نیمار در انتظار قوانین نجات دهنده ی فیفا از قفس طلایی PSG

نیمار در انتظار قوانین نجات دهنده ی فیفا از قفس طلایی PSG : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، به نقل از موندودپورتیوو، دو ماه تلاش نیمار برای جدایی از پی اس جی بی نتیجه ماند. ستاره برزیلی دیگر قصد نداشت برای پی اس جی بازی کند و اولویت او نیز بازگشت به بارسا بود؛ هرچند که پیوستن به رئال را نیز هرگز رد نکرد. در نهایت این بارسلونا بود که دو بار به صورت علنی برای بازگرداندن او اقدام کرد و رئال ترجیح داد هیچ پیشنهاد رسمی ارائه ندهد. موضع پی اس جی در قبال نیمار از روز اول روشن بود. آنها 300 میلیون یورو برای این انتقال می خواستند در حالی که بارسا تنها به معاوضه بازیکن فکر می کرد و در نهایت همه چیز به بن بست خورد.

نیمار حالا به خوبی می داند که فرار از زندان طلایی پی اس جی به سادگی مقدور نخواهد بود. او بند فسخ قرارداد ندارد ولی وکلایش از ماه ها پیش در حال بررسی راه های قانونی خروج او از پی اس جی هستند. راهکاری که سال بعد و به مدد فیفا میسر خواهد بود. نیمار و وکلایش امیدوارند که بتوانند تابستان 2020 به شکل قانونی قرارداد با پی اس جی را فسخ کنند. بر اساس بند 17 قوانین فیفا در مورد وضعیت ترانسفر بازیکنان که از سال 2001 اضافه شده است، نیمار این اجازه را پیدا خواهد کرد که قراردادش با پی اس جی را فسخ کند. او در این زمینه می تواند به جدایی ماتوزالم از ساراگوسا در سال 2009 یا قضیه وبستر در سال 2008 رجوع کند.

طبق اطلاعات دریافتی از وکلای نیمار رقم نهایی غرامتی که او به پی اس جی پرداخت خواهد کرد، 170 میلیون یورو است و او در این راه تحت حمایت سندیکای بازیکنان حرفه ای فوتبال نیز خواهد بود.

برای این مهم، نیمار باید تا تابستان آینده صبر کند تا بدون اینکه جریمه ای نه از سوی فیفا و نه از سوی پی اس جی شامل حالش شود، قرارداد خود را فسخ کند.

در ابتدا باید سه سال یا سه فصل از زمان قرارداد نیمار با پی اس جی گذشته باشد. برای بازیکنی که زیر 28 سال با باشگاه قرارداد امضا کرده، این مدت زمان سه سال یا سه فصل است و برای بازیکنان بالاتر از 28 سال، این مدت زمان به دو سال یا دو فصل کاهش خواهد یافت. همچنین نیمار در این مدت نباید قراردادش را تمدید کرده باشد. هر دو فاکتور البته برای نیمار صدق می کنند.

نیمار-در-انتظار-قوانین-نجات-دهنده-ی-فیفا-از-قفس-طلایی-PSG2
خبرهای داغ ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید

تابستان 2020 سه سال از زمان قرارداد نیمار با پی اس جی سپری شده است و او در مدت 15 روز پس از آخرین بازی رسمی فصل پی اس جی باید درخواست فسخ قرارداد خود را به فیفا ارائه دهد که احتمالا اوایل ماه ژوئن خواهد بود. سپس فیفا بر اساس مبلغ قرارداد، دریافتی های او، مدت زمان سپری شده و باقی مانده از قرارداد و یکسری فاکتورهای دیگر در مورد رقم نهایی غرامت نیمار تصمیم گیری خواهد کرد. این رقم می تواند 170 میلیون یورو باشد.

سپس پی اس جی به دادگاه حکمیت ورزشی فرجام خواهی خواهد کرد و آنجاست که رقم نهایی غرامت مشخص می شود.

برای مثال در قضیه ماتوزالم، این بازیکن در نهایت مجبور شد رقمی بالاتر از رقم موردنظر فیفا به ساراگوسا پرداخت کند اما در مورد قضیه وبستر، رقم فیفا کاهش پیدا کرد. در واقع نمی توان رقم غرامت تعیین شده فیفا را ملاک نهایی در نظر گرفت.

نیمار برای فرار از زندان پی اس جی باید منتظر سپری شدن این پروسه باشد و البته قبل از آن باید اطمینان حاصل کند که بارسا و یا حتی رئال حاضر خواهند شد تا رقم نهایی غرامت را به وی پرداخت کنند یا خیر. با توجه به مواضع سخت پی اس جی در مورد ستاره برزیلی، به نظر این تنها راه جدایی او در تابستان آینده خواهد بود.

نیمار-در-انتظار-قوانین-نجات-دهنده-ی-فیفا-از-قفس-طلایی-PSG

دیدگاه‌ها 0

*
*