگران داماش با تاخیر ۱۳۹ دقیقه‌ای همراه شد و مالک این باشگاه حاضر به بازی نبود.سرانجام پس از چند بار ورود و خروج بازیکنان و پر و خالی شدن استادیوم بازی آغاز شد.

 

پرسپولیس بعد از سومین قهرمانی متوالی در لیگ برتر که نتیجه‌ای تاریخی برای آنها رقم زد، باروحیه بالا دیدار نیمه نهایی جام حذفی برابر سپاهان را برگزار کرد و در ثانیه‌های پایانی موفق به برتری در آن دیدار شد، اما سرخ پوشان برای پایان یک فصل رویایی نیاز به پیروزی در بازی فینال مقابل داماش گیلانیان داشتند که توانستند این کار را انجام دهند و با گل تماشایی علی علیپور از روی ضربه ایستگاهی حریف دسته دومی خود را شکست دهند و بعد از 20 سال هر دو جام فوتبال ایران را به دست بیاورند.

 

پرسپولیس در نیمه اول با ضربه کاشته تماشایی علی علیپور به گل رسید و این گل برای قهرمانی سرخپوشان کافی بود.پرسپولیس با این قهرمانی، پس از دو دهه اولین تیمی است که در یک فصل فاتح لیگ و جام حذفی می‌شود.پرسپولیس پس از ۸ فصل به این عنوان دست یافت تا با این قهرمانی تعداد قهرمانی‌های پرسپولیس در جام جذفی به عدد ۶ رسید.

پرسپولیس-1-داماش0

 

فینال جام حذفی؛ یکشنبه: 98/03/12 ؛ ساعت: 21

استادیوم: شهدای فولاد خوزستان/ تماشاگر: 31000 نفر

خبرهای ورزشی اسپرت اسکولار را از دست ندید.

داور: موعود بنیادی‌فر

کمک‌ها: بابک داوری و علی دودانگه؛ داور چهارم: حسین مرادی/ داوران پشت دروازه: حسین زرگر و کوپال ناظمی/ ناظر داوری: زاهد بحرینی.

 

ترکیب پرسپولیس :

علیرضا بیرانوند، محمد نادری، سیدجلال حسینی، محسن ربیع خواه، مهدی شیری، احمد نوراللهی، مهدی ترابی (دقیقه ۶۵-امید عالیشاه) ، کمال کامیابی نیا، ماریو بودیمیر(دقیقه ۸۵-مهدی شریفی)، سیامک نعمتی(دقیقه ۹۴-حسین ماهینی) و علی علیپور.

 

ترکیب داماش:

جاسم یاسرالهی،محمد مختاری، کنعان طاهرنژاد، مصطفی آقاجانی، آزاد جعفرزاده، عباس کندل،علیرضا توکلی(دقیقه ۶۲- علی آل کثیر) ، جابر نصیری، محمد رستمی،میلاد پورصف‌شکن،میثم فرزانه (دقیقه ۷۲-مرتضی حیدری)

 

بهترین بازیکن

علی علیپور با وجود اینکه نتوانست لیگ برتر را با آقای گلی به پایان برساند، اما در بازی فینال جام حذفی خوش درخشید و با گل زیبایی که از روی ضربه ایستگاهی به ثمر رساند، پیروزی قرمزها را برابر داماش گیلانیان رقم زد؛ مهاجم نوک پرسپولیس با شوت‌زنی و ضربات سر هم دروازه داماش را تهدید کرد و یک بار نیز تیرک افقی دروازه این تیم را به لرزه درآورد، اما سهم او در روزی که نمایش خوبی داشت، یک گل بود.

پرسپولیس-1-داماش-0

دیدگاه‌ها 0

*
*