مصاحبه ی جنجالی نکونام درباره ی فروش بازی ایران به قطر!

مصاحبه-ی-جنجالی-نکونام-درباره-ی-فروش-بازی-ایران-به-قطر!

مصاحبه ی جنجالی نکونام درباره ی فروش بازی ایران به قطر! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، جواد نکونام با 151 بازی ملی یکی از سرشناس ترین بازیکنان ایران و آسیا محسوب می شود. کاپیتان سابق تیم ملی به عنوان یکی از مشهورترین لژیونرهای با سابقه بازی در لالیگا از سوی خبرنگار مارکا با القاب جالبی هم روبرو شد. نکو که به تازگی هدایت فولاد را در لیگ نوزدهم برعهده گرفته است امروز در مصاحبه ای که برنامه”سلام صبح بخیر”پخش کرد صحبت های جالبی در خصوص تمام حواشی سال های گذشته، مربیگری تیم ملی، کارلوس کی روش و … انجام داد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 

مسی یا رونالدو؟ من میگم مسی

همیشه گفتم انتخاب یک نفر از میان دو فوق ستاره این روزهای فوتبال جهان اصلا کارآسان و درستی نیست چون نمی شود بین دو عالی یکی را انتخاب کرد. هر دو فوق العاده هستند ولی من فوتبال مسی را ترجیح می دهم گرچه باز هم می گویم هر دو بهترین فوتبالیست های تاریخ هستند.

 

لقب”خاویار ایرانی” را مارکا به من داد

اولین بار خبرنگار روزنامه مارکا اسپانیا لقب”خاویارایرانی” را به من داد. از آنجایی که بیشترین مخاطب در وب سایت اوساسونا ایرانی بودند، به زبان فارسی در یکی از میدان ها کلمه سلام را نوشته اند.

 

دستگیری فوتبالیست با موادمخدر برایم دردسرساز شد

شرایط در آن زمان سخت شد چون گویا یک بازیکن ایرانی که قبلا در تیم نومانسیا تمرین کرده بود ولی بازی نمی کرد، چنین خلافی کرده بود و از آنجا که در آن دوره تنها بازیکن ایرانی که در لالیگا بازی می کرد، من بودم، فشار زیادی روی من وارد شد و سایت ها و خبرگزاری ها هم بدون تحقیق این خبر را کار کردند. به همین دلیل چند ساعتی هم خودم و هم باشگاه اوساسونا درگیر شدیم. خانواده من نگران نشدند، چون کاملا شخصیت من را می شناختند. از این بابت زیاد مشکلی نداشتم ولی دوستان و رفقا همه نگران بودند و فکر می کردند اتفاق خاصی افتاده است.

 

خسته شده بودم ونیاز بود خداحافظی کنم

روزی که حضور ملی خود را شروع کردم نمی دانستم چند بازی می کنم اما خوشحالم که در تیم ملی حضور داشتم و در دو بازی آخر هم گل زدم. اما ادامه کار برایم خیلی سخت بود من از تیم نوجوانان و جوانان گرفته تا امید و تیم ملی در همه تیم ها و رده ها بازی کردم . همیشه در اردو و شرایط پروازی بودم. این کار انگیزه و روحیه بالایی می خواهد و من اواخر کار خسته شده بودم. بنابراین می خواستم فوتبال را کنار بگذارم. به ویژه که تیم ملی به نیروهای جدید نیاز داشت اما چند تن از بازیکنان خواستند مرا منصرف کنند اما من تصمیم خود را گرفته بودم.

 

شایعه فروش اطلاعات کی روش به قطر باورکردنی نبود

ما در اردوی دبی بودیم و قبل از اینکه به قطر برویم، این صحبت های پیش آمد. من به عنوان یک بازیکن و کاپیتان تیم، می دیدم که تمرینات با چه جدیتی در حال برگزاری است و با آگاهی از زحمات بازیکنان و کادر فنی، از چنین موضوعی واقعا ناراحت شدم.

یادم می آید که یکی از مسئولان ورزشی همان جا به من گفت که بله این اتفاق افتاده و اطلاعات بازی را فروخته اند. او به من گفت تو خودت حواست به تیم باشد و بچه ها را جمع کن که خوب کار کنند. ما هم به اینجا آمده ایم که بالای سر تیم باشیم و حواسمان باشد. من گفتم که اصلا چنین چیزی نیست و دارم با تیم تمرین می کنم و می بینم که همه چه زحمتی می کشند. من اسم این مسئول را هم نمی توانم بگویم چون صحبتی بود که فقط بین دو نفر بود و هیچکس از آن خبردار نشد.

