لیورپول 4 – بارسلونا 0 :کامبک به یاد ماندنی لیورپول در جهنم آنفیلد

کامبک به یاد ماندنی لیورپول در جهنم آنفیلد : به گزارش “اسپرت اسکولار”، شاگردان یورگن کلوپ که در دیدار رفت با سه گل مغلوب بارسا شده بودند، در دیدار امشب با 4 گل به پیروزی رسیدند و توانستند برای دومین سال پیاپی، به فینال چمپیونزلیگ برسند.

بازی با برتری لیورپول آغاز شد و این تیم بعد از دقایقی بر جریان بازی مسلط شده و به گل اول هم رسید. پاس به عقب اشتباه یوردی آلبا نصیب بازیکنان لیورپول شد ضربه هندرسون توسط تراشتگن دفع شد و روی ریباند، اوریگی دروازه خالی بارسلونا را باز کرد.

بعد از دریافت گل، بارسلونا به دروازه لیورپول حمله ور شد و در دقیقه 14 می توانست به گل تساوی برسد اما ضربه لیونل مسی با مهار تماشایی آلیسون همراه شد.

لیورپول 4 - بارسلونا 0

2 دقیقه بعد آلبا فرصتی بسیار خوب برای باز کردن دروازه لیورپول داشت اما فداکاری و پاس وی به لیونل مسی باعث از دست رفتن این موقعیت شد.

در دقیقه 23 و روی ریباند موقعیت لیورپول، رابرتسون با یک ضربه محکم دروازه بارسا را تهدید کرد اما تراشتگن به زیبایی دروازه تیمش را نجات داد.

در ادامه جریان بازی کمی آرام شد و دو تیم موقعیت هایی نصفه و نیمه روی دروازه یکدیگر خلق می کردند که نتیجه ای نداشت. در لحظات پایانی نیمه نخست ضربه زمینی لیونل مسی با اختلاف کمی از کنار دروازه آلیسون به بیرون رفت تا نیمه اول با برتری 0-1 لیورپول به اتمام برسد.

لیورپول نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی می توانست توسط فن دایک به گل برسد اما ضربه کرد

لیورپول نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی می توانست توسط فن دایک به گل برسد اما ضربه پشت پای او از درون محوطه با عکس العمل تماشایی تراشتگن همراه شد.

در دقیقه 50 سوارز در موقعیتی تک به تک تا آستانه باز کردن دروازه لیورپول نیز پیش رفت اما آلیسون درازکش ضربه او را دفع کرد.

اما در دقیقه 54 لیورپول به گل رسید. ارسال زمینی الکساندر آرنولد با ضربه دقیق و تمام کننده واینالدوم در محوطه همراه شد و در نهایت تراشتگن مغلوب شد تا گل دوم لیورپول به ثمر برسد.

اما این پایان کار نبود و 2 دقیقه بعد لیورپول به گل سوم هم رسید. ارسال شقیری با ضربه سر دقیق واینالدوم همراه شد تا او تعویض طلایی کلوپ لقب گرفته و گل سوم را به ثمر برساند.

در دقیقه 66 مسی با یک کنترل دیدنی در گوشه محوطه لیورپول صاحب موقعیت شد اما ضربه او از زاویه ای تقریبا بسته توسط آلیسون مهار شد.

اما در ادامه لیورپول بر بازی مسلط شد و در دقیقه ۷۸ به گل چهارم رسید. حرکت هوشمندانه آرنولد و ارسال زمینی او از روی نقطه کرنر با ضربه تماشایی اوریگی از درون محوطه همراه شد تا در غفلت پیکه و تراشتگن، لیورپول به گل چهارم هم دست یابد.

لیورپول 4 - بارسلونا 0

 

خلاصه مسابقات فوتبال را در اخبار ورزشی اسپرت اسکولار دنبال کنید.

در ادامه تلاش لیورپول بر کنترل جریان بازی بود و بازیکنان این تیم سعی بر حفظ توپ و پاسکاری های متوالی داشتند.

در اوقات تلف شده سادیو مانه می توانست گل پنجم لیورپول را به ثمر برساند اما تعلل او باعث شد در نهایت آفساید اعلام شود تا در نهایت مرسی سایدی ها با برتری 0-4 و در دیداری فراموس نشدنی راهی دور بعدی شوند.

 

لیورپول: آلیسون- ماتیپ- فن دایک- رابرتسون- آرنولد- فابینیو- هندرسون- میلنر- مانه- شقیری- اوریگی

بارسلونا: تراشتگن- پیکه- لنگله- سرخی روبرتو- آلبا- راکیتیچ- بوسکتس- ویدال- کوتینیو- سوارز- مسی

دیدگاه‌ها 0

*
*