ناراحتی استراماچونی از شکست در دربی و پیشنهاد استفاده از VAR

ناراحتی استراماچونی از شکست در دربی و پیشنهاد استفاده از VAR : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، استقلال بعد از شکست در بازی با پرسپولیس فردا در ورزشگاه فولاد شهر به مصاف ذوب آهن می رود، بازی که پیروزی در آن برای آبی ها بسیار مهم است. آندره آ استراماچونی با حضور در نشست خبری پاسخ خبرنگاران را داد که در ادامه آن را می خوانید:

نگرش من متفاوت است

بازی استقلال و پرسپولیس یکی از مهم‌ترین بازی‌های لیگ است. برای تمام طرفداران هم مهم‌ترین مسابقه سال است. همه ما بابت نتیجه‌ای که در داربی گرفتیم ناراحت هستیم و از تمام طرفداران عذرخواهی می‌کنیم چون می‌خواستیم یک نتیجه خوب به آن‌ها هدیه کنیم. همان‌طور که من به بازیکنانم گفتم، نگرش من نگرشی متفاوت است.

ذهن مان را از دربی خارج کرده ایم

بلافاصله بعد از مسابقه ذهنیت‌مان را از داربی خارج کردیم و به مسابقه بعدی فکر کردیم. چون فردا ما یک مسابقه سخت با یک حریف خیلی سخت و یک مربی خیلی خوب داریم. چیزی که اهمیت دارد این است که تیم ذوب آهن مسابقات را از ما زودتر شروع کرد چون در کوران مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود.

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

تنها می توانم روی بازیکنان فعلی تمرکز کنم

من می‌دانم که ما در مسابقات قبلی نتایجی گرفتیم که واقعا مستحقش نبودیم. کمترین گلی هم که می‌توانستیم به ثمر رساندیم. الان پنجره نقل و انتقالات بسته است و به عنوان یک مربی تنها می‌توانم روی بازیکنانم تمرکز کنم. نمی‌دانم که باشگاه به تمام بازیکنانی که در خارج، در دسترس هستند آگاه است یا نه. این یک چیز طبیعی و نرمال است که باشگاهی به بازیکنان خارج از کشور هم توجه داشته باشد. اما این وظیفه باشگاه است و تمرکز من فقط روی بازیکنان خودم است. تلاش من این بوده که در بازی با پرسپولیس با دو عنصر تهاجمی به حریف حمله کنیم و این هدف ما برای مسابقه فردا هم هست.

اسماعیلی قطعا بازی می کند،چشمی شاید

او از یک محرومیت قبلی آمده است و قطعا در ترکیب ما بازی می‌کند. چشمی هنوز به صد در صد آمادگی نرسیده است اما می‌تواند بازی کند.

ذوب آهن با تک مهاجم بازی می کند

من درباره فصل قبل ذوب‌آهن چیزی نمی‌دانم اما در مسابقات آخرشان با یک مهاجم بازی می‌کنند. آقای منصوریان یکی از مربیان واقعا آماده هستند. چیزی که از آن‌ها انتظار داریم این است که با سیستم 1-3-2-4 بازی کنند.

تبریزی باید مثل زمان ذوب آهن باشد

او یک بازیکن خیلی خوب است و البته که بعد از یک عملکرد خوب در ذوب‌آهن به استقلال آمد. در تیم استقلال هم انتظار داریم عملکردی که در ذوب‌آهن داشت را در این‌جا هم اجرا کند. البته بازی کردن در استقلال ساده نیست چون رقابت خیلی سختی بین بازیکنان و فشار زیادی وجود دارد. تبریزی از جمله بازیکنانی است که برایش رسیدن به موفقیت و کمک کردن به استقلال مهم است. می‌خواهم از انرژی بازیکنانم در بهترین حالت استفاده کنم چون 3 بازی پشت سر هم داریم که اولیش برابر پرسپولیس بود. فردا هم با ذوب‌آهن و در جام حذفی هم با گل ریحان مسابقه داریم.

از فدراسیون می خواهم از کمک داور ویدئویی استفاده کند

به نظر من لیگ ایران یکی از سخت‌ترین لیگ‌های آسیا است چون در هر مسابقه‌ و مقابل هر حریفی ممکن است شما امتیاز از دست بدهید. هیچ مسابقه ساده‌ای وجود ندارد. حالا که من عضوی از لیگ فوتبال ایران هستم، از فدراسیون می‌خواهم که زودتر کمک داور ویدئویی را به ما معرفی کنند چون ایران از سطح بالایی از فناوری برخوردار است و با معرفی کردن این سیستم همه چیز برای تماشاگران جالب و دیدنی می‌شود.

سه کارت قرمز در 4 بازی؟

ما 3 کارت قرمز در 4 مسابقه دریافت کردیم و اگر داور تشخیص داده که این‌ها مستحق دریافت کارت قرمز بوده‌اند ما به تصمیم داور احترام می‌‌گذاریم اما از نظر من 2 یا 3 تا از آن‌ها مستحق کارت قرمز نبوده‌اند. به خاطر همین است که می‌گویم که اگر فناوری VAR زودتر وارد کشور شود لیگ‌مان زیبا و جالب می‌شود.

در یونان و چک هم همین پیشنهاد را دادم

من درباره کمک داور ویدئویی صحبت کردم و آن‌ها هم موافقت کردند و این باعث شد که سطح لیگ‌شان بالا برود. در صحنه اخراج اسماعیلی هم داور و هم کمک داور از صحنه دور بودند اگر به کمک داور ویدئویی رجوع می‌کردند متوجه می‌شدند که اسماعیلی مستحق دریافت کارت نبود. اگر همین اتفاق در داربی بیفتد، وقتی که VAR نظر می‌دهد تمام طرفداران از این تصمیم راضی خواهند بود. مثل اتفاقی که برای کریمی افتاد و حتی پنالتی که گرفته شد. این نظر شخصی من است. داور هم به هر حال انسان است و ممکن است که اشتباه کند. داور یک رهبر و لیدر در زمین است. کمک داور ویدئویی به داور کمک می‌کند.

مصدومان استقلال؟

دیاباته مشکلی از ناحیه دنده دارد. ما فکر می‌کردیم مصدومیتش کمتر از این باشد. مطمئن هستیم تا قبل از تعیطلات و بازیهای ملی او در بازی ها حاضر نمی‌شود. امیدواریم که بعد از تعطیلات او را داشته باشیم. فرشید باقری هم از ناحیه مچ پا در بازی با فولاد مصدوم شد. من نظری ندارم چون پزشکان روی او کار می‌کنند. این‌ها مصدومیت‌های بلند مدت بازیکنان ما بود و برای مصدومیت‌های کوتاه مدت من ترجیح می‌دهم که پزشکان ما صحبت کنند.

بازی اینتر- لاتزیو

من نمی‌توانم حرف بزنم چون از طرف باشگاه جریمه می‌شوم.

دیدگاه‌ها 0

*
*