لوییجی بوفون رکورد افسانه ای مالدینی را شکست

لوییجی بوفون رکورد افسانه ای مالدینی را شکست : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، تیم یوونتوس موفق شد اسپال را با نتیجه 2-0 شکست دهد. در این بازی جیانلوییجی بوفون دروازه بان تیم یوونتوس بود و تنها یک بار وادار به انجام واکنش شد. اتفاق ویژه این مسابقه، عبور بوفون از رکورد تاریخی پائولو مالدینی بود؛ حالا دروازه بان یووه با 903 بازی با پیراهن تیم های باشگاهی با سابقه ترین بازیکن محسوب می‌شود و بعید است تا چند سال بعد نیز این رکورد شکسته شود.

بوفونِ 41 ساله در حالی این رکورد را به ثبت رساند که بازی در تیم های پارما و پی اس جی را نیز علاوه بر یوونتوس تجربه کرده بود. او 658 بار پیراهن یوونتوس را تاکنون بر تن کرده، 220 بار با لباس پارما به میدان رفت و 25 مرتبه نیز در ترکیب تیم پاری سن ژرمن به میدان رفت. این گلر ایتالیایی نخستین بازی اش در سری آ را با پیراهن پارما در مقابل میلان و سال 1995 انجام داد؛ مسابقه ای که با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

لوییجی-بوفون-رکورد-افسانه-ای-مالدینی-را-شکست-3-1

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

تاریخی ترین افتخار بوفون قهرمانی با تیم ملی ایتالیا در جام جهانی 2006 است اما تاریخی ترین اتفاق زندگی فوتبالی او را باید سقوط با یوونتوس به سری B قلمداد کرد؛ جایی که تورینی ها با حکم انضباطی به لیگ پایین تر سقوط کردند اما بوفون این باشگاه را ترک نکرد و ترجیح داد در لیگ دسته پایین نیز به تیمش وفادار بماند.

جی جی بوفون با پیراهن پارما سه قهرمانی، با یوونتوس 19 قهرمانی و با پاری سن ژرمن نیز دو جام قهرمانی به دست آورد تا با 24 جام رکورددار باشد.

پائولو مالدینی دیگر اسطوره فوتبال ایتالیا تمام دوران فوتبالش را با میلان سپری کرد و به عنوان یک مدافع این رکورد را سال ها در اختیار داشت اما از این پس رکورد بیشترین بازی با پیراهن باشگاهی در اختیار بوفون خواهد بود.

لوییجی-بوفون-رکورد-افسانه-ای-مالدینی-را-شکست-1

دیدگاه‌ها 0

*
*