 

من صحبت های این شخص را حتی به آقای کی روش هم نگفتم و ناراحتی ام به حدی بود که با وجود اینکه می خواستم چند نفر را خبردار کنم، اما ترجیح دادم حرفی نزنم و این قضیه پیش خودم بماند. حتی اگر به بازیکن ها هم می گفتم، اعتماد نسبت به مربی از بین می رفت و نمی شد کار را جمع کرد.

 

کی روش در نهایت متوجه نشد که من با چه کسی حرف زدم اما ببخشید، وقتی که یک روزنامه عکس او را با لباس عربی منتشر می کند و می گوید چنین اتفاقی در حال رخ دادن است، متوجه کلیت ماجرا می شود. من بعد از بازی به آقایان گفتم که واقعیت چیز دیگری است. وقتی می بینم که یک مربی اینقدر زحمت می کشد، یعنی دنبال این است که تیمش نتیج بگیرد. خدا را شکر که آن بازی را بردیم و بعد لبنان را هم بردیم و تیم صعود کرد.

 

باید برای بدرقه کی روش می رفتم

وقتی یک مربی 4 سال جایی می ماند تنش ها بیشتر می شود و افراد بیشتر نظر می دهند. 8 سال دوره کوتاهی نیست. من نسبت به وظیفه ام خوشحالم. کی روش برای فوتبال کشورمان زحمت کشیده بود و شرایط را برای من هم طوری رقم زده بود که پیشرفت کنم بنابراین وظیفه خودم می دانستم پیش او بروم و او را به عنوان نماینده فوتبال ایران بدرقه کنم.

 

هم من مقصر بودم هم کی روش

پیرامون حواشی اردوی تیم ملی در دبی نه از فدراسیون نه از من هیچ وقت توضیحی نخواهید. من زمانی باید این را باز کنم که دیگر کاری نداشته باشم. کی روش و من به اندازه خودمان تقصیر داشتیم. فعلا شرایط طوری نیست که بخواهم حرف بزنم. فقط بگویم ما استقبال هایمان یک طور و بدرقه هایمان طوری دیگری است.

 

مازیچ قبول نمی کرد که روی دژاگه پنالتی شده

مازیچ را بعدا در بازی العربی و السد در قطر دیدم. با او صحبت کردم ولی هنوز هم روی حرفش بود و می گفت که خطای پنالتی روی دژاگه انجام نشده بود. ویلیامز را در فرودگاه ازبکستان دیدیم و صحبتی نمی شد با او بکنیم. خود آقای کی روش هم بود و جوری به او نگاه می کرد که فکر کنم اگر یک کلمه با هم حرف می زدند، دعوا می شد.

 

هرکاری کردند ایران قهرمان جام ملت ها نشود

وضعیت در بازی با عراق خیلی بد بود. آن تیم ایران خیلی خوب بود و می توانست جام را ببرد. ولی تمام زورشان را زدند که ایران را از جام کنار بگذارند. نمی دانم اسمش مافیا بود یا چه. در جام ملتهای 2004، چین میزبان بود که ما را با ناداوری برد اما عراق اصلا تیمی نبود که بتواند ما را ببرد. مثلا زمانی که ما یک هیچ جلو بودیم، بازی انقدر راحت و خوب بود که من فکر می کردم 3 هیچ می بریم. وقتی که ما ده نفره بودیم، عراق به جز 3 گلی که زد، هیچ موقعیتی نداشت. بازی طوری بود که عراق راحت از ما سه گل می خورد. تنها چیزی که می توانست شرایط را عوض کند، همین مسائل بود.

 

قرار نیست دستیار مربی خارجی تیم ملی شوم

من سه سال و نیم پیش قرار بود سرمربی تیم جوانان بشوم که این اتفاق نیفتاد. دو سال قبل جلسه ای با کی روش و تاج داشتم تا سرمربی تیم امید بشوم همه چیز خوب پیش رفت اما در نهایت موافقت نشد. من آن زمان هم می توانستم تیم خوبی ببندم و آن را برای المپیک آماده کنم. برای دستیاری تیم ملی هم هر مربی که بیاید من نمی توانم دوباره برگردم و دستیار باشم چون دیگر سرمربی شده ام.

 

کار کردن در فولاد افتخار بزرگی است

خوشحالم در مجموعه فولاد هستم، باشگاهی که ساختار و شکل دارد و از همه نظر حرفه ای هستند. امیدوارم فصل خوبی را در کنار هواداران پشت سر بگذاریم. ما نیاز به حمایت مردم داریم و درنهایت آخر فصل این قول را می دهم که به تیم فولاد افتخار کنیم.

 

خبرهای داغ ورزشی را در اسپرت اسکولار از دست ندید.

دیدگاه‌ها 0

*
*