قهرمانی شیرین والنسیا و ناکامی بارسا در کوپا دل ری !

قهرمانی-شیرین-والنسیا-و-ناکامی-بارسا-در-کوپا-دل-ری-!

قهرمانی شیرین والنسیا و ناکامی بارسا در کوپا دل ری ! به گزارش “اسپرت اسکولار”، آبی اناری های بندر بارسلون در دیدار دیشب برابر والنسیا نمایش چندان درخشانی از خود نشان ندادند و برابر تیم با انگیزه ی والنسیا شکست خوردند و در کوپا دل ری ناکام ماندند.  به این ترتیب، آنها فصل را با تنها یک قهرمانی در لالیگا به پایان رساندند.

 

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در حالی که بازی بیشتر در میانه زمین در جریان بود، چیزی نمانده بود که در دقیقه 5، روی اشتباه لنگله، والنسیا به گل اول بازی برسد اما حضور به موقع پیکه، مانع از گلزنی رودریگو شد.

بازی کماکان متعادل در حال برگزاری بود و تلاش دو تیم برای گل زدن ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 18، اولین موقعیت جدی بارسا نصیب لیونل مسی شد اما گابریل با حضور به موقع، مانع از باز شدن دروازه والنسیا شد.

 

در مقابل، این والنسیا بود که در دقیقه 21 توانست به گل برسد. روی پاس عرضی خوسه گایا بود که کوین گامیرو پشت محوطه جریمه بارسا صاحب موقعیت شد و با یک شوت محکم و تماشایی، دروازه یاسپر سیله‌سن را باز کرد.

برتری والنسیا بعد از این گل هم ادامه داشت و بعد از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه، سرانجام در دقیقه 33 به گل دوم رسیدند. روی یک فرار از سمت راست، کارلوس سولر با ارسالی تند و تیز، توپ را به دهانه دروازه بارسا فرستاد و رودریگو با ضربه سر کار را تمام کرد

بعد از گل رودریگو بازی متعادل دنبال شد و هر دو تیم به دنبال رسیدن به گل بعدی بودند و چیزی نمانده بود که در آخرین دقیقه این نیمه، بارسا یکی از گل های خورده را جبران کند اما واکنش بی نظیر دومنک روی ضربه مسی، دروازه والنسیا را بسته نگه داشت تا نیمه اول با برتری 2-0 والنسیا به پایان برسد.

اخبار مهم ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

نیمه ی دوم بارسا – والنسیا :

نیمه دوم برای بارسا با دو تعویض آغاز شد و مالکوم و ویدال به جای سمدو و آرتور به زمین رفتند اما باز هم این والنسیا بود که عملکرد بهتری داشت و می توانست در دقیقه 49 به گل سوم برسد اما ضربه گِدِس به شکل خطرناکی از کنار دروازه سیله‌سن بیرون رفت.

پس از آن بارسا ابتکار عمل را در دست گرفت و در دقیقه 57، چیزی نمانده بود که مسی اختلاف را به یک گل کاهش بدهد اما ضربه دیدنی او به تیر دروازه برخورد کرد.

حملات بازیکنان بارسا ادامه داشت اما دفاع خوب بازیکنان والنسیا، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد. در دقیقه 71، چیزی نمانده بود که پیکه یکی از گل های خورده را جبران کند اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

اما سرانجام در دقیقه 73، بارسا به گل رسید. روی یک ضربه کرنر بود که ابتدا دومنک ضربه سر لنگله را برگشت داد و توپ برگشتی را مسی به راحتی وارد دروازه والنسیا کرد.

بازیکنان بارسا که به جبران نتیجه امیدوار شده بودند، پیش کشیدند اما در دقایق پایانی صاحب موقعیت چندانی نشدند. در مقابل این والنسیا بود که می توانست در آخرین ثانیه های پایانی بازی، به گل سوم برسد اما ضربه گدس راهی به چهارچوب دروازه بارسا پیدا نکرد و بازی با همان نتیجه 2-1 به سود والنسیا به پایان رسید.

دیدگاه‌ها 0

*
*