وزیر ورزش:استراماچونی بازمی گردد،صبر کنید!

وزیر ورزش:استراماچونی بازمی گردد،صبر کنید!

به گزارش ” اسپرت اسکولار “، امروز تمرین تیم امید ایران روز بسیار شلوغی را پشت سر گذاشت که به نوعی می توان گفت تمام مسئولان رده بالای ورزشی در این تمرین خودشان را به مرکز ملی فوتبال رسانده بودند تا حمایت خودشان را از این تیم نشان دهند.

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان که یکی از حاضرین در این تمرین بود سعی کرد به سؤالات بی‌شمار خبرنگاران هر چند کوتاه پاسخ گو باشد. او در ابتدا در ارتباط با وضعیت کلی تیم امید اظهار داشت: «آقای پروین اینجاست و من به همین دلیل یاد خاطره‌ای افتادم. در سال ۱۹۷۶ بود که ما آخرین بار در المپیک شرکت کردیم. در آن تیم علی آقا حضور داشت و ایران با لهستان بازی داشت و حریف با همه ستاره‌هایش در مسابقات شرکت کرده بود. گل اول را علی آقا به ثمر رساند. بعد از آن ایران ۳ گل خورد و یک گل دیگر زد و بازی را باخت. به هر حال نتایج خیلی خوب بود چون لهستان در جام جهانی ۱۹۷۴ سوم شده بود و تیم روپایی بود.»

او در ادامه افزود: « 40 سال است که به المپیک نرفته‌ایم. آن زمان البته تیم امیدها نبود و بزرگسالان به المپیک می‌رفت. در همه این سال‌ها زحمت‌هایی کشیده شده و کسانی که رییس فدراسیون بودند تلاش کردند اما صعود نکردیم. امسال خیلی امیدوار هستیم که این اتفاق بیفتد و به امید خدا مجددا به المپیک برویم و نتایجی که در شان کشور و مردم ایران است را کسب کنیم.

اخبار داغ ورزشی  ایران و جهان را در اسپرت اسکولار بخوانید 

امروز آمدیم تا جلسه‌ای با حضور مربیان، تاج، آقای صالحی امیری که همیشه متمرکز هستند برگزار و درباره مشکلاتی در زمینه تدارکات و پشتیبانی و تامین مالی صحبت کنیم. مسائل مربوط به باشگاه‌ها را هم ان‌شاءالله خود آقای تاج با تدبیر حل می‌کند که دست مربیان خالی نباشد و بتوانیم بعد از ۴۴ سال تیم امیدمان را در بین تیم‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو داشته باشیم.»

سلطانی‌فر همچنین اضافه کرد: «در هر صورت تک تک نفرات را که دوستان آنالیز می‌کردند و گزارشی برای من آورده بودند بازیکنان با انگیزه، خوب و توانمندی هستند و همچنین با حضور کادر مربیگری بسیار خوب با هدایت آقای استیلی که از بزرگان فوتبال ماست و دستیارانش آقایان پیروانی و شاهرودی به امید خدا همه عوامل دست به دست هم می‌دهند تا ما به این مهم دست پیدا کنیم. تلاش همه جانبه‌ای را انجام می‌دهیم تا بهترین شرایط را برای تیم امید فراهم کنیم.»

او در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت استراماچونی هم گفت: «هواداران چند روز صبر کنند.»

و درباره هیات‌مدیره استقلال هم گفت: «ان‌شاءالله طی چند روز آینده تصمیم می‌گیریم.»

سلطانی‌فر در ادامه درباره وضعیت مارک ویلموتس با اشاره به اینکه این موضوع به اقای تاج مربوط است اظهار کرد: «این مسائل به آقای تاج مربوط است. اطلاع دارم مسئولان محترم فدراسیون فوتبال با جدیت تمام در تلاش هستند که مشکل مربی‌ تیم ملی فوتبال را حل کنند.»

وزیر ورزش و جوانان همچنین در پاسخ به این سوال که آیا نظر وزارت ورزش روی برانکو ایوانکووچ برای هدایت تیم ملی است، گفت: «اختیار این موضوع با فدراسیون فوتبال است.»

وی در پایان در ارتباط با بازگشت استراماچونی هم گفت: «امیدوار هستیم او هم برگردد. همه در تلاش هستیم که او برگردد.»

دیدگاه‌ها 0

*
*