فرهاد مجیدی سرمربی تیم ملی امید شد

فرهاد مجیدی سرمربی تیم ملی امید شد

فرهاد مجیدی سرمربی تیم ملی امید شد : به گزارش” اسپرت اسکولار ” بعد از اتمام مرحله اول رقابت‌های انتخابی المپیک 2020 ژاپن تیم امید همکاری خود را با زلاتکو کرانچار قطع کرد و طی یک دو ماه گذشته با مربیان  زیادی برای قبول هدایت این تیم مذاکره شد.

در نهایت بعد از بررسی‌های زیاد و مذاکره با مربیان مختلف فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی جدید تیم امید انتخاب شد.

مجیدی در هفته‌های پایانی هجدهمین دوره لیگ برتر هدایت استقلال را بر عهده داشت.

 

تیم ملی زیربیست و سه سال فوتبال ایران برای حضور در رقابت های مقدماتی المپیک 2020 توکیو با فرهاد مجیدی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و مربی فصل گذشته تیم استقلال به توافق رسید. شماره 7 محبوب آبی های تهران ، می تواند بیست و سومین مربی تیم امید ایران لقب بگیرد. او یک ماموریت فوق مهم را پیش رو دارد.

 

تیم امید ایران که در رقابت های دور دوم مقدماتی توانست با امتیاز برابر با عراق و به عنوان تیم دوم به مرحله بعدی دور مقدماتی یا به بیان بهتر به مرحله نهایی مسابقات فوتبال زیر 23 سال آسیا برسد. تیم های قطر، بحرین، عراق، امارات، اردن، ازبکستان، کره شمالی، کره جنوبی، ژاپن، چین و ویتنام به عنوان سرگروه، تیم‌های استرالیا، سوریه و عربستان(به همراه ایران) به عنوان تیم‌های برتر دوم گروه‌ها و تایلند به عنوان میزبان در این مرحله حضور دارند و شرایط سیدبندی مسابقات کار را در گروه بندی نیز دشوار خواهد کرد. ایران به خاطر عملکردش در دوره قبلی بازی های قهرمانی زیر 23 سال آسیا چین در سال 2018 و عدم صعودش به دور نهایی  در سید 4 و در کنار تیم های بحرین، سوریه و امارات قرار گرفته است. با توجه به اینکه بازی ها در چهار گروه 4 تیمی برگزار می شود تیم ایران حتما با سه تیم از سیدهای 3 ، 2 و 1 همگروه خواهد شد.

 

در سید 1 تیم های ازبکستان، تایلند، قطر و ویتنام، در سید 2 تیم های عراق؛ کره شمالی، کره جنوبی و ژاپن و در سید 3 تیم های استرالیا، یمن، عربستان و اردن حضور دارند.  با این وجود هنوز هم می توان امیدوار بود که تیم ملی زیر23 ایران در گروهی نسبتا خوب قرار گرفته و بتواند بعد از صعود از مرحله گروهی خودش را به جمع چهارتیم پایانی برساند. البته که تنها سه تیم اول مسابقات راهی المپیک خواهند شد و این همان چالش بزرگ فرهاد مجیدی است.

 

اکنون اما حضور این چهره محبوب و کاریزماتیک روی نیمکت تیم امید بیشتر از قبل این تیم را در مرکز توجه قرار خواهد داد و همین می تواند عملکرد مجیدی و تیم را تحت تاثیر قرار بدهد. او به این فضا عادت دارد و اگر بتواند تیمش را نیز از نظر ظرفیت فیزیکی و روحی به چنین سطح و مرحله ای برساند آن وقت نتیجه گرفتن در تایلند و در این رقابت بسیار دشوار هم می تواند آرزویی قابل دسترس باشد. مجیدی در روزهایی که در استقلال کار کرد رابطه بسیار خوبی با بازیکنان جوان داشت. او زمانی هم که به جای شفر سرمربی شد بازیکنان جوان بیشتری را در ترکیب به بازی گرفت.

 

بیست و سومین مربی تیم امید

فرهاد مجیدی جانشین زلاتکو کرانچار کروات شد. قبل از کرانچار نیز مربیان تیم امید ایران ؛ امیرحسین پیروانی، نلو وینگادا، محمد خاکپور ،علیرضا منصوریان، غلامحسین پیروانی،  هومن افاضلی، وینکو بگوویچ، نناد نیکولیچ، محمد مایلی کهن،رنه سیموئز، برانکوایوانکوویچ، حسین فرکی،  یورگن گده، ابراهیم قاسمپور،محمود یاوری، اگون کوردس،مهدی مناجاتی ، انوره هادژیابدیچ، حسن حبیبی، محمود یاوری، ایرج سلیمانی، مربیانی هستند که در طی سال ها هدایت تیم ملی زیر 23 ایران را به عهده داشته اند و مجیدی بیست و سومین مربی است که روی نیمکت این تیم می نشیند.

دیدگاه‌ها 0

*
*