معرفی دستیاران ایرانی ویلموتس توسط فدراسیون

معرفی-دستیاران-ایرانی-ویلموتس-توسط-فدراسیون

معرفی دستیاران ایرانی ویلموتس توسط فدراسیون : به گزارش اسپرت اسکولار ، باتوجه به مهیا بودن همه ی شرایط از جمله زمین شماره دو کمپ تیم ملی برای شروع فعالیت ویلموتس و تیم دستیاران انتظار می رود در روز های آینده تمرینات تیم ملی از سر گرفته شود. مارک ویلموتس با توجه به عدم شناخت کافی نسبت به اعضای کادر فنی و تیم ملی ،  لیست اولیه تیم ملی برای بازی با سوریه و کره جنوبی را به فدراسیون فوتبال واگذار کرده است و به نظر می رسد لیست تیم ملی در جام ملت ها برای بازی با سوریه در نظر گرفته شده است.

 

 فدراسیون فوتبال برای انتخاب کادر فنی تیم ملی به ویلموتس به اندازه کارلوس کی روش آزادی نداده است و قرار بر این است که بیشتر دستیاران سرمربی تیم ملی  طبق خواسته ی فدراسیون از مربیان ایرانی انتخاب شوند. مربی بلژیکی در نهایت با دو یا سه مربی بلژیکی به ایران خواهد آمد و کار را شروع خواهد کرد. اما لیست مربیان انتخابی فدراسیون برای همراهی ویلموتس چه کسانی خواهند بود؟

 

خبرهای مهم ورزشی را در اسپرت اسکولار از دست ندید.

1-مارکار آقاجانیان

مارکار آقاجانیان در سال های اخیر دستیار همیشگی کارلوس کی روش بوده است. مربی ای که در دروان بازیگری هم در تیم پاس تهران بازیکن کم حاشیه ای بوده و به همین خاطر دوباره در لیست کادر فنی تیم ملی قرار گرفته است. مارکار که به زبان انگلیسی مسلط است در برقراری ارتباط با مارک هم مشکلی نخواهد داشت و از آنجایی که مارکار آقاجانیان سالهای سال دستیار اول کارلوس کی روش در تیم ملی بوده است ، با شناخت کافی و کاملی که از تیم ملی دارد ، می تواند تمام تجربیات سالهای حضور بر نیمکت تیم ملی را به ویلموتس انتقال دهد و طبیعتا او گزینه ی مناسبی برای کمک به ویلموتس خواهد بود. مارکار که در برهه های زمانی مختلف بعد از جدایی از تیم ملی با پیشنهاد جدی از سوی باشگاه ها مواجه نشد به نظر می رسد کار در تیم ملی و فضای آرام را بیشتر دوست دارد و از زمانی که کارلوس کی روش از تیم ملی رفته کمتر در رسانه ها حضور پیدا کرده است.

 

2-مهدی مهدوی کیا

یکی از گزینه های جدی فدراسیون فوتبال برای حضور در کادر فنی تیم ملی مهدی مهدوی کیا است. البته مهدی تاج علاقمند است دراین برهه از زمان از وی به عنوان مربی تیم امید استفاده کند اما اگر مهدی به دلیل بازیهای سختی که تیم امید در مقدماتی المپیک پیش رو دارد هدایت این تیم را قبول نکند حضور در کنار مارک ویلموتس به او پیشنهاد خواهد شد. البته حضور در تیم ملی  هر چند نه به عنوان سرمربی، بسیار جذاب تر و پر هیجان تر از حضور در تیم امید خواهد بود. قطعا مهدی مهدوی کیا برای مارک چهره شناخته شده ای است. مهدی زمانی که در هامبورگ و در بوندس لیگا بازی می کرد به خاطر سرعت در بازی و هم چنین پاس گل هایی که می داد مشهور شده بود. مهدی مهدوی کیا به تازگی مدرک a یوفا را کسب کرده است. او هم همانند وحید به دلیل سال ها بازی دربوندس لیگا به زبان انگلیسی و حتی آلمانی مسلط است و به خوبی می تواند با مارک و دستیاران خارجی اش ارتباط برقرار کند.

 

3-وحید هاشمیان

یکی دیگر از گزینه های جدی ای که فدراسیون فوتبال برای حضور در اردوی تیم ملی و کار در کنار مارک ویلموتس در نظر گرفته است، وحید هاشمیان است. مربی ای که همانند مهدی مهدوی کیا دارای مدرک a یوفا است و به نظر می رسد در کلاس پرولایسنس نیز حاضر شده است. مدتی پیش بحث انتصاب وحید هاشمیان به عنوان سرمربی تیم جوانان کشور مطرح بود که البته این اتفاق محقق نشد. واقعیت این بود که مهدی تاج علاقمند بود از او در تیم ملی جوانان استفاده کند اما وحید به دلیل حضور در آلمان از پذیرش هدایت تیم ملی جوانان انصراف داد. هر چند زمانی مربیگری تیم ملی جوانان به او پیشنهاد شد که فرصت کمی به حضور در بازی های مقدماتی جام ملت ها باقی مانده بود و در نهایت هم تیم ملی جوانان با هدایت فرهاد پورغلامی ره به جایی نبرد. وحید به دلیل سال ها بازی در بوندس لیگا و دارا بودن مدرک حرفه ای مربیگری و تسلط به زبان انگلیسی قطعا یکی از گزینه های مطلوب برای حضور در کادر فنی تیم ملی است.

 

4-عبدالله ویسی

عبداالله ویسی از جمله مربیان جوان و ماجراجویی است که در سال های اخیر دو موفقیت بزرگ در فوتبال داشته است. قهرمانی در لیگ برتر به همراه استقلال خوزستان و نایب قهرمانی در لیگ یک بهمراه شاهین شهرداری بوشهر و صعود به لیگ برتر. او ازجمله مربیانی بود که در سال های اخیر بارها و بارها در تمرینات تیم ملی حاضر شد و با کارلوس کی روش رابطه خوبی داشت تا جایی که از سبک بازی تیم ملی در استقلال خوزستان تقلید کرده بود و به لطف بازی دفاعی همان طور که اشاره شد به همراه استقلال خوزستان قهرمان لیگ برتر شد. البته که حضور عبدالله ویسی در اردوی تیم ملی به عنوان دستیار بستگی به نظر مارک ویلموتس دارد. به هر صورت عبدالله هم یکی از مربیانی است که با رزومه اش به سرمربی تیم ملی معرفی شده است تا او دراینباره تصمیم گیری کند.

 

و… یکی دو گزینه دیگر هم برای حضور در کادر فنی تیم ملی مطرح هستند که نامشان هنوز افشا نشده است. مارک بعد از حضور در تهران در مورد گزینه های حضور در کادر فنی تیم ملی که از سوی فدراسیون فوتبال لیست شده اند مطلع و نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد. جالب اینکه بدانید یحیی گل محمدی هم برای دستیاری مارک ویلموتس در نظر گرفته شده بود. مربی ای که البته قرار بود سرمربی تیم امید شود و در نهایت قرارداد خود را با تیم پدیده تمدید کرد.

دیدگاه‌ها 0

*
*