نژاد پرستی،عامل خروج تلخ ستاره برزیلی از تیم زنیت!

نژاد پرستی،عامل خروج تلخ ستاره برزیلی از تیم زنیت! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، دیشب و در بازی زنیت مقابل کراسنودار یک بار دیگر شاهد آن روی زشت فوتبال بودیم.چند روز پیش بود که باشگاه زنیت موفق شد مالکوم بازیکن برزیلی بارسلونا را با مبلغ چهل میلیون یورو خریداری کند؛ در ابتدا به نظر می رسید این یک خرید خوب و دلچسب برای هواداران زنیت باشد اما همه چیز برخلاف انتظار رقم خورد.

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید.

 

نژاد-پرستی،عامل-خروج-تلخ-ستاره-برزیلی-از-تیم-زنیت2

 

در جریان بازی دو تیم زنیت و کراسنودار که با نتیجه یک بر یک خاتمه یافت، در میان تماشاگران یک بنر عجیب و البته تلخ به چشم خورد؛ بنری که از قول هواداران این تیم روسی نوشته شده بود “ما بازیکن سیاه پوست نمی خواهیم، ما نژاد پرست نیستیم اما قانون باشگاه ما اجازه حضور بازیکن سیاه پوست، آمریکای لاتین و استرالیا را نمی دهد”
هرچند هواداران زنیت این رفتار خود را نژاد پرستی نمی دانستند و آن را گردن قانون باشگاه خود انداختند اما برای همگان واضح است رفتار آن ها معنای کامل کلمه “نژاد پرستی” است.

اگر چه بعد از بازی باشگاه زنیت در توئیتی اعلام کرد که این رفتار از طرف عده ای خاص بوده که طرفدار واقعی زنیت نیستند اما گفته می شود در صورتی که این اتفاق برای این ستاره برزیلی ادامه دار باشد این بازیکن به ناچار و خیلی زود این تیم را در زمستان ترک خواهد کرد.

دیدگاه‌ها 0

*
*