فهرست قهرمانان لیگ برتر ایران

فهرست قهرمانان لیگ برتر ایران : به گزارش اسپرت اسکولار قهرمانان لیگ فوتبال ایران، باشگاه‌های فوتبالی هستند که از سال ۱۳۴۹ تاکنون در بالاترین دستهٔ لیگ فوتبال ایران شرکت کرده و به مقام نخست رسیده‌اند. قهرمان لیگ ایران، به عنوان نمایندهٔ فوتبال ایران جواز شرکت در معتبرترین رقابت‌های باشگاهی فوتبال آسیا  هم‌اکنون لیگ قهرمانان آسیا، پیشتر جام باشگاه‌های آسیا را هم به‌دست می‌آورد.

تاکنون ۳۵ دورهٔ لیگ کشوری در ایران برگزار شده‌است و ۷ باشگاه موفق به قهرمانی لیگ ایران شده‌اند.
۷ باشگاه قهرمان لیگ ایران (به ترتیب کسب قهرمانی) عبارتند از: تاج/استقلال تهران،پرسپولیس تهران، پاس تهران،سایپا تهران/کرج، سپاهان اصفهان،فولاد و استقلال خوزستان.

در کل باشگاه پرسپولیس با ۱۲ عنوان قهرمانی، پرافتخارترین باشگاه در لیگ فوتبال ایران است باشگاه استقلال با ۸ عنوان در تعقیب این تیم است.پاس و سپاهان هرکدام ۵ بار، سایپا ۳ بار،فولاد ۲ بار و استقلال خوزستان ۱ بار قهرمانی را تجربه کرده‌اند.

از ۱۳۴۹ تاکنون، لیگ فوتبال ایران با نام‌ها و به شکل‌های مختلفی برگزار شده‌است. هم‌اکنون لیگ برتر فوتبال ایران تحت عنوان جام خلیج فارس بالاترین و معتبرترین سطح لیگ فوتبال در ایران است. و هر فصل آن در ۲ سال پیاپی با شرکت ۱۶ تیم از سراسر کشور و به‌صورت دوره‌ای و رفت و برگشت برگزار می‌گردد.

اخبار ورزشی را در سایت اسپرت اسکولار بخوانید و از نتایج مسابقات و زمان پخش مسابقات مطلع شوید.

 

فهرست قهرمانان لیگ برتر ایران 1 (1)

دیدگاه‌ها 0

*
*