لیورپول 2 – تاتنهام 0 : فتح قله ی اروپا برای بار ششم

لیورپول 2 – تاتنهام 0 : فتح قله ی اروپا برای بار ششم ! به گزارش “اسپرت اسکولار”، بعد از سلطه 5 ساله تیم های اسپانیایی در لیگ قهرمانان، امشب یک تیم انگلیسی جام قهرمانی این رقابت را بالای سر برد. تاتنهام و لیورپول که در دیدارهای رفت مرحله نیمه نهایی مقابل آژاکس و بارسلونا شکست خورده بودند، هر یک با بازگشت هایی خیره کننده توانستند راهی فینال شوند تا بعد از 11 سال، بار دیگر چمپیونزلیگ یک فینال تمام انگلیسی داشته باشد.

ضمن اینکه برای اولین بار بعد از سال 2012، یک تیم انگلیسی این جام را بالای سر برد. آخرین بار چلسی بود که در فینال مونیخ، در ضربات پنالتی، بایرن مونیخ را شکست داد و به قهرمانی رسید.در دیدار امشب لیورپول برابر تاتنهام با اختلاف دو گل بر بام اروپا ایستاد.

 

لیورپول

آلیسون- آرنولد- ماتیپ- فن دایک- رابرتسون- فابینیو- هندرسون- واینالدوم- صلاح- مانه- فرمینو

بازیکنان تعویضی لیورپول : مینیوله- کلهر- لوورن- کومز- مورنو- میلنر- لالانا- چمبرلین- شقیری- اوریگی- برستر- استوریج

 

تاتنهام

لوریس- تریپیر- آلدروایرلد- فرتونگن- روس- سیسوکو- وینکس- اریکسن- دله آلی- سون هیونگ مین- هری کین

بازیکنان تعویضی تاتنهام : وورم- سانچس- فویث- دیئیس- اوریر- دایر- واکر پیترس- وانیاما- لوکاس مورا- لاملا- یورنته

 

لیورپول-2-تاتنهام-0-فتح-قله-ی-اروپا-برای-بار-ششم

 

در شبی که دو تیم نمایش چندان درخشانی ارائه ندادند، در نهایت این لیورپولی ها بودند که با گل های محمد صلاح و دیووک اوریگی به پیروزی رسیدند و جام قهرمانی را از آن خود کردند.

گزارش بازی

بازی هنوز پیش نرفته بود که لیورپول روی اولین حمله اش صاحب یک ضربه پنالتی شد. سادیو مانه که در گوشه محوطه جریمه تاتنهام صاحب توپ شده بود، قصد ارسال آن را داشت که توپ به دست سیسوکو برخورد کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. صلاح پشت ضربه قرار گرفت و با یک شوت محکم به وسط دروازه، حساب کار را 1-0 کرد.

بعد از این گل بازی متعادل دنبال شد و توپ بیشتر در میانه زمین در جریان بود تا اینکه در دقیقه 10، روی حرکت سون و دفع توپ ناقص مدافعان لیورپول، سیسوکو صاحب موقعیت شد اما ضربه او راهی به چهارچوب دروازه آلیسون پیدا نکرد.

بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 17، شوت خطرناک ترنت الکساندر آرنولد، لوریس را به زحمت انداخت اما توپ از کنار دروازه تاتنهام به بیرون رفت.

تلاش دو تیم برای رسیدن به گل های بعدی ادامه داشت و البته این لیورپولی ها بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نمی شد. در دقیقه 38، این بار نوبت رابرتسون بود که با یک نفوذ خوب از سمت چپ و شوتی دیدنی، لوریس را مجبور به واکنش کند. در دقایق پایانی نیمه اول اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و در نهایت این نیمه با همان یک گل به سود لیورپول به پایان رسید.

