مسی و رونالدو لایق تر از فندایک در کسب جایزه ی سال یوفا

مسی و رونالدو لایق تر از فندایک در کسب جایزه ی سال یوفا : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، مدافع هلندی و باتجربه لیورپول فصل فوق العاده‌ای را سپری کرد و در نهایت موفق شد بالاتر از ستاره هایی مانند لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، عنوان برترین بازیکن سال اروپا را از آن خود کند.

مدافع مقتدر هلندی در سال 2019 در مجموع 59 بار و 5305 برای تیم ملی هلند و باشگاه لیورپول به میدان رفت و آمار فوق العاده ای را از خود بر جای گذاشت. شاید مهم ترین دستاورد ویرژیل فن دایک، انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن فصل گذشته لیگ جزیره بود.

او نقش بسیار مهمی در قهرمانی لیورپول در چمپیونزلیگ داشت؛ مدافعی که در 350 دوئل از 475 دوئل در رده ملی و باشگاهی موفق بود و تا همین هفته قبل حتی یک بار هم در عرصه باشگاهی دریبل نخورده بود.

 

مسی-و-رونالدو-لایق-تر-از-فندایک-در-کسب-جایزه-ی-سال-یوفا3

 

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید  

ریو فردیناند، مدافع سابق منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس، در مورد انتخاب فن دایک به عنوان بازیکن سال یوفا گفت:« شکی نیست که ویرژیل فن دایک در حال حاضر بهترین مدافع دنیاست اما وقتی یک بازیکن مانند مسی 50 گل در یک فصل به ثمر می رساند یا مانند کریستیانو سه قهرمانی در یک فصل کسب می کند، تاثیری که در رده باشگاهی و ملی دارد بسیار فراتر است.

مردم می گویند که برنده شدن این دو کمی کسل کننده شده اما آنها در 12 تا 15 سال اخیر آماری از خود به جای گذاشته اند که تکرار نشدنی بوده است. من یک مدافع میانی بودم و خوشحالم که فن دایک این جایزه را برد. او برنده شایسته ای بود اما وقتی با کسی که 50 گل زده مقایسه می کنی دیگر اینطور نیست.»

 

مسی-و-رونالدو-لایق-تر-از-فندایک-در-کسب-جایزه-ی-سال-یوفا

دیدگاه‌ها 0

*
*