ویلموتس:با دیدن امکانات و امنیت ایران دهانم از تعجب بازماند!

ویلموتس-با-دیدن-امکانات-و-امنیت-ایران-دهانم-از-تعجب-بازماند!

ویلموتس:با دیدن امکانات و امنیت ایران دهانم از تعجب بازماند! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، تیم ملی در بازی با سوریه با یک نتیجه خوب پیروز شد در حالی که پیش از این بازی در آخرین دیداری که با سوریه در استادیوم آزادی داشت 2-2 مساوی کرد و از سویی در بازی با کره جنوبی در خاک این کشور تیم ملی ارایه گر بازی تهاجمی بود و بر اساس آمارهایی ارایه شده تعداد موقعیت های تیم ملی بیشتر از کره جنوبی بود.

بازیکنان تیم ملی و مردم از این اتفاق خرسند هستند چرا که معتقدند تیم ملی در سایه دفاع خوب توانمندی ارایه فوتبال تهاجمی را هم دارد. مارک ویلموتس در گفتگو با سایت اسپورتسا حرف های جالبی زده است که آنرا می خوانیم:

 

از حضور در ایران غافلگیر شدم

وقتی به ایران آمدم شگفت زده شدم. در آغاز کمی احتیاط کردم اما آنها تلاش زیادی کردند که مرا جذب کنند. رئیس فدراسیون فوتبال ایران به بلژیک آمد تا مذاکره کنیم بعد من 3 روز به تهران رفتم تا امکانات آنجا را از نزدیک ببینم. وقتی به آنجا رفتم، دهانم از تعجب بازماند. چون آنجا ورزشگاهی صدهزار نفری، زمین چمنی خوب مثل میز بیلیارد و یک مرکز ورزشی مانند توبک که زمین تمرینی تیم ملی بلژیک است وجود داشت. بله، وقتی به ایران رسیدم غافلگیر شدم. در گذشته کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق ایران به نتایج خوبی رسیده بود. ایران با او همواره به جام جهانی رفته بود. اما آنها مرا می‌خواستند که ایران را مثل بلژیک تیمی قابل رقابت با بزرگان کنم.

 

در بازی با کره جنوبی 16 موقعیت گل داشتیم

ایرانی ها عاشق فوتبال هستند. در اینجا پدیده جوان زیاد است. اینجا دروازه‌بانی دارم که هیچکس او را نمی‌شناسد اما قادر است در تیمی درجه یک در اروپا بازی کند. همینطور مهاجمی 18 ساله دارم که اجازه دادم اولین حضورش را در تیم ملی جشن بگیرد. او با تیم زیر 17 ساله‌ها دومرتبه مقابل آلمان گلزنی کرده بود. او به تیم ملی بزرگسالان آمد و فوری یک گل به سوریه زد. من هم اطمینان دارم بازهم چنین استعدادهایی در این فوتبال وجود دارد. فقط باید برویم و آنها را پیدا کنیم. به عنوان سرمربی تیم ملی با شور و علاقه دنبال اقلام‌های مختلفی می‌گردم تا معجونی عالی را آماده کنم.

فقط در این میان سئوالی که باقی می‌ماند این است که چطور می‌خواهیم بازی کنیم. بدیهی است که بعد از 3 جلسه تمرینی نمی‌توان همه چیز را تغییر داد اما در بازی تدارکاتی با کره صاحب 16 موقعیت گل شدیم. این چیزی نبود که قبلا از تیم ملی دیده شده باشد. نترسیدم و تلاش کردم بازی رو به جلو را اجرا کنم. این طرح و فلسفه من در تمام تیم‌هایم بوده است.

ویلموتس،-با-دیدن-امکانات-و-امنیت-ایران-دهانم-از-تعجب-بازماند

 

تهران یک شهر اروپایی است

من عاشق کشف کشور‌های جدید و همچنین کنجکاو هم هستم. در اروپا و آفریقا کار کرده بودم و اکنون در آسیا حضور دارم. باید با فرهنگ ایران سازگار شوم. در زمان حضورم در تهران متوجه شدم آنجا بسیار تمیز است و در همه جا گل می‌بینید. فکر می‌کنم مانند یک شهر اروپایی و واقعا عالی است. ما مرکز تمرینی جادویی داریم. محل تمرین ما در جایی اعجاب‌انگیز مشرف به رشته‌های کوه‌ها است.

 

ایران از برخی کشورهای اروپایی امن تر است

نمی‌خواهم درباره سیاست حرف بزنم چرا که من یک چهره ورزشی هستم. درباره اینکه چرا می‌گویند ایران ناامن است هیچ چیز نمی‌فهمم چرا که به دلیل کنترل‌های بیشتر ایران حتی از اروپا هم امن‌تر است. احترام زیادی در تمام سطوح وجود دارد و من مجبور نیستم در طول تمرینات تیمم نقش یک پلیس را بازی کنم. 70 درصد بازیکنان انگلیسی متوجه می‌شوند. به آن 30 درصد بقیه نیز از طریق دستیارانم کمک می‌گیرم. وحید هاشمیان فوتبالیستی است که سابقه 50 بازی ملی دارد و چندی قبل هم تیم زیر 17 ساله‌های هامبورگ را تمرین داده است. امیدوارم دامنه همکاری ما گسترش یابد. من به آلمانی با او حرف می‌زنم و او نیز حرف‌هایم را به فارسی ترجمه می‌کند.

 

خبرهای فوتبالی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

دیدگاه‌ها 0

*
*