نیمه دوم را تاتنهام بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی بر بازی مسلط بود اما بازیکنان این تیم نمی توانستند موقعیت خاصی روی دروازه لیورپول ایجاد کنند. در ادامه بازی متعادل تر شد اما در دقیقه 58، این تاتنهام بود که صاحب موقعیت شد ولی ضربه سر فرتونگن از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 66، پوچتینو با فرستادن لوکاس مورا به زمین، تلاش کرد تا تیمش را هجومی تر کند اما این لیورپولی ها بودند که می توانستند در دقیقه 69 توسط جیمز میلنر به گل برسند ولی ضربه خطرناک این هافبک باتجربه، با اختلاف کمی از کنار دروازه تاتنهام به بیرون رفت.

هرچه به دقایق پایانی نزدیک تر می شدیم، حملات تاتنهامی ها شدت می گرفت اما هوشیاری مدافعان لیورپول، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد. در دقیقه 75، سون بود که صاحب یک موقعیت خوب شد ولی فن دایک با حضور به موقع، توپ را به بیرون فرستاد.

در دقیقه 80 تاتنهامی ها تا آستانه باز کردن دروازه لیورپول پیش رفتند اما واکنش به موقع آلیسون، دروازه قرمزها را نجات داد. 4 دقیقه بعد بار دیگر تاتنهام صاحب یک موقعیت خوب شد اما باز هم آلیسون مانع از باز شدن قفل دروازه لیورپول شد.

در مقابل، این لیورپولی ها بودند که در دقیقه 86 به گل دوم رسیدند. اوریگی که با پاس ماتیپ صاحب موقعیت شده بود، با یک شوت دقیق، توپ را به گوشه دروازه لوریس فرستاد.

تلاش بازیکنان تاتنهام برای جبران گل های خورده در دقایق پایانی ثمری نداشت و بازی با پیروزی 2-0 لیورپول به پایان رسید.

خبرهای ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید.

لیورپول-2-تاتنهام-0-فتح-قله-ی-اروپا-برای-بار-ششم

لحظات حساس

دقیقه 1 (گل اول لیورپول 1-0 تاتنهام): ارسال مانه در داخل محوطه جریمه به دست سیسوکو برخورد کرد و داور اعلام ضربه پنالتی کرد. محمد صلاح مهاجم مصری لیورپول پشت ضربه ایستاد و توپ را به وسط دروازه کوبید.

دقیقه 16: ضربه الکساندر آرنولد مدافع راست پای لیورپول از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 39: شوت محکم رابرتسون با واکنش هوگو لوریس به کرنر رفت.

نیمه دوم تاتنهام – لیورپول :

دقیقه 53: شوت فابینیو از پشت محوطه جریمه بعد از بلاک شدن توسط وینکس آرام در اختیار لوریس قرار گرفت.

دقیقه 54: پاس بلند تریپیر در پشت مدافعان لیورپول به دله آلی رسید، اما ضربه او به رابرتسون برخورد کرد.

دقیقه 69: ضربه پای چپ میلنر در داخل محوطه جریمه با اختلاف اندک از کنار دروازه لوریس به بیرون رفت.

دقیقه 75: دله آلی بعد از خروج آلیسون از دروازه سعی داشت با یک ضربه چیپ گل تساوی را به ثمر برساند، اما ضربه بسیار آرام بود و در اختیار سنگربان برزیلی قرار گرفت.

دقیقه 79: سانتر تریپیر از جناح چپ لیورپول به دله آلی رسید، اما ضربه سر او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 80: شوت محکم سون از پشت محوطه جریمه، توسط آلیسون دفع شد و در ادامه نیز توپ در محوطه جریمه به لوکاس مورا رسید، اما ضربه شدت کافی نداشت و آلیسون این بار توپ را جمع کرد.
دقیقه 81: ضربه دوباره سون از پشت محوطه جریمه در اختیار آلیسون قرار گرفت.

دقیقه 84: ضربه ایستگاهی اریکسن با شیرجه بسیار زیبای آلیسون به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 86 (گل دوم لیورپول 2-0 تاتنهام): پاس ماتیپ در محوطه جریمه تاتنهام به اوریگی رسید و این مهاجم با ضربه پای چپ توپ را به گوشه دروازه لوریس فرستاد و اختلاف را دو برابر کرد.

لیورپول-2-تاتنهام-0-_-فتح-قله-ی-اروپا-برای-بار-ششم

دیدگاه‌ها 0

*
*